Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: شکارچی بویراحمدی پس از ۶۵ سال تفنگ خود را شکست و در زیر خاک دفن کرد. به گزارش خبرنگار مهر، در مراسمی که عصر جمعه در روستای “ده برآفتاب” واقع در ضلع جنوبی دنای شرقی برگزار شد، خداویس رئوفی پس از سالها، ندامت خود از شکار را با دفن تفنگش نشان داد.

1756630

به گفته این شکارچی حرفه ای اهل روستای کوخدان، دوران جوانی اش را با شکار در کوههای کشور از راوند کرمان تا کلات خراسان و از زرد کوه تا دنا گذرانده است.

رئوفی می گوید: همه آن حیوانات بی‌زبانی که شکار کردم هنگام خواب از جلوی چشمانم عبور می‌کنند که برایم عذاب‌آور شده است.وی بیان می کند: از گذشته خود پشیمانم و این را به فرزندان خود هم گفته ام و به همه هم می گویم.

رئوفی جبران شکار و کشتن حیوانات بی‌زبان را سخت می داند و می گوید: نسل جوان کنونی باید آگاه شوند و از من و امثال من عبرت بگیرند.این شکارچی همچنین به چگونگی پشیمان شدن خود از شکار اشاره می کند و می گوید: هنگامی پشیمان شدم که دیدم شکارچی ای، حیوان مادری را شکار کرده و دو فرزندش در کنار جسد مادر ماتم گرفته‌اند و از آن زمان بود که خود را لعن و نفرین کردم.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از مدیران محیط زیست و تشکلهای مردم نهاد محیط زیست استان در این آیین حضور داشتند.

۱ Comment

  1. ali reza می‌گه:

    کار بسیار زیبایی انجام دادند ولی ای کاش زود تر انجام میشد و حق زندگی از جانوران شکار شده گرفته نمیشد…ولی باز هم سپاس از کار زیبای این انسان…

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN