Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: آتشی سوزی که از صبح دیروز در منطقه تنگه بلاغی در شهرستان پاسارگاد آغاز شده همچنان ادامه دارد.

به گزارش شیرازه، گشتاسب مدیر بحران محیط زیست استان فارس با بیان اینکه حاشیه‌های آتش‌سوزی در تنگ بلاغی پاسارگاد به طور کامل مهار شده به همین دلیل امکان گسترش آتش خیلی ضعیف است اظهار داشت: تنها قسمت‌هایی از میانه آتش‌سوزی هنوز مهار نشده که نیروها در حال اطفا حریق در این قسمت هستند.

علوی فرماندار خرم بید که خود در منطقه پاسارگاد حضور دارد، در گفتگو با خبرنگار بام فارس از حضور بیش از ۵۰۰ نفر از نیروهای دولتی و بسیج مردمی خرم بید از شب گذشته و صبح امروز برای مهار این آتش سوزی گسترده خبر داد و در ارزیابی خود از اقدامات انجام شده گفت: کمک رسانی و حضور نیروهای مردمی خوب بوده ولی این اقدامات دیر انجام شده است و باید از دیروز انجام می شد.

فرماندار شهرستان پاسارگاد نیز در گفتگو با تسنیم با بیان اینکه از وجود تداوم حریق در منطقه پاسارگاد و نرسیدن نیروها و دستگاه‌های کمکی تخصصی از سوی نهادهای متولی، از توقف هلی‌برد در این منطقه خبر داده است.

وی بیان کرده است: در زمان آغاز حریق تاکنون، تنها یک‌بار هواپیمای آب‌پاش حوالی ساعت ۱۴ امروز بر فراز منطقه پرواز داشت و پس از آن دیگر مشاهده نشده است، البته این پرواز هم کمک چندانی به مهار آتش نکرد.

به گفته فعالان محیط زیست شهرستان پاسارگاد این اتش سوزی گسترده ترین آتش سوزی منابع طبیعی در شهرستان پاسارگاد می باشد و با این حجم آتش سوزی عملا مهمترین پوشش گیاهای و زیست محیطی منطقه برای همیشه از بین رفته است. همچنین این آتش سوزی به جانوران منطقه نیز رحم نکرد.

۲ Comments

  1. نیماد می‌گه:

    بلاخره باید یک فکری کرد محیت زیست داره نابود میشه

  2. ratin می‌گه:

    بسیار متاثر شدم خیلی تصاویر ناراحت کننده ای بود امیدوارم از این پس کمتر شاهد این گونه حوادث باشیم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN