Subscribe: RSS Twitter

80997672-5428066.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: کارشناسان حیات‌وحش در یک مطالعه جدید دریافتند پرندگان به دنبال خشکسالی لانه‌سازی را حدود دو هفته یا بیشتر به تاخیر می‌اندازند.

به گزارش ایسنا با تداوم تغییرات جوی و تاثیرات آن بر محیط زیست جهان، خشکسالی در برخی مناطق در حال گسترش است به گونه‌ای که این وضعیت موجب می‌شود پرندگان روند طبیعی لانه‌سازی را حتی تا چندین هفته به تاخیر اندازند.

کارشناسان آمریکایی به توجه به رشد نرخ خشکسالی در جنوب غرب آمریکای شمالی تصمیم گرفتند گونه‌های پرندگان را در بیابان «سونورا» مورد بررسی قرار دهند. این کارشناسان به مطالعه روی ۱۳ گونه پرنده پرداخته و مشاهده کردند پس از زمستان‌هایی با میزان پایین بارش تمام این ۱۳ گونه روند لانه‌سازی خود را به تاخیر انداخته‌اند.

«کریس مک کریدی» یکی از کارشناسان این مطالعه گفت: سایر بررسی‌های مرتبط با یافته‌های تحقیق ما احتمالا می‌تواند نشان‌دهنده تاخیر گسترده‌تر در لانه‌سازی پرندگان در اکوسیستم‌های خشک و بایر باشد. این واکنش‌ها به دلیل تغییرات جوی، شدیدتر و متداول‌تر است.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس نیچر ورلد، در حقیقت این تاخیر در لانه سازی موجب می‌شود بسیاری از گونه‌های پرندگان به سختی بتوانند تخم گذاری کرده و در نتیجه کمبود بارش‌ها تهدیدی اصلی برای جمعیت پرندگان در مناطق خشک است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN