Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8480

دیده بان حقوق حیوانات: «سیرک نه!» عبارت آشنای فعالین محیط زیست و حقوق حیوانات کشور.کرمانشاه نیز همچون بسیاری از استان های کشور در سال ۹۳ با پیوستن به کمپین سیرک نه و اعلام حمایت از بیانیه ی دیده بان حقوق حیوانات در جمع استان های سبز حامی حقوق حیوانات و مخالف سیرک حیوانات قرار گرفت.این در حالیست که در روزهای پایانی شهریور ماه امسال شاهد صدور مجوز برگزاری دو سیرک حیوانات(سیرک ستارگان اسیا و سیرک ایران-ایتالیا) از سوی سازمان حفاظت محیط زیست در کرمانشاه هستیم و شروع فعالیت این سیرک ها مصادف است با ۲۰شهریور که به نام روز ملی مبارزه با خشونت علیه حیوانات نام گزاری شده است.
حقایق آشکار و پنهان سیرک حیوانات یک انحراف جدی انسانی است و پشت هر حرکت نمایشی حیوانات وحشی،شکنجه و درد و رنج عظیمی نهفته است که محصول شکنجه گری عده ای منفعت طلب است و مخالف روح متعالی بشر و ارزش های انسانی است.
با توجه به ماده چهار اعلامیه جهانی حقوق حیوانات مبنی بر حق زندگی و تولید نسل آزادانه حیوانات وحشی در محیط زیست طبیعی و ممنوعیت شکار و صید و هرگونه استفاده از حیوانات وحشی برای مقاصد غیرحیاتی و خشونت علیه آنها و همچنین ماده ۵ این اعلامیه مبنی بر احترام به حیثیت و موقعیت حیوانات، مردم و جمعی از سازمان های مردم نهاد استان کرمانشاه ، اعتراض خود را نسبت به هرگونه استفاده از حیوانات وحشی در قالب سیرک حیوانات و خدشه دار کردن حقوق حیوانات اعلام داشته و خواستار ممنوعیت فعالیت آنها می باشیم.

دیده بان حقوق حیوانات از زحمات جناب آقای سیامک فتاحی مدیر «ائتلاف حامیان محیط زیست استان کرمانشاه» و مدیر عامل «ژین و ژینگه» (زیست و زیستگاه) که از روزها قبل پیگیر منع حیوان آزاری در استان کرمانشاه بوده اند و کماکان درگیر ماجرا هستند قدردانی می کند.

۵ Comments

 1. kooshan می‌گه:

  برای این سازمانهای مردم نهاد آرزوی موفقیت دارم اما چه بهتر است که این عزیزان باورمند به ارزشهای انسانی با پرهیز از استفاده کلیشه های منسوخ و ناسازگار با قواعد منطقی و مدنی که هر خواست و مطالبه ، هرچند ارزشمند و منطقی، را بطور غیرضروری و ناصحیح به کل مردم منتسب میکنند،بر ارزش تلاشهای خود بیفزایند و انتخاب را بعهده خود مردم بگذارند.

 2. kooshan می‌گه:

  تحریریه محترم،
  هدف و مقصود، تبادل نظری دوستانه و مدنی است و البته هر چه که نکته ای از نظر دور مانده یا کمتر دیده شده را روشن کند، شایسته توجه و استقبال است و تفاوتی نمی کند که گوینده و مخاطب، شما و من، یا کسانی دیگر باشند. بهرحال در واقعیت و در همه جا تفاوت نظر و آرا وجود دارد و چه بهتر که ضمن احترام به آرا و نظرات دیگران ، تلاش کنیم آنچه را درست می دانیم، بطور مستدل و منطقی و مدنی، تبلیغ و ترویج کنیم تا ضمن اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مخاطبان، این فرصت فراهم شود تا آنها مشتاقانه و به انتخاب خود پذیرای آن شوند.

 3. sirk na می‌گه:

  entekhab be ohdeye khode mardom???
  ma anjoman ha mardom hastim
  serfan jahate etela

 4. kooshan می‌گه:

  هموطن گرامی، سیرک نه،

  درست است، شما نیز بخشی از مردم هستید و در این شکی نیست، منظور این بود وکه بهتر است دیدگاه، بخشهای دیگر مردم نیز که ممکن است نظرات متفاوتی داشته باشند مورد توجه قرار گیرد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN