Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: چطور می‌شود که برخی انسان‌ها که برای یک حیوان زنده حق زندگی قائل نیستند و برای جذب تماشاچی و کسب پول بیشتر حیوان را شکنجه می‌دهند.

به گزارش ایسنا چندی پیش خبرنگار ایسنا در بازدید از باغ وحش وکیل‌آباد مشهد شاهد نمایش اسبی بود که به طرز وحشتناکی دهانش برای جلوگیری از حرکات سر با تسمه بسته شده بود.

لذت بردن از تماشای اسب سربه زیر و نجیب و آرام به قیمت شکنجه شدید حیوان تمام می‌شد. این یکی از هزاران صحنه‌ای است که اگر شما یکبار در حال حیوانات باغ وحش دقت کرده باشید بسیار خواهید دید.

متاسفانه تذکر خبرنگار ایسنا و حتی سایر تماشاچیان بی‌فایده بود و با بی‌توجهی صاحب اسب روبه‌رو شدند.

دوباره برای پیگیری وضعیت اسب نجیب راهی باغ وحش شدم و در باغ وحش اسب را دیدم اما بدون آن تسمه‌های آزاردهنده و حال سوال این است که اگر شکنجه این حیوان رسانه‌ای نمی‌شد آیا او رها می‌شد یا مثل بسیاری از حیوانات دیگر این باغ وحش باز هم شکنجه‌اش ادامه می‌یافت؟

http://media.isna.ir/content/1416207099349_DSC_7933.jpg/4

http://media.isna.ir/content/1416207099723_DSC_7939.jpg/4

۵ Comments

 1. جبار سینگ می‌گه:

  به این می گویند یک کار رسانه ای بسیار نیکو که در نهایت تاثیر گذار بود.

  دیده بان از جانب خودم و دیگر دوستان پیام گذار مجازیم از شما و دوست دلسوزی که پیگیر این واقعه بود سپاسگذاری می نمایم و آدرس این وبسایت را که حیات وحش عربستان سعودی و فعالیت های انجام شده را شرح داده به شما ودیگر دوستان حقیقی وبدون حاشیه محیط زیست پیشکش می نمایم:

  http://nwrc.gov.sa/NWRC_ENG/Welcome.html

 2. زهره می‌گه:

  خبرنگاری حرفه خطیری است. با توجه به درگیریها و مشغله های ذهنی مردم که قدرت تفکر و اندیشیدن نسبت به مسائل دور و برشان را از آنها سلب نموده است مسوولیت قشر خبرنگار در این مورد دو چندان می شود.

 3. y.nasr می‌گه:

  خداپدرتونو بیامرزه دخترخاله منو خوشحال کردین

 4. SPORT5766@YAHOO.COM می‌گه:

  خیلی خبر خوبی بود ممنون از اطلاع رسانی .

 5. yasiii می‌گه:

  آرزوی سربلندی و سلامتی و پیروزی و موفقیت دارم برای همه کسانیکه باعث شدن این حیوون از این شکنجه دردآور نجات پیدا کنه. واقعا هربار اگهحرفی میشد یا یاد این حیوون می افتادم گریه ام می گرفت براش.
  دستتون و میبوسم

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN