Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: جشنواره قربانی یا ذبح هر پنج سال یکبار در نپال برگزار می شود و در آن هزاران حیوان قربانی توسط پیروان آئین هندو می شوند. در سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۵۰ هزار راس گاو، گوسفند، مرغ، موش، کبوتر و خوک قربانی شدند. این جشنواره با اعتراض شدید طرفداران حقوق حیوانات مواجه شده است.

به گزارش شبکه خبر جشنواره گادهیمای نام مراسمی مذهبی آیین هندو در نپال است که هر پنج‌سال، یک‌بار به طول ۲ روز بر‌گزار می‌شود. در مراسم مذهبی گادهیمای، که میلیون‌ها زائر در آن شرکت می‌کنند، صدها هزار حیوان قربانی می‌شوند.  پنج هزار بوفالو در ابتدای جشن خوشبختی در نپال سر بریده شدند، در این مراسم که در مرز نپال با هند برگزار می شود باید حدود ۳۰۰ هزارحیوان در طول دو روز ذبح شوند تا خوشبختی را برای مردم این منطقه به ارمغان بیاورد. این جشنواره هر پنج سال یک بار برگزار می شود،آخرین فستیوال برگزار شده سال ۲۰۰۹ بود که در آن ۲۵۰ هزار حیوان سر بریده شدند.حیوانات سربریده شده شامل بز ،پرندگان وبوفالو است.
Animal-Rights-Watch-ARW-Warning18

 

 

برباور هندوها، قربانی‌کردن برای گادهیمای ، الهه هندو؛ شیطان را اسیر و به آن‌ها سعادت و خوشبختی ارزانی می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۵ Comments

 1. جبار سینگ می‌گه:

  قابل توجه دوستانی که تمام رفتار وکردار معتقدان به آیین هندو را پایبند به احترام و پاسداشت حقوق جانوران وطبیعت می پندارند!

  حتی در سوئیس همروزگاری جز گونههای وحشی از خرس گرفته تا گوزن سرخ که نابود شده بودند به دلیل قطع بی رویه جنگل ها محیط زیست به هیچ وجه وضعیت مطلوبی نداشت وفرسایش خاک و رانش زمین و پشت بند آن بهمن آه از نهاد همگان برآورده بود ولی اکنون آیا وضعیت بدان منوال است؟

  مردم و سرزمین همان بوده که هستند ولی دیدگاه ها عوض شده است.

  به جای تحقیر مداوم مردم وآیه یاس خواندن ونفرین کردن به فکر علاج درد افتادند.

 2. جبار سینگ می‌گه:

  نکته عجیب بی تفاوتی گاومیش ها به گردن های قطع شده در اطراف خود و مهارت و ضرب دست دقیق قربانی کنندگان می باشد.

  تا سال ۱۸۲۸ در معبد کالی، یکی از خدایان هندو، انسان قربانی می شد که به دلیل فشار بریتانیایی ها گوسفند جای انسان را گرفت.

  با وجود بودایی بودن بیشتر نپالی ها گویا مصرف گئشت در رژیم خوراکی آنها جای دارد و جز دام گونه های وحشی نیز مصرف خوراکی دارند و چرا راه دور برویم!!
  در تبت بودایی گوشت جایگاه بالایی در رژیم خوراکی دارد(البته اگر فراهم گردد)

 3. امیر می‌گه:

  به نام دین هر روز کشته میشوند چه انسان ها و چه حیوانات! لعنت خداوند بر آنها باد!

 4. سامان می‌گه:

  اگه هر ۵ سال همین تعداد گاو و گوسفند بفروشن، خوشبخت می شن و دیگه نیاز نیست به اون الهه التماس کنند که وضعشون خوب شه. شاید از خون خوششون میاد. توی عید قربان هم چیزی شبیه همین اتفاق میفته.

 5. زهره می‌گه:

  تاسف برای سازمان ملل متحد که بعد از سالها از تشکلش هنوز نتوانسته چنین خرافات و جهالتی را که منجر به خشونت و شقاوت این شیاطین انسان نما می شود برچیند. یعنی در سازمان ملل حوزه ای به نام فرهنگ وجود ندارد که با سفیران هر کشور خاطی و از طریق علمای روحانی آنها وارد گفتگوهای راهبردی و موثر شوند تا هر چند در طولانی مدت به مسیری روشن هدایت شود!!!

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN