Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8305

دیده بان حقوق حیوانات: با وجود اتفاقات روزهای گذشته رشت و سگ کشی که در سطح شهر اتفاق افتاد افکار عمومی همچنان به دنبال پاسخی قانع کننده برای این ماجراست. تماس های متعدد با شهرداری رشت گرفتیم تا مقام مسول مربوطه پیدا شود و شاید پاسخ قانع کننده ای دریافت کنیم؛ ابتدا ما را به “سازمان مدیریت پسماند شهر” وصل کردند. بعد از کلی پیگیری که در این سازمان انجام شد اغلب اینطور پاسخ می دادند که: سگ کشتن؟! کجا؟!

به گزارش گیل اورنگ یکی از افراد که از معرفی خود هم امتناع کرد به خبرنگار ما گفت: به دنبال حق آدم ها باشید نه سگ ها ! پیگیر گرانی نان شوید نه کشتن سگ!

بعد از اداره پسماند شهرداری رشت به سازمان خدمات شهری شهرداری رشت و آقای صفرنژاد مسئول پروژه معدوم کردن سگ ها  رسیدیم.

صفرنژاد در باره  معدوم کردن سگ ها گفت: معدوم کردن سگ ها در تمام شهر ها از جمله: تبریز، اصفهان، اراک و تهران هم اجرا می شود نباید این موضوع را بزرگ کنید ممکن است تعدادی از این سگ ها، هار باشند به همین دلیل باید از بین برده شوند. ما برای اطلاع رسانی این عکس ها را منتشر کردیم اما برخی شلوغ می کنند. در تهران روش عقیم سازی اجرا می شود. در اراک هم که سگ های جمع آوری شده را به پشت کوه می برند و می کشند. خوب کار ما با آن ها چه فرقی می کند؟ روش همان روش همیشگی است که سال ها است در تمام ایران اجرا می شود.

صفرنژاد در رابطه با  روش معدوم کردن سگ ها با سلاح سرد گفت: این روش ، روش مناسبی است اما در حال پیگیری هستیم که اگر روش بهتری را پیدا کردیم روشمان را تغییر دهیم. فراخوان هم دادیم که اگر کسی روشی دارد و حتی اگر می تواند مجری آن باشد به ما مراجعه کند.

او در پاسخ به این سوال که “تا پیدا کردن روش مناسب چرا سگ کشی را متوقف نمی کنید ؟” گفت:‌ نیازی نمی بینم برای شما  تمام جزئیات را توضیح دهم. حتما برای از بین بردن سگ ها به این روش, دستورالعملی وجود داشته است که ما اقدام کردیم و شکارچیان را هم “اداره محیط زیست شهرداری ” به ما معرفی کرده است.

او در پاسخ به این سوال که  شما برای این پروژه  طبق اعلام عمومی از میرشکاران دعوت کردید و به گفته تعدادی از محلی ها برای لاشه سگ ها مبلغ پنجاه هزار تومان جایزه تعیین کردید هم اینگونه پاسخ داد:‌ ما این کار را نکرده ایم اصلا همچین تبلیغاتی نشده است و رسانه ها این ها را می سازند و شایعه درست می کنند. ما از هیچ کس درخواست چنین کاری نکردیم و من کلا این شایعات را تکذیب می کنم. هیچ کدام پایه ندارد.

صفرنژاد در باره فشار روحی و اوضاع نا مناسب روانی این تیراندازی ها در سطح شهر برای شهروندان هم گفت: شما احتمالا خودتان هم شهروند هستید, اگر از خانه بیرون بیایید و یک سگ هار شما را گاز بگیرد چه حالی می شوید؟ در این وضعیت  مطمئنا از کشتن این سگ ناراحت نخواهید شد بلکه رضایت هم خواهید داشت.

منبع: گیل اورنگ

_____________________________

عکاس سگ کشی شبانه: هنوز نتوانسته ام زوزۀ سگ‌هایی که نتوانسته بودند در جا جان بدهند را از یاد ببرم

برای سگ کشها: دیدار به قیامت!/ به بهانه قتل عام شبانه سگ های رشت

گزارش گیلان امروز از کشتن سگها توسط شهرداری رشت:سگ کُشی شبانه در رشت

جوابیه شهرداری رشت در خصوص کشتار شبانه سگ های شهری

سگ کشی با گلوله در شهر رشت به بهانه هاری!/ تصویری

فوری: آگهی سگ کشی این بار در رشت؛ فرصت ۴ روزه برای حامیان حیوانات

سگ کشی وحشیانه با گلوله؛ از ریختن آبروی کشور با لبخند تا تفریح سرباز ناجا با سگ کشی/ تصویری

گزارش هافینگتون پست از پیکار موفق بانوی تبریزی با سگ کشی

برچسب‌ها,

۴ Comments

 1. khatereh می‌گه:

  ان شاالله همانطور که شماها در نهایت بی رحمی با دیگر مخلوقات خداوند رفتار می کنید، خداوند هم در نهایت بی رحمی با شما رفتار کند. قطعاً جواب کارتان را در پیشگاه الهی خواهید داد، صبر خدا زیاد است اما هیچ گناهی بی جواب نمی ماند.

 2. amiri می‌گه:

  در هندوستان که خیلی‌ از همین ما ایرانی‌ها آنان را عقب افتاده می‌نامیم. ۱۰ سال پیش پلیس هند هم اقدام به همین کار زد، با اعتراض مردم و نامه‌ها و در خواست ها، پلیس هند با دخالت شورای شهرّ و مردم دست به اقدامی بی‌ نظیر کرد: همهٔ سگهای خیابانی را عقیم و واکسینه میکنند و قلاده ای‌ به گردن آنها می‌‌اندازند تا نشان این باشد که این سگ خیابانی واکسینه شده است و باعث مشکل نمی‌شود. ایران کشوری به این پهناوری، با مردمی به ظاهر مهربان و انسان دوست هنوز نتوانسته ایم به اولین درجات‌ انسانیت نسبت به حیوانات برسیم. واقعا شرم آور

 3. amir-amarlu@yahooc.com می‌گه:

  متاسفانه بیشتر از سگهای هار، این روزها آدمهای هار پیدا میشوند!

 4. زهره می‌گه:

  اگر حضرت محمد و حضرت علی اکنون در قید حیات بودند بدون شک قاتلان این حیوانات را مجازات می نمودند. من از مراجع تقلید خواهش می کنم فتوایی برای توقف کشتار سگها و بسیج همگانی ارگانهای دولتی و غیر دولتی برای جمع آوری سگهای آواره ( نه ولگرد ) و سر و سامان دادن به وضعیت اسفبار آنها صادر نمایند.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN