Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: جزیره سیری  به جز آنکه جزیره‌ای کاملا مردانه است از جذابیت خاص دیگری هم برخوردار است و آن جمعیت قابل توجه جبیر آن است. جبیر دارای موهای کوتاه به رنگ زرد تیره و متمال به قرمز است و رنگ آن در قسمت‌های شکمی سفید رنگ است، در صورتی که آهو به رنگ زرد شنی است. این حیوانات  در تمام محدوده جزیره فضای اداری، رستوران و تاسیسات و حتی فرودگاه خودنمایی می‌کنند.نخستین گروه از این جبیرها سال ۱۳۶۹ به منظور تلطیف هوای جزیره توسط  شرکت نفت فلات قاره ایران از جزیره خارک به این مکان منتقل شده اند و طی این سال‌ها تعداد آنها از ۱۴ رأس ابتدایی به بیش از ۱۰۰۰رأس رسیده است.

Animal-Rights-Watch--ARW-1-1451

۲ Comments

 1. کوشان مهران می‌گه:

  دیده بان گرامی

  اینجاست که پای رسالت شما پیش می آید!

  ۱٫ اکنون می توان تاثیر آمیزش درون گروهی به دلیل محدود بودن تعداد افراد بنا کننده این جمعیت جزیره ای ومحصور و وضعیت ژنتیکی این جمعیت را سنجید.

  ۲٫ این تعدا جبیر باعث تخریب شدید پوشش گیاهی،افزایش فرسایش خاکواز میان رفتن گونه های خوش خوراکوجایگزین شدن گونههای سمی می گردند که بر دیگر گونه ها همچون حشرات،خزندگانوپرندگان تاثیر منفی برجای خواهد گذاشت.

  حال می توان طی یک برنامه هر چند سال یک بار تعدادی جبیر زنده گیری وبه زیستگاه های مساعد ساحل شمالی خلیج فارس معرفی مجدد نمود ودر این میاننباید از پارک ملی نایبند غافل شد.

  حتی کشور های جنوبی خلیجفارس نیز شاید بتوانند از جبیر حاشیه شمالی خلیج فارس به عنوان جایگزین غزال سعودی منقرض شده برای معرفی مجدد استفاده نمایند.

  در شبه جزیره عربستان سه گونه غزال سعودی،غزال کوهی وآهوی گواتر دار ایرانی زیرگونه ماریکا .جود داشته که اکنون گویا غزال سعودی نابود شده است.

  دیده بان نازنین!
  فرشته روی زمین!!

  این از پیشنهاد های من؛

  حالا زمان آن فرا رسیده که شما این موارد را برای سبک و سنگین نمودن مطرح نمایید

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما،
   ضمن تشکر از پیشنهاد حضرت عالی، ممنون خواهیم شد اگر این پیشنهاد را در قالبی دقیق تر برای انتشار تنظیم و به تحریریه ارسال نمایید.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN