Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: تفکر طالبانی برای کشتار حد و مرز نمی‌شناسد؛ مجسمه‌های بودا را ویران می‌کند، هزاره‌ها را قتل‌عام می‌کند، کودکان را می‌کشد، اقلیت‌های دینی را می‌کشد و البته حیوانات را.

به گزارش شفقنا به نقل از خبرگزاری الجزیره، روز به روز که می‌گذرد مشخص می‌شود طالبان تنها با شیعیان دشمن نیست؛ آنها با هرچه مخالف افکارشان باشد دشمن هستند. به تازگی اقلیت صوفی در پاکستان که عمدتاً در ایالت سند زندگی می‌کنند، به عنوان جدیدترین اهداف موتور کشتار طالب‌ها معرفی شده‌اند. آیا داشتن عقاید خاص – هرچند اسلام نیز چندان موافقتی با آن نداشته باشد – مجوز حمله و کشتار است؟ این مجوز را طالب‌ها برای کشتن صوفی‌ها به خود داده‌اند!

صوفی‌ها در سرتاسر پاکستان به خصوص در گراچی مراقد و حرم‌هایی دارند که هرساله ساعت‌ها راه را طی می‌کنند تا با نذرو نیاز در این آرامگاه‌ها به آرزوی خود برسند. در این راه، صوفی‌ها عقاید خاص خود را دارند؛ یکی از این عقاید غذا دادن نذری به تمساح‌هایی است که درمراکز صوفی‌ها نگهداری می‌شوند. آنها معتقدند غذا دادن به این زبان بسته‌های البته ترسناک، باعث قبولی نذر آنها می‌شود.

بعد از سال ۲۰۰۹ که طالبان به حرم‌های صوفی‌ها حمله کرد، دیگر کسی جرأت نمی‌کند به کراچی بیاید و به این حیوانات غذا بدهد. مدرسه طالب‌ها در کراچی که مستقیماً توسط وهابی‌های تحت حمایت عربستان سعودی اداره می‌شوند آشکارا می‌گویند که صوفی‌ها به دلیل عقایدشان، کافرند؛ به همین خاطر مراقد آنها هدف چندین حمله انتحاری قرار گرفته است. طالبان به مراکز نگهداری این کروکودیل‌ها نیز حمله کرده و تعدادی از آنها را نیز کشته‌اند.

مانگوپیر یکی از مراقد مقدس صوفی‌هاست که اکنون در پاکستان به عنوان یکی از خطرناک‌ترین مناطق شناخته می‌شود، چراکه امکان بمب‌گذاری و حمله انتحاری در آن به شدت زیاد است. خود پاکستانی‌ها هم اعتراف می‌کنند که بسیاری از نقاط پاکستان از جمله مانگوپیر برای طالبان مثل حیات خلوت است و آنها هر کاری دلشان بخواهد انجام می‌دهند.

طالبان به راحتی صوفی‌ها را شکنجه کرده و می‌کشد. حتی افراد بی‌خانمانی را که برای گذراندن شب‌های سرد به مراقد صوفی‌ها می‌آیند را سر می‌بُرد. بنیادگرایان تندرو با گذاشتن پیام‌های تهدیدآمیز داخل دهان سرهای بریده شده همه صوفی‌ها را کافر خوانده و به مرگی شدید تهدید می‌کنند

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN