Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-Gun

دیده بان حقوق حیوانات: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: شکار غیرمجاز در سه ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته حدود دو برابر بیشتر بوده است.

محمدرضا خیلدار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ضمن اعلام این خبر در مورد راهکارهای مقابله با شکار غیرمجاز گفت: من پیشنهادی ارائه دادم که بر اساس آن مجوزهای حمل سلاح به مجوزهای نگهداری سلاح تغییر پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام می‌تواند اثر بازدارندگی مناسبی در شکار غیرمجاز داشته باشد، گفت: در حال حاضر برخی شکارچیان اسلحه خود را به همراه مجوز حمل آن در اتومبیل می‌گذارند و به مناطق حفاظت شده می‌آیند در حالی که اگر ماموران ما جلوی آنها را بگیرند، گفته می‌شود که آنها شکاری صورت نداده‌اند که ماموران حفاظت از محیط زیست بخواهند با آنها برخورد کنند.

خیلدار افزود: اما اگر مجوز حمل سلاح به مجوز نگهداری از سلاح تغییر پیدا کند، در زمانی که پروانه شکار برای هیچ کسی صادر نشده باشد در صورتی که فردی سلاح خود را از خانه بیرون می‌آورد، ماموران محیط زیست می‌توانند با او برخورد کنند.

وی با بیان اینکه امسال هیچ پروانه شکاری صادر نشده، اظهار کرد: اگر مجوز حمل سلاح تغییر پیدا کند، ضابطان قضایی می‌توانند در صورت حمل غیرمجاز سلاح این افراد را جریمه کنند و در صورت انجام شکار غیرمجاز مجوز آنها را باطل و اسلحه‌شان را ضبط و از چرخه اسلحه‌های دارای مجوز خارج کنند.

وی در پایان افزود: بخش حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست در حال بررسی این پیشنهاد است و امیدوارم مجلس نیز با توجه به همکاری بسیار خوبی که تاکنون داشته در زمینه تصویب قوانین لازم همکاری‌ داشته باشد

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN