Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: پرنده گرفتار شده در ایستگاه متروی حسن آباد تهران، یک گنجشک معمولی است. این گنجشک که احتمالا از طریق هواسازها یا توسط مسافرین به عمق چهل متری زمین راه یافته، چندین ماه است که از خرده زباله های مردم تغذیه می کند و از آبی که از گوشه ای از دیوار ایستگاه جاری است رفع تشنگی می کند.

چهارشنبه هفته گذشته، خبرنگار فارس که خود شاهد این پرنده بوده در اقدامی تحسین برانگیز اقدام به انتشار گزارشی در این زمینه می کند. در پی انتشار این گزارش و مذاکره تلفنی با این خبرنگار خوش قلب، دو نفر به نمایندگی دیده بان حقوق حیوانات ضمن حضور در ایستگاه یاد شده پرنده گرفتار را در اعماق زمین رویت می کنند. همچنین با هماهنگی مسوولین به بررسی شرایط پرداخته و روش های نجات پرنده اسیر را بررسی می کنند.

پیرو اطمینان از حضور پرنده در ایستگاه، در جلسه ای با مسوولین ایستگاه، مقرر شد مراتب به صورت مکتوب و رسمی جهت نصب تله زنده گیری پیگیری شود. در صورت موافقت مسوولین، با نصب دو تله اقدام به زنده گیری این پرنده خواهیم کرد. به جهت اینکه بیش از شش ماه است که چشمان پرنده در معرض تابش نور خورشید نبوده، در یک دوره ده روزه و در چند مرحله پرنده را با نور روز سازگار کرده و به موازات آن با تغذیه مناسب در طول این مدت آن را برای بازگشت به زندگی عادی آماده خواهیم کرد.

گزارش های تکمیلی به زودی از همین طریق منتشر خواهد شد.

_________________________

خبر مرتبط:

درخواست کمک برای نجات پرنده اسیر در متروی میدان حسن آباد

گرفتار شدن پرنده ای در ایستگاه متروی حسن آباد

۴ Comments

 1. platypus می‌گه:

  دست خدا به همراهتان

 2. آزاده می‌گه:

  تو این دوره و زمونه بی رحم که غذای عادی خیلی آدما کباب گنجشک هست واقعا” این کارتون خیلی بزرگ و تحسین برانگیزه…
  خدا عمرتون بده…

  این قضیه منو یاد ماجرایی مشابه که برای دوستم اتفاق افتاده بود انداخت:
  دوست من تعریف میکرد که در ایستگاه شهر ری یه بچه گنجشک از لونه اش افتاده بود رو ریل قطار… و چون مسئولین اون قسمت نمیتونستند برن پایین و گنجشک رو بیارن دوستم ناچار میشه تهدیدشون کنه که خودش میره پایین…بالاخره مسئولان که از این کارش هم ترسیده بودند و هم تعجب کرده بودند با چوب و جارو و هرچی داشتند بچه گنجشک رو میارن بالا و نجاتش میدن…
  خلاصه تعریف میکرد که چقدر بعضی از مسافرای اون ایستگاه از حس مسئولیت و حیوون دوستی اون خوششون اومده بود و تشویقش میکردند!!!
  به امید خدا این گنجشک کوچولو هم به همت شما و مسئولین ایستگاه نجات پیدا میکنه و به زندگی طبیعیش برمیگرده…

 3. farideh می‌گه:

  خسته نباشید خبر بسیار خوبی بود.
  برای این دوستمون که گربه رو پیشنهاد می کنه ما هم موافقیم وقتی ایشون جایی گیر افتاد یه گرگی، پلنگی براش می فرستیم ا بتونه نجات پیدا کنه.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN