Subscribe: RSS Twitter

http://media.isna.ir/content/1448108249200__MG_7615.jpg/4

دیده بان حقوق حیوانات: فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ضمن اشاره به افزایش ۱۰ درصدی متخلفین دستگیر شده در شش ماهه نخست سال ۹۴ نسبت به همین مدت در سال ۹۳، از کاهش ۱۱ درصدی پرونده‌های قضایی تخلفات زیست محیطی در این مدت خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا خیلدار در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سال ۹۴ نسبت به همین مدت در سال ۹۳، صید غیرمجاز آبزیان ۱۳۰ درصد رشد داشته‌ است، گفت: در این بازه زمانی در شکار غیر مجاز پرندگان ۴۲ درصد کاهش و در شکار غیر مجاز پستانداران ۵۵ درصد افزایش داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه زنده‌گیری پرندگان در شش ماهه اول سال ۹۴، ۹۷ درصد افزایش داشته است، افزود: در این مدت شاهد افزایش ۶۷ درصدی زنده‌گیری پستانداران و ۱۰۱ درصدی نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیر زنده بوده‌ایم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سال ۹۴، سلاح غیر مجاز کشف شده ۱۳ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: سلاح مجاز کشف شده ۷ دهم درصد و سلاح جنگی کشف شده ۴۱ درصد کاهش داشته است.

خیلدار با بیان اینکه در این مدت آلودگی محیط زیست ۱۲ درصد افزایش داشته است، افزود: تخریب محیط زیست ۱۸ درصد کاهش داشته اما آتش سوزی‌ها ۲۲٫۷ درصد افزایش یافته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست سال ۹۴ نسبت به همین مدت مشابه آن در سال ۹۳، تعداد کل متخلفین دستگیر شده ۱۰ درصد افزایش یافته است، گفت: در این بازه زمانی وضعیت پرونده‌های قضایی تخلفات زیست محیطی ۱۱ درصد کاهش داشته است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN