Subscribe: RSS Twitter

 

دیده بان حقوق حیوانات: ماموران یگان حفاظت محیط زیست مازندران ۳۰ عدد فلامینگوی میهمان در پناهگاه حیات وحش میانکاله را از قفس منزل یک شکارچی روستایی آزاد کردند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، این پرندگان مهاجر که پس از زنده گیری در منزلی در روستای «امامده» بهشهر نگهداری می شدند، توسط ماموران یگان حفاظت کشف و ضبط شدند.
زنده گیری و زندانی کردن فلامینگوهای تالاب میانکاله توسط شکارچی متخلف را مردم منطقه به محیط زیست اطلاع دادند و ماموران یگان حفاظت هم بلافاصله پس از شناسایی فرد متخلف با حکم قضایی منزلش را بازرسی کردند.
ماموران پس از دستیابی به این پرندگان مهاجر زندانی، وضعیت سلامتی آنها را بررسی و با اطمینان از سالم بودن، رها کردند تا بار دیگر برای زمستان گذرانی به خانواده بزرگ فلامینگوهای مهاجر در تالاب میانکاله بپیوندند.
شکارچیان متخلف و برخی از افراد ناآگاه و سودجو فلامینگو ها را به خاطر ارزش غذایی و کسب درآمد شکار کرده یا زنده گیری می کنند در حالی که جریمه شکار این پرنده چندین برابر درآمد حاصل از این راه و یا ارزش غذایی آن است. حفاظت محیط زیست مازندران جریمه شکار هر قطعه فلامینگو را ۶ میلیون ریال اعلام کرده است.
پناهگاه حیات وحش میانکاله با مساحتی حدود ۶۸ هزار متر مربع که ۱۵ هزار هکتار آن خشکی و ۵۳ هزار هکتار نیز پهنه آبی است، در ۱۲ کیلومتری شمال و شمال شرقی شهرستان بهشهر و در منتهی الیه جنوب شرقی دریای خزر واقع است.

میانکاله به عنوان ذخیرگاه زیست کره زمین از اهمیت و ارزش فراوان اکولوژیکی، حفظ تنوع زیستی و زیستگاهی برای گونه های مختلف پستانداران، پرندگان و آبزیان برخوردار است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN