Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: به گزارش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی، در حین گشت و کنترل ، یک قلاده روباه که بدست افراد سودجو از ناحیه دوپا و دم و صورت بشدت مجروح شده بود را سریعاً به اداره محیط زیست منتقل و با همکاری شبکه دامپزشکی شهرستان مورد جراحی قرار گرفت و از مرگ حتمی نجات یافت.

۴ Comments

  1. احسنت بر شما محیط بانان دشتی ! هنوز بویی از انسانیت ظاهرا به مشام میرسه ! دست مریزاد

  2. Platypus می‌گه:

    ای بابا ، آنجا دیگر کجاست که افراد سود جویش از یک روباه بی پناه کوچولو هم گذشت نمی کنند ! دوست دارم در اینجا قضیه ای را که هر روز شاهد آن هستم ؛ برای شما تعریف کنم .
    من هر روز برای رفتن به سر کار مجبورم در یک جاده جنگلی که نزدیک خانه ام واقع شده ، رانندگی کنم . در این جنگل حیوانات زیادی مانند گربه وحشی ، سنجاب ، خرگوش ، روباه و ….. زندگی می کنند . روزهای اول اقامتم با سرعت نسبتا معمولی از این جاده عبور بی کردم . ولی همیشه تعجب می کردم که چرا مابقی رانندگان در این جاده بسیار آرام و با سرعت کم رانندگی می کنند . تا اینکه یک روز صبح . هنگام سوار ماشین شدن ، مردی مرا صدا نمود و گفت .من متوجه شده ام شما در جاده جنگلی با سرعت معمولی حرکت می کنید .آیا می شود از شما خواهش کنم با سرعت کم برانید . من هم گفتم من طبق تابلوی سرعت مجاز در جاده می رانم . و این خلاف نیست . ایشان هم گفت : بله شما حق دارید . اما ما همه می دهیم حیوانات خصوصا بچه های کوچک و کم تجربه آنها در این جنگل هستند که گاهی می خواهند از این طرف جاده به آن طرف بدوند . و چون در آن ساعت صبح که من و شما به سر کار می رویم هوا هنوز کاملا روشن نشده ، امکان دیده شدن آنها توسط رانندگان راحت نیست .و ممکن است با یک سرعت معمولی خدای نکرده با آنها تصادف کرده و حادثه ناخوشایندی پیش بیاید . من هم معذرت خواسته و از آن پس با سرعت کم در این جاده رانندگی می کنم . که البته از دو سال پیش خود شهرداری نیز همت کرده و در فواصل کوتاه از هم تابلوی های حرکت با سرعت کم را در جاده تعبیه نموده است .
    با تعریف این مورد فقط خواستم بگویم ما در برابر جان تک تک حیوانات به مثابه موجودت زنده مسئولیم . و اجازه نداریم اگر خود را اشرف مخلوقات و انسان می نامیم کوچکترین تعرضی به جان این موجودات بی پناه بنماییم .

  3. […] خرگوشی استان یزد ۸ نفر متخلف شکار و صید دستگیر شدند نجا دیده بان حقوق حیوانات: مامورین اجرایی محیط زیست در […]

Leave a Reply


© ۳۲۴۷ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN