Subscribe: RSS Twitter

 

دیده بان حقوق حیوانات ایران : انواع حیوانات چینی هم به بازار تهران آمدند. این جدیدترین خبری است که امروز دوشنبه شنیدیم.
به گزارش ایرنا پس از خبر ورود انواع میوه، خاک گلدان، گردو، رب گوجه و انواع پوشاک و کیف و کفش چینی به بازارهای ایرانی، امروز دوشنبه از ورود حیوانات چینی در بازار معاملات باخبر شدیم.مرغ و خروس چینی،‌ ماهی های زینتی زیبای چینی، بچه کوسه های چینی، قرقاول و …

آن طور که شنیدیم تب وتاب معاملات این حیوانات چینی در تهران داغ داغ است! و طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است.
این حیوانات در مرکز خرید وفروش حیوانات در شرق به غرب بزرگراه آزادگان بدون هیچ مجوزی آزادانه معامله می شوند!!
یک فرد علاقه مند به خرید حیوانات وارداتی به خبرنگار ایرنا در این باره گفت:‌ خرید و فروش حیوانات وارداتی آزاد است و به هیچ مجوز نیازی ندارد.
او که خواست نامش در خبر فاش نشود، افزود: در مرکز فروش پرندگان بزرگراه آزادگان تهران همه گونه حیوانی خرید و فروش می شود و کسی نظارتی نمی کند.وی تاکیدکرد: قیمت ها تعرفه مشخصی ندارد و توافقی معامله می شود.
این فرد علاقه مند به حیوانات در پاسخ به این پرسش که اگر حیوان فروخته شده بیمار باشد، تکلیف چیست؟ گفت: این دیگر بسته به زرنگی فرد خریدار دارد.

 

۲ Comments

 1. Platypus می‌گه:

  آیا فرقی هم بین مرغ و خروس ، بچه کوسه ، قرقاول چینی با همتای خود مثلا از نوع ایرانی یا ترک یا مکزیکی و ….. وجود دارد ؟من که تفاوتی نمی بینم . پس چرا ملت برای خرید آنها هجوم می برند ؟ حالا اگر در مورد خرس پاندا بگویید ،قابل قبول است .زیرا مدل ایرانیش موجود نیست . و بعد هم چرا شما می پرسید : اگر حیوان فروخته شده بیمار باشد، تکلیف چیست؟ من اگر جای شما بودم ؛می پرسیدم حالا اگر شخصی که حیوان بیچاره را می خرد ؛دیوانه زنجیری و بیمار بود ؛تکلیف چیست ؟ هیچ فکرش را کرده اید که در این صورت حیوان اسیر بی گناه باید چه زجر و دردی را تحمل کند ؟
  آیا درست نمی گویم ؟ چرا ما همیشه مسائل را فقط از دید نفع و زیان انسانها می بینیم ؟ بیایید یکبار هم که شده خودمان را جای حیوانات بگذاریم .و از دید سود و زیان آنها با مسائل برخورد کنیم .

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   در رابطه با بخش نخست صحبت های شما: شاید به خاطر داشته باشید زمانی را که هر چیز دقیق «کامپیوتری» بود. با همه گیر شدن کامپیوتر های شخصی، ابزار دقیق «لیزری» شدند. با ورود جاکلیدی های پوینتر دار که نشانه عادی شدن تکنولوژی لیزر بود، ابزار دقیق «نانو تکنولوژی» شدند. به موازات وسایل بی کیفیت دست فروش های پیاده رو ها که همیشه کامپیوتری بود و پس از گذار از دوران لیزری، این روزها نانوتکنولوژی شده اند، حیوانات نیز خاص شده اند. مهم نیست به ازای رسیدن یک حیوان خارجی به کشور چند نمونه آن در زادگاهش، طبیعت و یا در مسیر تلف می شود. مهم این است که آنچه ما نگهداری می کنیم «خاص» است. لیزری است. نانو تکنولوژی است. کامپیوتری است. تمام این ها حاکی از اطلاعاتی است که به مردم داده نشده. یعنی کم کاری ما و شما. یعنی اشتباه در انتخاب مسیر حرکتمان در گذشته.
   با بخش دو فرمایش شما کاملا موافقیم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۰ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN