Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8275

دیده بان حقوق حیوانات: فرد متخلف به جرم شکار غیر مجاز یک قلاده پلنگ، یک قلاده خرس ، یک رأس کل وحشی و یک قطعه کبک درزنجان دستگیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، دکتر قربانعلی محمد پور از دستگیری فرد متخلف به جرم شکار و نگهداری تاکسیدرمی گونه های جانوری در منزل خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر شکار غیر مجاز و نگهداری تاکسیدرمی گونه های جانوری در منزل فردی متخلف در زنجان مأمورین یگان حفاظت اداره کل در روز گذشته ، با دریافت مجوز قضایی بازدید از منزل با همکاری پرسنل کلانتری ۱۵ زنجان از منزل فرد متخلف بازدید و موفق به کشف و ضبط اداوات شکار و نمونه هایی از گونه های جانوری شکار شده شدند.

محمد پور با بیان اینکه فرد دستگیر شده از متخلفین سابقه دار بوده افزودند: از متخلف یک تخته پوست خرس قهوه ای ومقدار ۳کیلو چربی جداشده ازخرس تازه شکار شده، نمونه تاکسیدرمی شده مربوط به گونه کمیاب پلنگ، یک تخته پوست دباغی شده مربوط به کل وحشی، لاشه یک قطعه کبک شکارشده ،یک قبضه اسلحه ساچمه زنی ته پر دولول،۳ تیر فشنگ ساچمه زنی ویک دستگاه پروژکتور فندکی خودرویی کشف و ضیط گردید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: بنا به اظهارات فرد متخلف، این گونه ها را در شهرستان طارم شکار نموده و پس از شکار به زنجان منتقل نموده و در منزل نگهداری می نموده که با هوشیاری دوستداران محیط زیست و مأمورین یگان حفاظت محیط زیست استان کشف و ضبط گردید.

وی ادامه داد: مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان به صورت شبانه روزی مشغول گشت و کنترل در مناطق استان هستند ودر صورت مشاهده تخلف مطابق قانون با متخلفین برخورد لازم را انجام داده و از هیچ تخلفی چشم پوشی نخواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست افزود: فرد متخلف می بایست به سبب شکار غیر مجاز و حذف این گونه های با ارزش جانوری از حیات وحش استان مبلغ ۵۰ میلیون ریال ضرر زیان از بابت شکار یک قلاده خرس قهوه ای ، مبلغ ۵۰ میلیون ریال از بابت شکار غیر مجاز یک قلاده پلنگ ، مبلغ ۱۸میلیون ریال از بابت شکار غیر مجاز یک رأس کل وحشی و مبلغ۶۰۰ هزار ریال از بابت شکار غیر مجاز یک قطعه کبک جریمه پرداخت نماید.

محمد پور درخصوص مجازات پیش بینی شده در قانون نیز افزودند: علاوه بر موارد ذکر شده متخلف به پرداخت ۱۵ الی ۱۸ میلیون ریال جزای نقدی یا حبس از سه ماه تا سه سال محکوم خواهند شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه پرونده تخلف این متخلف تشکیل و تحویل مراجع قضایی شده است گفت: متخلفین هشدارهای ما را جدی گرفته و دست از تهدید گونه های حیات وحش بردارند چرا که در صورت مشاهده تخلف این اداره کل مطابق قانون با متخلفین برخورد خواهد کرد، همچنین از دوستداران محیط زیست استان انتظار داریم در صورت مشاهده تخلف مراتب را به نزدیکترین واحد محیط زیست استان اطلاع داده و یا با شماره تلفن های ۳-۳۳۵۴۱۰۰۱ تماس حاصل نموده تا در زمینه جلوگیری و کشف تخلفات اقدام لازم صورت پذیرد.

۱ Comment

  1. وحید می‌گه:

    https://www.youtube.com/watch?v=kYETsjjDvWU&feature=youtu.be

    فیلمی تکان دهنده از جنایت سیرکداران ایرانی بر علیه حیوانات بی دفاع

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN