Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مقامات دپارتمان حمل و نقل ریلی سریلانکا اعلام کردند که سه بچه فیل در پی برخورد با قطار تندرو کشته شدند.

به گزارش ایسنا، رییس دپارتمان حمل‌ونقل ریلی سریلانکا دراین‌باره به رسانه‌های رسمی این کشور عنوان کرد: این حادثه روز گذشته در یکصد و۵۰ کیلومتری شمال منطقه «کولومبو» در سریلانکا رخ داد.

این مقام مسئول دپارتمان حمل‌ونقل ریلی سریلانکا دراین‌باره به خبرگزاری فرانسه یادآور شد: قطار مسافربری در مسیر اصلی به سمت پایتخت این کشور در حرکت بود که ناگهان سه بچه فیل از ناحیه جنگلی نزدیک به خط ‌آهن خارج شده و با قطار برخورد کردند.

به گزارش ایسنا، براساس گزارش دپارتمان اورژانس سریلانکا در این حادثه به هیچ یک از سرنشینان این قطار آسیبی وارد نشده است. متاسفانه به دلیل وجود خط آهن در مناطق جنگلی این کشور سالانه تعدادی از فیل‌ها در پی برخورد با قطارها تلف می‌شوند، به طوری که شمار فیل‌ها در حیات‌وحش سریلانکا در یکصد سال گذشته از ۱۲هزار راس به چهار هزار راس کاهش یافته است.

۱ Comment

  1. platypus می‌گه:

    خدای من ،چه آمار وحشتناکی .اما من فکر می کنم اگر دولت سریلانکا می خواست و یا هم اکنون نیز بخواهد می تواند مسیر راه آهن را تغییر دهد .هر چند که در این رابطه ممکن است ، مجبور شود ، فشار مالی بزرگی را پذیرا گردد . ولی واقعا این فیل های قشنگ ارزشش را دارند .

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN