Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مهاجم معروف پاری‌سن‌ژرمن به خاطر آزار و شکار حیوانات، با اعتراض انجمن مدافعین حیوانات سوئد مواجه شد.

به گزارش مشرق، «زلاتان ایبراهیموویچ» ورزشکاری نیست که فقط در زمین هیاهو راه می‌‌اندازد. خارج از مستطیل سبز نیز او چهره‌ای حاشیه‌ساز است.
براساس گزارش روزنامه «اکسپرسن» این گلزن با تجربه عضو پاری‌سن‌ژرمن فرانسه هنگام تعطیلات سال نو در کشورش باعث اذیت گوزنی در جنگل در کشورش شد. کامیلا بیورن‌‌بوم، عضو انجمن حمایت از حیوانات سوئد در این مورد گفت: این رفتار واقعا مساله‌ساز است. مشکل ساز به این خاطر که چرا یکسری آدم‌های مشهور چنین کاری‌های می‌کنند. انجام این گونه‌ کارها ذهنیت طرفداری از این گونه حرکت‌های نادرست را ایجاد می‌کند.
طبق گزارش روزنامه سوئدی گلزن ۳۳ ساله با شلیک گلوله از اسلحه‌ شکاری‌اش، گوزنی ۵۰۰ کیلویی را کشته‌ است.
از آنجایی که شکار حیوانات در سوئد امری قانونی است،‌ ایبراهیموویچ از این رفتار خود هراسی ندارد اما اکنون جمع کثیری از مدافعین حقوق حیوانات را علیه خود می‌بیند.

۷ Comments

 1. کوشان مهران می‌گه:

  البته

  البته در صورتی که این شکار گوزن(گوزن الک) با پروانه و به شکلی قانونی در کشور سوئد انجام گرفته باشد در صورت ایجاد مزاحمت از سوی گروه های مخالف شکار،این شکارگر قادر به شکایت به مراجع قانونی می باشد.

  در کشوری که با مدیریت جمعیت گونه هایی همچون الک،گوزن سرخ و شوکای در آستانه نابودی اواخر قر ن نوزدهم را بدانگونه افزایش داد که اکنون شکارگران سوئدی و یا بیگانه با رعایت قانون مجاز به برداشت از جمعیت این گونه ها می باشند هم شکارگر و دارنده سلاح قانونی و هم مخالفان شکار از حقوق حقه قانونی خویش برخوردار می باشند.

  مدیریت واقع بینانه، تدوین قوانین کارآمد، آموزش کارشناس و محیط بان وآگاهی رسانی همگانی بدور از جو زدگی وغوقا سالاری تنها شرط کارآمد بهسازی و پاسداشت محیط زیست می باشد ونه دروغ سالاری و جنجال آفرینی

  • تحریریه می‌گه:

   دوست عزیز،
   قانون، کف رفتار اجتماعی است نه سقف آن! همانطور که سرکار عالی طبق قانون جاری کشور می توانید چهار همسر دایمی از جنس مخالف داشته باشید. در این صورت هم مزاحمان احتمالی شما با قانون طرف هستند اما چنین رفتاری در سطح رابطه مردم با شما، در «محبوب» بودن و «محبوب» ماندنتان و هویتی که از خود بروز می دهید اثر دارد. شکار نیز چنین است، قانونی است اما …

 2. قلیچه می‌گه:

  سلام
  سخنان آقای کوشان مهران منطقی و درست بنظر میرسه…
  جواب تحریریه هم به همین ترتیب
  حالا حق با کدومتونه؟
  بهتر نیست خودمون رو با اونا مقایسه نکنیم
  حیات وحشمون رو دیگه باید نابود شده قلمداد کنیم ولی اونا همه چیشون اصولی مدیریت شده و منطقیه…
  ولی تو کشور ما ظرفیت وجود نداره
  ظرفیت استفاده درست از هیچ چیز وجود نداره…
  مجوز میدن طرف میره چندین برابر جوازش میزنه و یه عالمه راه برای فرار از قانون!
  نمیدن شکار غیر قانونی زیاد میشه!
  اگر ۳۰ سال پیش فرهنگ سازی کرده بودیم الان همچین کلاف سردرگمی نداشتیم

 3. سعید می‌گه:

  سلام.جناب کوشان مهران این چه فرمایشیست. کشتن در هر صورت کاریست غیر منطقی و غیر اخلاقی. کافیست که هرکس خودش و خانوادش را برای یکبار هم که شده بزاره جای حیوان و حیواناتی که قراره تیر غیب کشتارچی بر تنشان بنشیند حالا چه با مجوز قتل و چه بدون مجوز قتل ,اونموقع دیگه هیچکس حرف از شکار(قتل) قانونی و اصولی نمیزنه. انسان وحشی ترین و خودخواه ترین موجود روی زمین است و امیدوارم که تمام انسانها به راه راست هدایت بشن.

 4. قلیچه می‌گه:

  به نظر من که اگر شرایط مساعد باشه و تعداد وحوش و … در خطر نباشن شکار هیچ ایرادی نداره
  اما با شرایط فعلی حداقل تا چندین سال آینده شکار قانونی یا غیرقانونی درست نیست
  سعید آقا اگر اینگونه به قضیه بنگریم قصابی گوسفند و مرغ هم غیراخلاقی است
  در ضمن شاید بعضی از دوستان گیاه خوار باشن….
  همونطور که دیگران به نظر شما احترام میزارن شما هم بهتره به اونهایی که گیاهخوار نیستن احترام بزارین…
  چون حین درو کردن گندم برای گیاهخاران عزیز یا جمع کردن صیفی جات خواه نا خواه تعدادی حشره ملخ سوسک و کرم و خاکی و… که بسیار مفیدند کشته میشن و این هم یک کار غیراخلاقی به نظر میرسه
  در این صورت هیچی نباید خورد
  خود من هرگز شکار نکردم و نمیکنم و به شکارچیان هم توصیه میکنم حداقل تا ۱۰ سال آینده بی خیال شکار بشن

  • سعید می‌گه:

   سلام. جناب قلیچه, من هم گیاهخوار نیستم ولی گیاهخوار هارو دوست دارم و شاید هنگامیکه شروع به زندگی مستقل کردم گیاهخوار بشم. ببین عزیزم همه چی رو باهم قاطی نکن. مرغ و گوسفند حیوانات وحشی نیستن و حیوانات پرورشی هستند که انسانها پرورش میدن برای تغذیه, و به نظر من خداوند هم با این قضیه حیوانات پرورشی مشکلی نداره چون خودش برای حضرت ابراهیم یدونه گوسفند فرستاد, ولی معتقدم که هیچ آزاری به حیوانات طبیعت نباید برسونیم چون اونام حق زندگی دارند و ما نباید به آنها آزار برسانیم چون اونام مثل ما حق زندگی دارند. بخدا قسم کسایی هستند که بخاطر شکار توسط خدا بدجور مجازات شدن و کسی هم میشناسم که میخواسته یک پرنده رو شکار کنه,نشونه گیری میکنه که پرنده رو بزنه ماشه دو یا سه بار میکشه,اسلحه شلیک نمیکنه,طرف تعجب میکنه اسلحه به یک سمت دیگه میگیره ببینه چرا شلیک نمیکنه ولی اینبار که ماشه رو میکشه اسلحه شلیک میکنه اگه خواستین از این موارد زیاد هست . تو همین سایت بخون که چقدر پیش اومده شکارچی ها اشتباهی دوست خودشونو تو شکار زدن کشتن و بطور کلی به فنا رفتن. اگه خواستی بازم مواردی هست که برات توبگم.

 5. سعید می‌گه:

  سلام جناب قلیچه عزیز در آغاز شمارو تحسین میکنم بخاطر اینکه تابحال کشتار و قتل انجام ندادین و انجام نخواهید داد. اما باید یادآور بشم که در حال حاظر بحث درباره ی گیاهخواری نیست و متاسفانه بنده هم گیاهخوار نیستم ولی گیاهخوار هارا دوست دارم و شاید گیاهخوار بشم. اما قلیچه جان شما نباید همه چی رو باهم قاطی کنی,گوسفند و مرغ و گاو و بوقلمون پرورشی و دامهای اهلی هستند و انسانها اینهارا برای تغذیه پرورش میدهند, و از نظر خداوند هم پرورش و استفاده از این موجودات هم مشکلی ندارد, اما حیوانات طبیعت داستانشون متفاوته.اولا که انسانهای گوشتخوار هیچ نیازی به حیوانات طبیعت ندارند و در حال حاظر کشتار حیوانات طبیعت بعنوان یک عادت ابلهانه و ظالمانه صورت میگیرد و از نظر کشتارچیان کشتار دیگر مخلوقات خداوند متعال در طبیعت یک تفریح محسوب میشود !!!!!!؟ ( این افراد موجودات خودخواهی هستند که هیچ بویی از انسانیت واقعی و فهم و شعور نبرده اند). فقط قلیچه من اینرا میدانم که هرکسی که ظلم به دیگر زیستمندان کند سزای عملش در این دنیا و صدردرصد در آخرت میبیند , انسان دیگر در دوران کهن و غارنشینی زندگی نمیکند و متمدن شده و این تمدن باید در تمام اجزاء زندگی بشر نمود پیدا کند. بخدا قسم کسانی بوده اند که بخاطر شکار و ظلم به حیوانات به بدختی افتاده اند و این بر هیچکس پوشیده نیست. , و بعضیا هم قبل از اینکه به بدختی بیفتن آگاه شدن و به اشتباهشون ادامه ندادن مثل پدر یکی از دوستان برادرم که تصمیم میگیره یک پرنده رو بزنه,نشونه گیری میکنه اما وقتی ماشه رو میکشه اسلحه شلیک نمیکنه,دو یا سه بار ماشه رو میکشه اما تیر شلیک نمیشه,تعجب میکنه میخواد که ببینه چه مشکلی پیش اومده اما وقتیکه اسلحه از حالت نشونه گیری در میاد و به سمت پرنده نیست وقتیکه ماشه رو میکشه تیر شلیک میشه,این آقا هم متوجه اشتباهش میشه و دیگه هیچ وقت دنبال این اشباه نمیره و متوجه میشه که خدا هشدار داده و نخواسته ظلم صورت بگیره. خیلیهاهم هستند که در حال شکار دوست خودشونو اشتباهی زدن و میزنن و بطور کلی به فنا میرن و افرادی هم هستند که بخاطر اینکار خودشون و خانوادشون به بدبختی میفتن . از مکافات عمل قافل مشو.

Leave a Reply


© ۲۹۸۵ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN