Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: جاده های جنگلی امروز به عنوان یکی از عوامل تهدیدآمیز برای حیات گونه های مختلف جانوری تبدیل تبدیل شده اند و ضروری است که وزارت راه و شهرسازی با اقدامات تامینی از جمله فنس کشی با این تهدید مقابله کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کمال الدین پیرموذن روز پنج شنبه در گفت و گوی خود افزود: هر سال تعداد زیادی از گونه های بعضا نادر جانوری در حوادث رانندگی در جاده های عبوری از داخل و یا حاشیه جنگل ها تلف می شوند و با فنس کشی و یا اقدامات دیگر می توان تا حدودی با این تهدید مقابله کرد.

وی بیان کرد، البته در این اقدام وزارت راه باید با مطالعات کارشناسی مراقبت کند که به اکوسیستم جانوری و گیاهی مناطق جنگلی آسیبی وارد نشود. وی با اشاره به برخی پروژه های راهسازی در مناطق جنگلی کشور گفت: مسوولان باید مراقب باشند که اقدامی انجام نگیرد که به محیط زیست و منابع جنگلی کشور آسیب وارد شود. او تاکید کرد که منابع جنگلی تنها متعلق به نسل کنونی نیست. این منابع خدادادی امانت نسل های آینده برای ماست و باید از آن محافظت کرد.

پیرموذن به موضوع احداث جاده در جنگل ابر اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس به این موضوع حساس هستند و قرار است بزودی هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با سفر به استان گلستان موضوع جاده کشی در این جنگل را مورد بررسی قرار دهند.

وی گفت: نمایندگان مواظب هستند تا تصمیم منطقی در این زمنیه اتخاذ شود و آسیب و تهدیدی متوجه منابع طبیعی و سرمایه های کشور نشود.

عضو کمیسیون منابع مجلس در ادامه همچنین از صدا و سیما به خاطر پخش مطلبی در یکی از برنامه های پربیننده با عنوان «خطر پراید بیشتر از داعش است» انتقاد و اظهار کرد: با اینکه ما نیز بحث های زیادی درباره پراید داریم ولی این درست نیست که صدا و سیما اینگونه سرمایه ملی را مورد هجمه قرار دهد. او گفت: صدا و سیما باید منافع کشور را در نظر بگیرد نه اینکه بدنبال خبرهای تماشاگرپسند بوده و تولید وطنی را زیر سوال برد.

۱ Comment

  1. کاظم می‌گه:

    با عرض سلام و ادب، از شما مدیر گرامی وبازدیدکنندگان محترم دعوت می نماییم از وب سایت ما و قالب های حرفه ای خبری آن دیدن نمایید. با قیمت بسیار مناسب و حرفه ای
    http://www.wpparsi.ir
    info@wpparsi.ir

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN