Subscribe: RSS Twitter
دیده بان حقوق حیوانات: مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری دو تن از اعضای یک باند سازمان یافته قاچاق پرندگان شکاری دراین استان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، حمید صالحی دراین باره گفت: حسب گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر وجود یک باند قاچاق حرفه ای پرندگان شکاری در استان، هماهنگی و برنامه ریزی جهت شناسایی نقاط نفوذ این باند آغاز شد و پس از چندین روز تحقیق و بررسی، سرانجام روز گذشته دوتن از این متخلفان در شهر کاریز تایباد دستگیر و تحویل قانون شدند.
وی ادامه داد :با اقدام هماهنگ چهار شهرستان خواف، تایباد، تربت جام و فریمان و همراهی پلیس آگاهی تایباد، دوتن از متخلفان پس از تعقیب و گریز درحالیکه به سرعت قصد رها سازی دوبهله بالابان صید شده را داشتند دستگیر شدند.
وی افزود: از سه متخلف حاضر دراین منزل مسکونی، دوتن دستگیر و نفر سوم متواری شد که حسب شناسایی به عمل آمده تحت تعقیب قانون است.
صالحی همچنین گفت: طی حکم قضایی از منزل این متخلفان بازرسی به عمل آمده و علاوه بر دو بهله بالابان یادشده، اجزای یک رأس قوچ وحشی نیز کشف شد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ضمن اشاره به انتقال دوبهله بالابان به اداره کل به منظور تیمار و بازگرداندن شرایط مطلوب رها سازی و ارزیابی مطلوب روند ادامه تحقیقات به منظور متلاشی ساختن این باند دردیگر شهرستان استان، گفت: میزان ضرر و زیان وارده از سوی متخلفان به محیط زیست را یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: هر بهله بالابان حسب مصوبه جدید شورای عالی محیط زیست ۶۰۰ میلیون ریال است.
Animal-Rights-Watch-ARW-8501
Animal-Rights-Watch-ARW-8502
Animal-Rights-Watch-ARW-8503
Animal-Rights-Watch-ARW-8504
Animal-Rights-Watch-ARW-8505
Animal-Rights-Watch-ARW-8506
Animal-Rights-Watch-ARW-8507
Animal-Rights-Watch-ARW-8508
Animal-Rights-Watch-ARW-8509
Animal-Rights-Watch-ARW-8510
Animal-Rights-Watch-ARW-8511
Animal-Rights-Watch-ARW-8512

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN