Subscribe: RSS Twitter

http://media.isna.ir/content/1417865433589_tigers-circus-uk600p.jpg/4

دیده بان حقوق حیوانات: «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس هم در ممنوعیت استفاده از حیوانات غیراهلی در سیرک‌ها،‌ حریف نمایندگان «حزب توری» نشد.

به گزارش ایسنا انگلیس در بحث ممنوعیت استفاده از حیوانات غیراهلی نظیر شیرها، ببرها، گورخرها و شترها در سیرک حتی از کشورهایی نظیر بولیوی و بوسنی عقب‌تر است. با وجود حمایت‌های جدی «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس، قانون جدید منع استفاده از حیوانات وحشی در سیرک از سوی نمایندگان حزب توری پارلمان این کشور رای نیاورد.

این هفتمین بار است که این قانون با مخالفت نمایندگان پارلمان انگلیس مواجه می‌شود. همچنان ده‌ها شیر، ببر، گورخر و شتر در سیرک‌های سیار مورد بهره کشی قرار می‌گیرند و در سال ۲۰۱۲ میلادی دولت انگلیس تصمیم گرفت از این سخن «کامرون» که استفاده از حیوانات وحشی در سیرک را اقدامی کهنه و از مد افتاده تلقی کرده بود،‌ حمایت کند اما با وجود اینکه پیش نویس قانون منع بکارگیری حیوانات وحشی در سیرک‌ها در سال ۲۰۱۳ میلادی تهیه شد، این قانون هنوز در صف تصویب است.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، «جیم فیتزپاترک» وزیر پیشین محیط زیست انگلیس و از اعضای حزب کارگر، این قانون را که تحت حمایت اعضای تمام احزاب بود برای تصویب به پارلمان انگلیس ارائه کرد اما تصویب این قانون تاکنون بارها از سوی سه نماینده حامی سیرک و عضو حزب «توری» متوقف شده است.

«فیتزپاترک» می‌گوید: اینکه تعداد اندکی از اعضای حزب توری در برابر این قانون مقاومت می‌کنند مسئله حادی نیست. اگرچه این مسئله ناامیدکننده‌ای است اما تلاش می‌کنیم تا این مسئله را تا آخر پیگیری کنیم و از تصویب آن عقب نشینی نکنیم.

وی تاکید کرد: دیگر دوران حمل کردن حیوانات پشت وانت‌ها و چرخاندن آنها از این شهر به آن شهر و نمایش دادن آنها به سر آمده است. در بسیاری از کشورها حتی بوسنی و بولیوی نیز این فعالیت‌ها ممنوع شده و سیرک‌ها نیز سرگرمی‌های دیگری را جایگزین نمایش دادن حیوانات وحشی کرده‌اند. اکنون وقت آن رسیده تا انگلیس هم باور کند که قرن ۲۱ شده و باید مانند یک کشور متمدن رفتار کند.

برچسب‌ها,

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN