Subscribe: RSS Twitter

http://arw.ir/wp-content/uploads/2011/09/Animal-Rights-Watch-ARW-1792.jpg

دیده بان حقوق حیوانات: پس از انتشار خبر قتل خانواده خرس قهوه ای در سمیرم اصفهان و بازتاب و عکس العمل غیر قابل باور و تحسین برانگیز مردم نسبت به این رخداد شنیع و غیر انسانی، یکی از مخاطبان دیده بان با ارسال این تصاویر نوشت:

«با سلام و درود به دیده بان حقوق حیوانات. تصاویر واقعی از نرمش و دوستی پذیری وحشی ترین خرس جهان یعنی خرس قطبی است که چگونه در زمان جنگ جهانی دوم با مردمان و سربازان روسی دوستی و رفاقت میکنه! این حد رابطه نزدیک و دوستانه آن هم از مهاجم ترین خرس جهان با انسان واقعا جای بسی شگفتی داره و از آن طرف نوع رفتار ما با خرسها هم جای بسی تاسف!»

ضمن تشکر از دکتر رضا، لازم به ذکر است که بهترین دوستی با حیات وحش، دوری از آن ها و عدم تاثیرگذاری بر زیستگاه آنها است. شاید بتوان چنین تصاویری را در شرایط بسیار خاص و حیاتی که موجودیت حیات وحش با دخالت انسانی به خطر می افتد، قابل توجیه دانست ولی در هر حال عادی شدن رابطه حیات وحش و انسان، به دلیل امکان سوء استفاده از اطمینان انها و تغییر رفتار طبیعی امری است اشتباه.

پی نوشت: قاتلان خانواده خرس های سمیرم، در مکالمه خویش بر پیکر خرس های قهوه ای، آنها را با خرس قطبی اشتباه گرفتند. از تجسم حضور خرس ها در ایران، مشابه آنچه در تصاویر می بینید خودداری فرمایید!

۱ Comment

  1. سیامک می‌گه:

    سلام واقعا تصاویر حیرت انگیزیه ! ما با خرسهای کشورمون چطوری رفتار میکنیم اونوقت روسهای اونم تازه تو زمان جنگ جهانی چطور ؟؟؟ آدم متحیر میشه !!!

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN