Subscribe: RSS Twitter

ساخت جعبه کنترل سلامتی برای گربه های خانگی

دیده بان حقوق حیوانات: یک شرکت تولید لوازم نگه داری از حیوانات خانگی با ساختن یک سیستم هوشمند برای کنترل شرایط فیزیکی گربه های خانگی در حقیقت گام جدید در کنترل سلامت این حیوانات برداشته است.

شاید بسیار از ما ندانیم که گربه ها حیوانات بسیار عجیب و غریبی هستند و حتی در مخفی کردن بیماری های خود بسیار حرفه ای عمل می کنند و به همین دلیل نیز در بیشتر موارد، بیماری گربه های خانگی هنگامی مشخص می شود که بیماری به حد غیر قابل کنترل رسیده باشد. در این میان یک مخترع که گربه خانگی او بر اثر سرطان مرده بود تصمیم گرفت تا ساختاری را بسازد که می تواند سیستم فیزیکی گربه خانگی را کنترل کرده و با تحلیل شرایط خوراک و خروجی اضافات و وزن این حیوانات به سراغ بررسی شرایط فیزیکی حیوان برود و بیماری های احتمالی موجود در بدن گربه را شناسایی کند.

به گزارش سینا پرس این دستگاه در حقیقت محفظه ویژه است که به عنوان دستشویی برای گربه مورد استفاده قرار می گیرد، این محفظه به سیستم ترازوی داخلی مجهز است و علاوه بر این که می تواند وزن گربه را در هر نوبت اندازه بگیرد، وزن میزان دفع او را نیز اندازه گرفته و با نگاه داشتن سابقه آماری گربه متوجه تغییرات در بازه های زمانی می شود.

اطلاعات به دست آمده توسط این نرم افزار پس از تحلیل به تلفن همراه صاحب گربه ارسال می شود و شرایطی مانند کم شدن یا زیاد شدن غیر طبیعی وزن، کم و زیاد شدن میزان خروجی حیوان، نیاز دستگاه به نظافت و تعداد غیر معمول (بیشتر از حد کم یا زیاد) مراجعه حیوان به دستشویی نیز در میان گزارش های این دستگاه به چشم می خورند و بر اساس این گزارش ها پیشنهادهایی نیز مانند ارائه رژیم غذایی، مراجعه به دکتر و یا بیشتر کردن غذای حیوان به کاربر نرم افزار ارائه خواهد شد که این موارد می توانند موجب شوند تا این کاربر بتواند از بیماری های احتمالی حیوان خانگی خود مطلع شده و پیش از خطرناک شدن بیماری به سراغ پزشک رفته و گربه را مورد معاینه قرار بدهد. به این ترتیب قابلیت گربه ها برای مخفی کردن بیماری ها نیز رسما غیر کارآمد خواهد گشت.

این دستگاه تایلیو نام دارد و ۱۵۰ دلار قیمت گزاری شده است و در بازه زمانی کمتر از یک ماه از معرفی آن استقبال فراوانی از این محصول به عمل آمده است.

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    انقدر این حیوان عزیز و دوست داشتنی است که انسان به دلیل علاقه مفرط به او به سراغ این کارها می رود. واقعا شیرین تر از این حیوان نمی شناسم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN