Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری دو شکارچی یک راس بز وحشی در پارک ملی دنا خبر داد.

به گزارش ایرنا، جمشید عبدی پور دوشنبه شب در گفت وگوی خود افزود: از این افراد دو قبضه اسلحه ساچمه زنی غیرمجاز کشف و ضبط شد. وی با بیان اینکه این شکارچیان با تلاش و تعقیب وگریز محیط بانان به دام افتادند،تصریح کرد: شکار بزکوهی به مثابه اقدام به نسل کشی این گونه ارزشمندحیات وحش است. وی اظهارکرد: هفته گذشته شش شکارچی غیرمجاز و پنچ قبضه اسلحه کشف و ضبط شد که چهار قبضه از این سلاحها غیرمجاز بود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویر احمد دستگیری شکارچیان را بیانگر مراقبت محیط بانان پرتلاش پارک ملی دنا دانست و از مردم و دوستداران محیط زیست خواست بیش از پیش برای حفاظت ازگونه های پارک ملی با محیط بانان همکاری نمایند. وی به مراقبت های مطلوب پاسگاههای محیط بانی دنا اشاره کرد و افزود: وجود گله های کل و بز در پارک ملی دنا ناشی از فداکاری محیط بانان دلسوز است که برای موفقیت در این عرصه به اطلاع رسانی امید آفرین رسانه ها نیاز دارند.
عبدی پور انتشار برخی اخبار مبنی بر فروش گوشت شکار کل و بز را ادعایی کذب خواند و گفت: رسانه ها می توانند از نزدیک درجریان امنیت و مراقبت از نقاط مختلف پارک ملی دنا قرار گیرند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویر احمد بیان کرد: به دلیل پراکندگی این پارک ۹۳ هزار هکتاری در حوزه سه استان برخی مواقع از سوی برخی شکارچیان خاطی تعرضاتی صورت می گیرد، اما خوشبختانه در سایه مراقبت های ویژه این زیستگاه یکی از پارک های امن برای گونه های پرشمار کل و بز است.

برچسب‌ها,

۱ Comment

  1. وحید می‌گه:

    https://www.youtube.com/watch?v=E2DWkBcBEXY&index=2&list=PLh8Eut27zWDjVhwtyLh3QkuumzFr2EZUO

    حرکت ماندگار دختر گیلانی- راه اندازی اورژانس حیوانات

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN