Subscribe: RSS Twitter

 

دیده بان حقوق حیوانات: مرکز ملی موش تراریخت صبح امروز با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افتتاح ‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز ملی موش تراریخت با کاربرد در حوزه‌های شبیه سازی بیماری‌های انسانی در موش، بررسی عملکرد و بیان ژن، مطالعات ژنتیکی، بررسی تاثیر داروها در مدل موشی و مطالعات سم شناسی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری راه‌اندازی  شد.

از جمله توانمندی‌های این مرکز تولید موش از طریق ریزتزریق به هسته، مشاوره در طراحی سازه‌های ژنتیکی و کشت سلولهای جنینی است.

تولید موش‌های خاص برای درمان ناباروری در مردان، تولید موش ترنس‌ژن مدل سرطان پستان و تولید موش ترنس ژن سبز از جمله محصولات این مرکز می‌باشد.

این مرکز همچنین قادر به ارایه خدمات تولید موش‌های دست‌ورزی شده است.

به گزارش مهر، این مرکز با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم، معاون پژوهشی معاونت فناوری ریاست جمهوری، دبیر شورای عالی انقلاب عالی و دانشمندانی از دانشگاه‌های تورنتو، مک‌دیل، نیوکاسل و نیس دقایقی پیش افتتاح خواهد شد.

مراسم افتتاح مرکز موش تراریخت صبح امروز یکشنبه با حضور مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار شد.

 

 

عکس: علی کاوه/ مهر

۴ Comments

 1. شب می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  از قرار معلوم ما چند دهه ای از دنیای علم و دانش و انسانیت عقب هستیم زیرا امروزه برای افتتاح “مرکز ملی موش تراریخت” در هیچ کشوری ساز و دهل راه نمی اندازند بلکه افتتاح مراکز ابزارهای جایگزین آزمایشات حیوانی در آموزش و تحقیقات پزشکی و دامپزشکی را دلیل پیشرفت میدانند…

 2. […] ملی موش تراریخت افتتاح شد/ تصویری دیده بان حقوق حیوانات: مرکز ملی موش تراریخت صبح امروز […]

 3. روشنايي می‌گه:

  نگهداری حیوان در اسارت و سوئ استفاده از او به خاطر خودخواهی انسان ها،کاملا مغایر حقوق حیوانات است و از طرف همه مدافعان حقوق حیوانات در همه جای دنیا محکوم است.

 4. روشنايي می‌گه:

  کجای شکل و قیافه و آناتومی و طرز رفتار و زندگی و….انسان مشابه موش است که بتواند بیماریهای انسان را تقلید کند ؟
  موش برای یررسی بیماری های موشها ممکن است مفید باشد.اما مدل مناسبی برای انسان نیست.
  این کارها فقط و فقط برای به تاراج بردن سرمایه مملکت و پر شدن جیب عده ای به ظاهر محقق میباشد.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN