Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دالاهو در استان کرمانشاه از تلف شدن یک قلاده خرس قهوه ای در بخش گهواره این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست کرمانشاه، علی اشرف علیپور روز سه شنبه افزود: پس از دریافت گزارشی مبنی بر تلف شدن یک قلاده خرس توسط یکی از اهالی روستاهای بخش گهواره، ماموران محیط زیست به محل یاد شده مراجعه و پس از بررسی از محل متوجه شدند فردی پس از کشتن خرس لاشه آن را توسط بیل مکانیکی در منطقه ای مدفون کرده است.

Animal-Rights-Watch--ARW-1-1409

وی افزود: ماموران یگان حفاظت پس از تلاش و جستجوی بسیار فرد مظنون را دستگیر و پرونده وی را برای اجرای مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل دادند.علیپور با بیان اینکه خشکسالی و کمبود منابع تغذیه ای به شدت حیات حیوانات را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: این موضوع باعث شده تا زیستگاه های خرس قهوه ای در دالاهو در معرض تخریب قرار بگیرند.وی گفت: خرس ها برای تهیه منابع تغذیه مجبور می شوند به حواشی روستاها و محل زندگی انسان ها نزدیک شوند و این نزدیکی در بسیاری از مواقع منجر به مرگ آن ها می شود.

یک قلاده خرس دیگر نیز در ماه جاری در شهرستان اسلام آبادغرب توسط افراد ناشناس کشته شده بود.شهرستان دالاهو با ۳۹ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN