Subscribe: RSS Twitter

http://qom.doe.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=98843336-c666-41ea-ba4f-5ae41ccc174c

دیده بان حقوق حیوانات: محمودعلی رکنی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از راه اندازی کمپین حمایت از حیات وحش در این استان خبر داد.

محمود علی رکنی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مدیریت مناطق بر اساس طرح جامع و تفصیلی تعریف می‌شود، گفت: بخش‌های مختلف منطقه امن، منطقه حفاظتی، تفرج گسترده، تفرج متمرکز و غیره برخی از مناطق هستند که مشخص شده‌اند تا بتوان عرصه‌های طبیعی و حفاظت شده را مدیریت کرد.

وی گفت: فلسفه این طرح اعمال برنامه مدیریت مناطق بر اساس اقدامی عملی است تا علاوه بر حفاظت از مناطق، تنوع زیستی هم حفظ شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست قم عنوان کرد: تفاهم نامه‌ای برای ایجاد طرح مدیریت مناطق منعقد شده است تا بتوان همکاری‌های لازم را در مجموعه‌های استان داشت.

وی در خصوص راه اندازی کمپین حمایت از حیات وحش نیز افزود: در هر موردی که چالش‌های عمده وجود داشته باشد لازم است کمپینی برای حفاظت و حمایت از آن ایجاد شود که یکی از کمپین‌ها مربوط به حیات وحش است.

رکنی ادامه داد: به منظور حفاظت بیشتر و آشنایی با حیات وحش، و انجام حرکتی هدفدار این کمپین ایجاد خواهد شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: این کمپین همچنین افراد علاقمند را به سوی احیای گونه‌هایی که در منطقه تعداد آن‌ها رو به کاهش است هدایت می‌کند.

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN