Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: سرپرست اداره‌کل حفاظت‌ محیط‌ زیست استان زنجان از کشتار بی‌رحمانه ۲۰ رأس گراز در بخش حلب این استان خبر داد.ناصر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، گفت: در روزهای گذشته متخلفان ۲۰ رأس گراز را در اراضی بخش حلب در حالی که در داخل کانال آب‌گیر افتاده بودند به طور بی‌رحمانه‌ای کشته و از محل متواری شدند که با اطلاع دوست‌داران محیط زیست پس از چند روز تلاش، سه متخلف در این زمینه دستگیر و ۱۱ نفر دیگر نیز شناسایی و به زودی دستگیر خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: گرازها در داخل کانال آب در یکی از روستاهای بخش حلب (ینگی‌کندی) گرفتار شده و متخلفان با استفاده از فرصت فراهم شده اقدام به کشتار بی‌رحمانه ۲۰ رأس گراز کردند.

جعفری گفت: بلافاصله تحقیقات محلی با همکاری مقامات قضایی شهرستان به منظور شناسایی متخلفان انجام شد که پس از دو هفته سه فرد متخلف در این زمینه دستگیر و ۱۱ فرد متخلف دیگر نیز تحت پیگرد قرار دارند که به زودی دستگیر خواهند شد.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های لازم جهت برخورد قانونی با متخلفان انجام خواهد شد، افزود: متخلفان باید به ازای کشتار هر رأس گراز هشت میلیون ریال (۸۰۰ هزار تومان) ضرر و زیان پرداخت کرده و علاوه بر آن از جنبه عمومی جرم نیز محکومیت‌هایی خواهند داشت.

وی با ابراز ناراحتی از وقوع چنین جرایمی، گفت: جانوران موجودات بی‌دفاعی هستند که هر از چند گاهی برای دست‌یابی به غذا وارد حریم زندگی روستائیان می‌شوند، اما این موضوع دلیل بر این نمی‌شود که آنها را بکشیم بلکه می‌توان با کمی دوراندیشی و اغماض محصولات را از گزند حیوانات محفوظ داشت و آسیبی نیز به محیط وارد نکرد.

۱ Comment

  1. فربد می‌گه:

    واقعأ زبان قاصر از بیان این همه رذالت و پستى تأسف براى مردمى که نمیدانند با خود و اینده بچه هاشون و سرزمینشون چه میکنند نمیفهمند که در حال کاشت باد هستند .

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN