Subscribe: RSS Twitter
Animal-Rights-Watch-ARW-8593
دیده بان حقوق حیوانات: «کانون شکار و دوستداران طبیعت ایران» با صدور بیانیه نسبت به حیوان آزاری و کشتار حیات وحش واکنش نشان داد و از
متن این بیانیه که پایگاه خبری تحلیلی زیست بوم آن را منتشر کرده به این شرح است:
نظر به اینکه انتشار فیلم های سریالی حیوان آزاری و کشتار بیرحمانه حیوانات در شبکه های اجتماعی باعث جریحه دار شدن احساسات آحاد ملت گردیده است لذا  کانون شکار متشکل از  شکارچیان قانونمند و طبیعت دوستان و حامیان محیط زیست ضمن ابراز انزجار و تنفر از این قبیل اقدامات دد منشانه مواضع صریح خود را در این خصوص اعلام می دارد:
۱- اقدام وحشیانه و بیمار گونه عاملین اذیت و آزار حیوانات و کشتار بیرحمانه حیات وحش با هر انگیزه ای را محکوم نموده و حفظ و حمایت از حقوق حیوانات را بنا بر ایات و احادیث متعدد و اصول پذیرفته شده اخلاقی بر خود فرض می دانیم.
۲- تعقیب و مجازات عاملین این قبیل جنایات و محکومیت آنها به اشد مجازات، علی الخصوص تحمل محکومیت های کیفری ضامن پیشگیری از وقوع حوادث مشابه،  مانند دریدن شکم توله خرس های سمیرم و کشتار  دسته جمعی روباه ها در اصفهان و کشتن پلنگ توسط سگ های گله و ده ها مورد دیگر می باشد.
۳- هرگونه تخلف عامدانه در حوزه صید و شکار و ایجاد درگیری با مامورین خدوم سازمان  حفاظت محیط زیست که توسط عده ای منفعت طلب و سود جو انجام می گیرد را  شدیداً محکوم نموده و خواستار تعقیب و مجازات قانونی آنها می باشیم.
۴- ما سازمان حفاظت محیط زیست را برخاسته از اراده عاشقان طبیعت و جامعه شکارچیان فرهیخته میدانیم و اعتقاد راسخ داریم که جمعیت کثیر شکارچیان قانونمند و عاشقان طبیعت می توانند بازوی مقتدر ان سازمان و به مثابه بسیجیان بی ادعا در عرصه های طبیعی کشور دوشادوش عزیزان زحمت کش محیطبان به پاسداری از محیط زیست کشور بپردازند
۵- ما اعضای کانون از سازمان محترم محیط زیست و رسانه های اجتماعی تقاضا داریم که  حساب این گونه افراد  روان پریش و سودجو و دیو صفت را از دوستداران محیط زیست و عاشقان طبیعت که تنها و تنها  بر اساس مجوز و قوانین جاری و ساری جمهوری اسلامی ایران اقدام میکنند جدا نمایند.
کانون شکار و دوستداران طبیعت ایران

۶ Comments

 1. کوشان مهران می‌گه:

  به هیچ روی این بیانیه از روی طنز وطنازی و نظربازی صادر نشده است.

  در کشورهایی که قانون و مدیریت جایگزین موج سواری بر امواج موقتی احساسات شده اند ساماندهی سگان شکاری همچون توله وتازی بر عهده بخش نخجیرداری سازمان های مرتبط با محیط زیست طبیعی می باشد.

  اصلاح نژاد وآموزش نگهداری این نژاد ها بر مبنای استاندار دارای ظوابطی می باشد وبرای نمونه متقاضیان دریافت پروانه شکار باید دوره آموزش نگهداری از سگان شکاری را نیز بگذرانند.

 2. ابزار دقیق می‌گه:

  مطالب سایتتون فوق العادس
  ممنون بابت زحمتاتتون

 3. سلام!
  بیانیه بسیار خوبی است. اما ضمن آوردن یک تحلیل بفرمایید چرا زمینه طنز آمیز بودن در مطلب دیدید؟!!
  شما سایت خوبی دارید، با رفتار وزین و انتخاب کلمات مناسب، سعی در جمع کردن تمامی حامیان طبیعت زیر یک بیرق کنید.

  • تحریریه می‌گه:

   درود بر شما،
   بخشی که به نظر طنز آلود میرسد، انزجار افرادی از حیوان آزاری است که از کشتن حیوانات لذت می برند و البته که بسیار طنز تلخی است!

 4. Farideh Eghbali می‌گه:

  طنز اصلی‌ نام این گروه است: شکار و دوستداران طبیعت ایران!!! ضدّ و نقیض مثل زایشگاه و قبرستان ……………..چرا که نه ؟ در کشوری که متخصص وحش مبلغ باغ وحش میشود، سازمان حفاظت از محیط زیست مجوز شکار و سیرک و باغ وحش‌های دهشتناک برای کشتن، اسارت و آزار و شکنجه حیوانات میدهد و نام حفاظت را یدک می‌کشد چرا شکارچی قاتل حیوانات حامی‌ حیوانات نشود.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN