Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مسوول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: «ف – ک» شکارچی این منطقه با حضور در این اداره کل ضمن ابراز ندامت سلاح و مقادیری فشنگ خود را به صورت داوطلبانه تحویل داد.

«حسن پهلوان» روز شنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: این شکارچی که حدود ۴۰ سال سابقه شکار پرندگان را در منطقه داشت هدف از این کار را حفظ حیات جانوران عنوان کرده است.

وی گفت: شغل این شکارچی فروشندگی ادوات کشاورزی است و پنج سالی است که دست از شکار پرندگان کشیده و بجای شکار، دوستدار حیات وحش و پرندگان شده به طوری که برای جانورانی مثل تشی و روباه غذا می برد یا لاک پشتها را خریداری و در طبیعت رها می کند.

پهلوان افزود: این اداره کل نیز ضمن تقدیر از این اقدام شکارچی، برای وی کارت «همیاری محیط زیست» صادر می کند.

به گفته وی ،این سومین شکارچی است که سلاح شکاری خود را به صورت داوطلبانه در شش ماه اخیر در این استان به اداره کل حفاظت محیط زیست تحویل داده است.

استان خراسان شمالی با ۲۸ هزار و ۱۷۱ کیلومتر مربع وسعت در شمالشرق کشور قرار دارد که اکنون ۶٫۸ درصد از مساحت استان به عنوان مناطق حفاظت شده و پارک های ملی تحت مدیریت حفاظت محیط زیست است.

طبق گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از ۱۹۷ گونه پستاندار، ۵۳۲ گونه پرنده، ۲۲۳ گونه خزنده، ۲۰ گونه خزنده دوزیست و ۱۶۰ گونه ماهی شناخته شده در کشور به ترتیب ۶۵، ۱۴۱، ۶۸، چهار و هشت گونه در خراسان شمالی زیست می کنند.

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. فربد می‌گه:

    هموطن عزیز،درود بر شما بازگشت شعور و مهربانی و درک مفهوم زندگی را به شما تبریک می گویم

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN