Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: سگ ها از دیرباز همدم بشر بوده اند و به عنوان یکی از قدیمی ترین حیوانات همزیست بشر شناخته می شوند. این جانوران با وفا، در زمینه های مختلفی یاری رسان انسان  بوده اند. تصاویر زیر، نمونه ای است از خدمات سگ ها در جنگ.

جنگ جهانی اول: در سنگر های آلمانی سگ ها هم مانند سربازان از ماسک های ضد گازاستفاده می کنند.عکس بالا، زمانی بین سال های ۱۹۱۶ و ۱۹۱۸ گرفته شده است.

 

 

جنگ جهانی دوم: سربازان ارتش سرخ روسیه در سال ۱۹۴۳ از سگ های سورتمه برای حمل و نقل استفاده می کنند.

 

دانانگ، ویتنام ۱۹۶۹: سگهای نگهبان با پوزه های بسته، به همراه گردانندگانشان سوار در پشت یک کامیون از گشت باز می گردند.

 

پاناما، ۱۹۸۸: افسر پلیس امنیت نیروی هوایی ایالات متحده از یک سگ آموزش دیده برای بررسی و کنترل یک هواپیما در نزدیکی کانال پاناما استفاده می کند.

 

جاکارتا،۲۰۰۳: در سک تمرین ضد تروریستی، سربازهای نیروی مسلح ویژه اندونزی همراه سگ های خود با طناب از هلیکوپتر پایین می آیند.

 

ولایت فراه، افغانستان ، ۲۰۰۹: یک مربی نیروی دریایی ایالات متحده بر روی سگ خود استراحت می کند.

 

قندهار ، افغانستان، ۲۰۱۰: Basco،  سگ ردیاب مواد منفجره نیروی هوایی ایالات متحده هنگامی که گروهبان Matthew Templet او را برای جستجوی مواد منفجره در یک خانه متروکه ترغیب می کند، از رفتن به داخل تونل  امتناع می کند.

 

هندوستان، ۱۰ آوریل ۲۰۱۰: سگی به نام دمون به روی مربی اش می پرد. مرکز  آموزش Wolfgrey K9 در شمال بنگلور، به صورت تخصصی  سگ های آموزشی را برای واحد های مبارزه و بخش های مختلف  پلیس آموزش می دهد.

 

مارجه، افغانستان ، ۲۷ فوریه ۲۰۱۰: گودوین، سگ بمب یاب و پرسنل دفع مواد منفجره جاده ای را برای یافتن مواد منفجره حفر می کنند.

 

مارجه ، افغانستان، ۲۰۱۰: سک سرباز نیروی دریایی ایالات متحده پس از کشف بمب کنار جاده ای توسط سگ بمب یابش، در انتظار ورود تیم خنثی سازی است. بازرسی ها در نزدیکی این محل منجر به بازداشت یک مرد افغان شد به همراه یک نقشه و شماره تلفن همراهی که روی دست او نوشته شده بود.

 

ولایت پکتیکا، افغانستان ، آوریل ۲۰۱۱: یک سگ جوینده در عملیات مشترک ارتش ایالات متحده و نیروهای امنیتی افغان شرکت می کند.

__________________

خبر مرتبط:

سگ‌ها در صف مقدم ارتش آمریکا +عکس

اقدام کنید! از گوگل بخواهید به فروش «جنگ سگ ها» خاتمه دهد!

استفاده از دلفین برای مقابله با ایران در تنگه هرمز!

 

برچسب‌ها,

۱ Comment

 1. Platypus می‌گه:

  نه کسی در یافت
  عطر مگنولیای تیره‌ی‌ شکم‌ات را
  نه کسی خبر شد
  از شکنجه‌ی مرغ زرین‌پر عشق
  میان دندان‌هایت.

  اگر این ابتذال انسانیت نیست . اگر پشت کردن به خدا و تسلیم اهریمن شدن نیست . پس چیست ؟ که از موجودی این چنین زیبا ، با وفا و صدیق در دوستی ، چنین استفاده شرم آوری بکنیم . از حیوانی که تمام قلبش و احساسش را در اختیار ما انسانها می گذارد . شرممان باد .

Leave a Reply


© ۳۸۹۶ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN