Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات:  مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان لرستان گفت: خرس مصدومی که در منطقه «شاهیوند» توسط یکی از همیاران محیط زیست مشاهده شده بود متاسفانه به رغم چند روز تلاش محیط بانان و دامپزشکان جان داد.
به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از روابط عمومی محیط زیست لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند در این رابطه گفت: خرس قهوه ای که در منطقه شاهیوند در حوزه منطقه حفاظت شده سفیدکوه مصدومیت آن توسط یکی از همیاران محیط زیست اطلاع داده شده بود، متاسفانه پس از چند روز تلاش محیط بانان و دامپزشکان تلف شد.

Animal-Rights-Watch--ARW-1-1429

فتحی افزود: طی روزهای گذشته حال عمومی خرس رو به بهبودی بود اما دامپزشکان از همان روز اول گفتند خرس بر اثر سن بالا و ضعف قوا توان عمل جراحی را ندارد و نمی شود خرس را بی هوش کرد، اما با تغذیه ای که انجام گرفت شرایط بهتر شده بود ولی به همان دلیل (کهولت سن) خرس در نیمه شب گذشته تلف شد.

وی ادامه داد: لاشه این خرس قهوه ای برای استفاده در موزه تاریخ طبیعی استان تاکسیدرمی می شود.

فتحی بیرانوند یادآور شد: از مردم درخواست داریم در صورت مشاهده این گونه حیوانات پیری که بر اثر ضعف قوا قادر نیستند که غذایی برای خودشان پیدا کنند و مجبور می شوند به روستاهایی که نزدیک به مناطق کوهستانی هستند نزدیک شوند فورا با شماره شبانه روزی ۱۵۴۰تماس حاصل کرده و از هر گونه اقدام سرخود خوداری کنند.

وی یادآور شد: طبق قانون شکار و صید جدید شکار خرس جریمه ۵۰۰ میلیونی و حبس را شامل می شود.

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN