Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: یک کارشناس امور دامی با معرفی خود به عنوان «فعال حقوق حیوانات» در رابطه با دوری از فضای سیاسی خواسته هایی مطرح کرده است که می خوانید:

دفاع از حقوق حیوانات امری تخصصی است و بهتر است فارغ از هیاهو و فضاسازی سیاسی صورت بگیرد. زیرا سیاسی کردن مسئله دفاع از حقوق حیوانات به پیشبرد اهداف تشکل های مدافع حقوق حیوانات منتهی نمی شود.

به گزارش نشان آن لاین، طرح های مجلس در خصوص تعیین مجازات برای نگهداری حیوانات خانگی و همین طور نحوه عملکرد شهرداری تهران در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد، واکنش برخی فعالان حقوق حیوانات را در پی داشت. واکنشی که بعضا رنگ و بوی سیاسی گرفت و به احضار برخی فعالان حقوق حیوانات منتهی شد.

یحیی رجبی گالشی، فعال حقوق حیوانات و کارشناس امور دام در گفتگو با نشان آن لاین در این خصوص گفت: «دفاع از حقوق حیوانات امری تخصصی است و بهتر است فارغ از هیاهو و فضاسازی سیاسی صورت بگیرد. زیرا سیاسی کردن مسئله دفاع از حقوق حیوانات به پیشبرد اهداف تشکل های مدافع حقوق حیوانات منتهی نمی شود».

وی در ادامه افزود: «در دین مبین اسلام بیشترین توصیه ها به حفظ حقوق حیوانات شده و آسیب و آزار رساندن به حیوانات گناه تلقی شده است. این توصیه های دینی باید مورد توجه نهادهای قانونی و از جمله شهرداری ها باشد».

یحیی رجبی گفت: اگر قصد داریم دفاع موثری از حقوق حیوانات و از جمله سگ ها داشته باشیم می باید رویکرد فعالان این حوزه رویکردی تعاملی با نهادهای قانونی کشور و از جمله مجلس شورای اسلامی ، دولت و شهرداری ها باشد”
وی افزود: «اگر دفاع از حقوق حیوانات در فضایی آرام و توام با تعامل سازنده  با مسئولان و به دور از جنجال های سیاسی و رسانه ای که بعضا به سوء استفاده رسانه های بیگانه منتهی می شود، باشد قطعا نتیجه بخش خواهد بود».
این کارشناس حقوق حیوانات گفت: «در گذشته نیز مشکلاتی در این حوزه وجود داشت که با انتقاد سازنده و نشست هایی کارشناسی میان تشکل های قانونی مدافع حقوق حیوانات با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرداری، مشکلات مرتفع شد و قطعا در آینده این مسیر تعامل منطقی و قانونی باید ادامه پیدا کند».

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    کاملا درست است. دخالت دادن مسائل سیاسی در این مورد روند کمک و حمایت از حقوق حیوانات را کند و یا مختل خواهد نمود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN