Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8305

دیده بان حقوق حیوانات: احتراماً ، پیرو درج مطلبی در خصوص هدم سگهای ولگرد ، شهرداری رشت ضمن تقدیر از دقت نظر و سپاس از تعهد کلیه رسانه های محترم به پیگیری مطالبات شهروندان و توجه به مسائل زیست محیطی شهر باران، و محفوظ دانستن رسالت رسانه ها در نشر اخبار و انعکاس صادقانه وقایع، ذکر چند نکته را ضروری می داند.

۱- مجموعه شهرداری رشت علیرغم اذعان به تاثیرات محیط ها و عوامل طبیعی در پویایی و نشاط شهری، بنابر  بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در خصوص جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و جمع آوری حیوانات بلاصاحب ، مریض ، مضر و ولگرد و بر اساس تقاضای شهروندان که نسبت به حضور سگ های ولگرد و بعضا بیمار در محلات سطح شهر معترض بوده اند و به مناطق پنج گانه ارسال می گردد، جهت حفظ آرامش و امنیت شهری و جلوگیری از شیوع بیماری های قابل انتقال بین حیوان و انسان نظیر هاری، کیست هیداتیک، سالک و… ، اقدام به هدم سگ های ولگرد نموده است. و این طرح متاسفانه سالیان متمادی است که در کلیه  شهرداری های سراسر کشور با همین شیوه در حال اجرا بوده و مختص شهرداری رشت و مجموعه مدیریتی حال حاضر نمی باشد.

۲- در خصوص تاکیدات رسانه ها مبنی بر عقیم نمودن سگ ها ی ولگرد، لازم به ذکر است، اگرچه طرح مذکور در برخی از شهرها در حال اجرا می باشد لیکن به علت عدم حصول نتیجه مطلوب تا کنون، به صورت قطعی و حتمی در هیچ یک از شهر ها به انجام نرسیده، و شهرداری رشت در تلاش است با پیگیری های بیشتر از نتایج طرح های مطلوب تر در دیگر شهر ها استفاده نماید.  همچنین سگ های ولگرد به عنوان یکی از عوامل اصلی حمله و گزش به انسان مطرح هستند، که در موارد عدیده ای ، بالخص در اطفال، منجر به مرگ می گردد و در صورت اجرا نشدن هدم سگ ها که دارای قابلیت بالا در زاد و ولد می باشند، مخاطرات فراوانی برای شهروندان به همراه خواهد داشت، و استفاده از روش عقیم سازی سگ ها، تنها به جلوگیری از گسترش آنها منجر شده و کمکی به تعداد و تعدد سگ ها در حال حاضر نمی نماید.

۳- مجموعه مدیریت شهری بر این عقیده است که بر اساس آموزه های دینی و اسلامی شیوه ی حال حاضر هدم سگ ها، از مطلوبیت برخوردار نبوده و وجه و وجدان عمومی را خدشه دار می سازد، لیکن آنچه مسلم است ترجیح آسایش و آرامش شهروندان و حفظ بهداشت عمومی بر حفظ و درمان سگ های ولگرد می باشد.

۴-در پایان شهرداری رشت از کلیه متخصصین، کارشناسان و اساتید دانشگاه می خواهد تا با ارائه راهکارهای مناسب ، این مجموعه را در جایگزینی روش های بهتر در این امر، یاری نمایند.

________________________

سگ کشی با گلوله در شهر رشت به بهانه هاری!/ تصویری

فوری: آگهی سگ کشی این بار در رشت؛ فرصت ۴ روزه برای حامیان حیوانات

سگ کشی وحشیانه با گلوله؛ از ریختن آبروی کشور با لبخند تا تفریح سرباز ناجا با سگ کشی/ تصویری

گزارش هافینگتون پست از پیکار موفق بانوی تبریزی با سگ کشی

۱ Comment

  1. کامبیز بیات می‌گه:

    متاسفم برای مسئولین رشت که کوچکترین بویی از […] نبردن.شما به جایی که تلاش کنید تا ذهینیت مثبتی از این شهر درست کنید و […] بدتر باعث میشید که ذهنیت های غلط به وجود بیاد اونم به خاطر بی مسئولیتی چندنفر.مطمئن باشید شما به خاطر کشتار این مخلوقات خداوند آثارش رو توی زندگیتون میبینید البته اگر اعتقادی داشته باشید.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN