Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، دستور اعدام رئیس مرکز نگهداری لاک پشت را به علت مرگِ ناشی از گرسنگی ده‌ها بچه لاک پشت صادر کرد.

به گزارش العالم به نقل از خبرگزاری کره جنوبی، جونگ اون رهبر کره شمالی روز سه‌شنبه پس از اینکه کارگران مرکز نگهداری لاک پشت گفتند که تعداد زیادی بچه لاک پشت به علت قطع مکرر برق و کمبود غذا می‌میرند، سخنرانی شدیداللحنی کرد و سپس دستور داد رئیس آن مرکز اعدام شود؛ رئیسی که به خارج مرکز برده شد و به ضرب گلوله جان داد.

یک منبع در کره شمالی، بدون ذکر نام خود اعلام کرد: مرکز نگهداری لاک پشت در نزدیکی رودخانه تائِدونگ در شهر پیونگ یانگ واقع است و جونگ اون برای بازدید و دادن دستورات لازم به آنجا رفته بود.

این منبع افزود: رئیس مرکز نگهداری لاک پشت به علت کمبود غذا و آب و قطع مکرر برق که باعث مرگ تعداد زیادی لاک پشت شده بود، اعدام شد.

منبعی دیگر اعلام کرد: آب به علت قطع مکرر برق به برخی از بخش‌های مرکز نگهداری لاک پشت نرسیده بود که همین امر یکی از علل مرگ بچه لاک پشت‌ها بود.

رسانه‌های کره شمالی چندی پیش نیز تصاویری منتشر کردند که نشان می‌داد کیم جونگ اون با خشم به کارگران مرکز نگهداری لاک پشت نگاه می‌کند و یکی از انگشتان خود را به نشانه عصبانیت تکان می‌دهد.

انستیوی اتحاد ملی کره که مقر آن در کره جنوبی است، این هفته اعلام کرد که کیم جونگ اون از سال ۲۰۰۰ تاکنون دستور اعدام هزار و ۳۸۲ نفر را صادر کرده است.

کیم جونگ اون ماه ژوئن گذشته دستور اعدام مهندس فرودگاه جدید پیونگ یانگ را به علت نپسندیدن معماری فرودگاه صادر کرد.

بازدید اون از مرکز نگهداری از لاک پشت ها

اعدام رئیس‌مرکز نگهداری‌لاک‌پشت‌ها به دستور اون

اعدام رئیس‌مرکز نگهداری‌لاک‌پشت‌ها به دستور اون

اعدام رئیس‌مرکز نگهداری‌لاک‌پشت‌ها به دستور اون

اعدام رئیس‌مرکز نگهداری‌لاک‌پشت‌ها به دستور اون

۱ Comment

  1. kooshan می‌گه:

    با توجه به وضعیت خاص این کشور به اخباری از این دست زیاد نمی شود اطمینان داشت اما اگر درست هم باشد نمی توان آن را تأئید کرده و قابل قبول دانست ضمن اینکه معلوم نیست نگهداری این لاک پشتها به چه دلیل است و برای مصرف غذایی نگهداری می شوند یا علت دیگری دارد بهرحال در باره کره شمالی از اینگونه اخبار قبلأ هم بکرات منتشر شده و یکی از بخشهای اصلی این خبرها همواره اعدام شخص یا اشخاصی بعناوین تعجب آوری است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN