Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: حیوانات در سیرک برای انجام کارهای موردنظر اذیت و آزار می‌شوند اما به لحاظ رسیدگی نسبت به باغ وحش وضعیت بهتری دارند.

حمید صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، افزود: حتی با وجود وضعیت بهتر حیوانات در سیرک، برپایی آن را در خراسان رضوی ممنوع کردیم و از زمان ممنوعیت سیرک به هیچ فردی در این خصوص مجوز نداده و نمی‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه پس از خراسان رضوی در استان‌های قم، گلستان و خراسان شمالی نیز این موضوع تحقق یافت، در خصوص انتقال مکان باغ وحش مشهد، اظهار کرد: برای انتقال مکان باغ وحش، بازه زمانی تعیین شده و باید یک مکان در حد استانداردهای موردنظر محیط زیست تهیه شود و پس از تایید این سازمان با در نظر گرفتن شرایط خاص نقل و انتقالات حیوانات، این اقدام انجام شود.

صالحی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل انتقال باغ وحش به وجود آوردن شرایط مناسب‌تر برای حیوانات است. باغ وحش تحت نظارت کارشناسان محیط زیست است.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی در خصوص تخلفات باغ وحش مشهد با اعتقاد بر اینکه تخلف واژه گسترده‌ای است، تصریح کرد: گاهی برخی نارسایی‌ها در این زمینه به وجود می‌آِید. به طور کلی زمانی که یک حیوان از محیط طبیعی خود خارج شود و در قفس قرار گیرد طبیعتا حالت عادی نخواهد داشت.

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN