Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: کارشناسان محیط زیست خرم آباد برای نخستین بار موفق به تصویربرداری از خرس شدند.

24875_321

 

به گزارش زیست بوم، کامران فرمان پور رئیس اداره محیط زیست شهرستان خرم آباد در گفتگو با زیست بوم با بیان این موضوع افزود: در پی مراجعات و گزارشات مردمی به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم آباد در یک ماهه اخیر مبنی بر خسارت وارده توسط حیات وحش (خرس) به کندوهای عسل مردم در منطقه شکار و صید ممنوع هشتاد پهلوی خرم اباد کارشناسان این اداره را وا داشت که در محل دوربین تله ای جهت ثبت تصویر این پستاندار بزرگ جثه نصب کنند و از خرس قهوه ای که برای خود مهمانی از عسل تدارک دیده بود تصویر گرفته شود. کامران فرمان پور

وی گفت: این تصویر برداری برای اولین بار توسط کارشناسان این اداره در شهرستان خرم آباد و منطقه بوده و امیدواریم بتوانیم با بهره گیری از تکنولوژی های روز موفق به ثبت تصاویر دیگری از گونه های جانوری استان شویم.

فرمان پور افزود: در ماه های اخیر گزارشات زیادی از تخریب باغات مزارع دام ها توسط حیات وحش به گوش می رسد که سازمان محیط زیست بنابر رسالت خود تمام گزارشات را بررسی و جهت حفاظت و امنیت حیات وحش برای خسارت دیدگان جهت جبران خسارت و مساعدت مالی تشکیل پرونده داده و پروندها را به سازمان مرکزی جهت پیگیری ارسال می نماید.

ایشان در ادامه گفت : متاسفانه تخریب زیستگاه ها و ورود دامداران به طبیعت و زیستگاههای بکر زندگی این موجود زیبا را به خطر انداخته است و این عمل باعث شده که خرس بدلیل همه چیز خواربودنش با انسان در تقابل باشد.
منطقه شکار و صید ممنوع هشتاد پهلو با مساحت ۱۸۵۰۰ هکتار یکی از مناطق چهاگانه سازمان محیط زیست در شهرستان خرم آباد می باشد.

24874_504

24877_403

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN