Subscribe: RSS Twitter

http://www.doe.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=30a1b247-9b69-411a-87c7-5c4b6a179539

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره ساماندهی و هماهنگی امور مناطق سازمان محیط زیست با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر حمله یک ببر به انسان در باغ وحش، انتساب این فیلم به باغ وحش ایرانی را تکذیب کرد.

  امیرحسین داداشی در گفت‌و‌گو با خبرنگار “محیط زیست” ایسنا در خصوص انتشار فیلمی از حمله یک ببر به انسان که به یک باغ وحش ایرانی منتسب شده است، گفت: گونه ببر تنها در شهر مشهد و تهران وجود دارد و باغ وحشی که این حادثه در آن رخ داده است به هیچ عنوان مربوط به باغ وحش های ایرانی نیست. ضمن این که در صحنه ای از فیلم که بازدید کنندگان را نشان می‌دهد شاهد افرادی با رنگ پوست و نوع پوشش متفاوت از ایرانیان هستیم.
 
وی ادامه داد: در سازمان حفاظت محیط زیست ضوابطی تعیین شده است که می‌توان گفت اکثریت باغ های وحش ایرانی شرایط را رعایت می‌کنند. بنابراین هیچ گونه حادثه ای که از سوی حیوانات منجر به فوت افراد شده باشد رخ نداده است.
 
به گفته وی، در باغ وحش های ایران تنها حوادثی رخ داده است که موجب نقص یا قطع عضو شده است که متاسفانه آن هم به دلیل بی‌توجهی بازدید کنندگان به حفظ حریم بوده است
برچسب‌ها, , ,

۳ Comments

 1. زهره می‌گه:

  من هم یک کلیپ وایبری از چنین حادثه ای دیده ام که نمی دانم همان است یا نه؟ به هیچ وجه این صحنه ها به ایران نمی خورد! مردم از بالای محوطه که حصار کشی شده بود با سر و صدا سعی می کردند ببر را از مردی که به دیوار در حال چسبیده نشسته بود دور سازند که آخر سر در اثر پرتاب سنگ ببر را عصبانی کردند و باعث شدند گلوی آن مرد نگون بخت را به دندان بگیرد و با خود چندین متر دورتر بر زمین بکشد و سپس .. در اینجا فیلم قطع می شود. به نظرم یا هندی یا بنگلادشی یا پاکستانی بود.

 2. Farideh می‌گه:

  منظور ایشان اینه که شرایط امنیتی ایجاد شده ؟؟؟؟ یا اینکه شیر و پلنگ را به بچه گربه دست آموز تبدیل کردند ؟؟ شاید هم تو دلشان میگن خدا پدر و مادر کاشف والیوم رو بیامرزه؟؟ وگر نه انگار گوره خر ایرانی‌ بدون مشکل دندان هاش به انگشت پای کودک بازدید کننده رسیده تازه آن‌ هم در بهترین باغ وحش ایران و زیر دماغ متخصص خستگی‌ ناا پذیر، شاه شاهان، فرعون باغ وحش‌ها و هیات وحش ایران جناب م[…].
  این فیلم رو هر کس دیده فهمیده مربوط به ایران نیست شما بهتره نگران فیلم‌های مربوط به باغ وحش‌های ایران باشید که آبروی محیط زیست که هیچ آبروی هر ایرانی‌ را برده شرایط حیوانات بیچاره در این باغ وحش‌ها برای محیط زیست ایران شرم آوره بخصوص که اکثرا این شکنجه گاه‌ها جواز کار هم ندارند، برای این بی‌ آبرویی چه توضیحی دارید؟؟ برای سر بریدن شیرها و آتش زدن بچه شیرها در باغ وحش هاتان چه توضیحی دارید ؟؟؟

  خطاب به آقای داداشی: زیاد نگران نباشید کسی‌ که برای دیدار حیوانات اسیر در باغ وحش‌های وحشتناک و مخوف ایران که فقط جایی‌ برای و شکنجه و تحقیر حیوانات است میاید و تفریح هم می‌کند بدش نمیاد که چنین اتفاقی‌ بیفته که بتواند با تلفن همراه فیلم بگیرد اگر چنین اتفاقی‌ در باغ وحش‌های ایران بیفته مشتری‌های شما چند برابر می‌شوند …………..آن که رنج و درد حیوان اسیر را نمی‌بینه و برای تفریح به زندان و دیدار زندانیان با حکم حبس ابد می‌رود نباید قلب حساسی داشته باشد.

  • زهره می‌گه:

   در کل دیدن حیوانات در اسارتگاههای ایران غم انگیز است. باغ وحش اگر فضایی حداقل ۱۰ برابر میزان فعلی اش را داشت و فضای زندگی شان به طبیعت بیشتر نزدیک بود شاید می توانستیم قرار دادن تعدادی از گونه های مختلف جانوری را در آنها بپذیریم آنهم بیشتر از آن جهت که از آنها برای مطالعات علمی جهت رفتار شناسی آنها و کمک به بقای نسل آنها در صورت بروز مشکلی در تهدید نسل شان استفاده نمود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN