Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلات گفت : ۲ متخلف شکار وصید که در عرصه های طبیعی شهرستان کلات اقدام به صید و شکار غیر مجاز کرده بودند توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش بخش خبری سازمان حفاظت محیط زیست اباذر حسین ن‍ژاد مکی با اعلام این خبر اظهار داشت: این متخلفین پس از دستگیری ضمن تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و ادوات غیر مجاز صید و شکار آنها نیز کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلات ، به تمام شکارچیان توصیه کرد: برای آشنایی به قوانین شکار و صید، به اداره کل حفاظت محیط زیست و کارشناسان معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی مراجعه و با دریافت پروانه شکار و صید، ضمن رعایت کلیه مباحث قانوی اقدام به زنده گیری و شکار کنند تا به عنوان متخلف دستگیر نشوند.

حسین نژاد تصریح کرد : شکارچیان و علاقمندان به طبیعت می توانند برای دریافت آخرین قوانین شکار و صید به پرتال سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست مراجعه نمایند.

وی اعلام کرد: در دو مرحله گشت و کنترل از منطقه ته شوری کلات تعداد ۹ قطعه کبک و از منطقه هزار مسجد یک لاشه کل وحشی از هر یک از این متخلفین کشف شد.

او مبلغ ضرر و زیان ناشی از این جرم را برای کل و بز وحشی  ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و برای هر قطعه کبک ۲۴۰ هزار ریال اعلام کرد.

حسین نژاد ، ضمن در خواست از شکارچیان به رعایت ضوابط و مقررات صید و شکار تاکید کرد: در صورتی که بنابر مقتضیاتی از قبیل حفظ نسل پرندگان، مسائل بهداشتی و سایر ملاحظات زیست محیطی تغییرات یا ممنوعیت‌هایی در ضوابط و مقررات شکار و صید به عمل آید، دارندگان پروانه شکار متعهد به اجرای آن خواهند بود.

وی از مردم تقاضا کرد در صورت مشاهده تخلف زیست محیطی مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

در همین رابطه و در یک اقدام هماهنگ مامورین اجرایی گارد حفاظت محیط زیست ادارات تربت جام و فریمان نیز موفق به دستگیری دو نفر متخلف شکار و صید در این منطقه شدند.

جواد دامن پاک رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت جام با اعلام این خبر افزود : با بررسی های به عمل آمده و عملیات نامحسوس موفق شدیم ۲ نفر متخلف شکار و صید را که اقدام به شکار ۲ راس قوچ و میش کرده بودند . دستگیر نماییم.

دامن پاک اظهار داشت : قوچ و میش از گونه های حمایت شده بوده که مبلغ ضرر و زیان ناشی از این جرم جمعا برابر ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال می باشد .

وی بیان کرد : پرونده قضایی این متخلفین تشکیل و برای بررسی و حکم نهایی به مراجع قضایی شهرستان ارجاع داده شده است.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN