Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با بیان اینکه رد پای پلنگ ایرانی در کوهستان‌های آبدانان دیده شد، گفت: از این حیوان فیلم و عکس گرفته شده است.

مهندس غلامحسین کاظمی اظهار داشت: با نصب دوربین‌های مخصوص در مناطق مختلف و زیستگاه‌های طبیعی استان ایلام تصویر پلنگ ایرانی ضبط و ثبت شده است.

http://www.doe.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=dd7fd23c-17c8-4791-bf59-f8631661f763

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام ادامه داد: این پلنگ که به پلنگ ایرانی معروف است در منطقه وچکبود شهرستان آبدانان توسط دوربین‌های مجهز نصب شده در منطقه به مدت ۱۰ ثانیه از این موجود زنده عکس و فیلم گرفته شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: این پلنگ معمولا در مناطق مختلف کشور زیست داشته و بیشتر مناطقی که دارای طعمه‌های کل و بز باشد را برای زیستن برمی‌گزیند؛ البته پرندگان و خرگوش نیز از دیگر طعمه‌های مورد نظر پلنگ ایرانی برای تغذیه است که مورد استفاده قرار می‌دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با اشاره به کمبود غذا در زیستگاه‌های پلنگ ایرانی افزود:به همین دلیل این زیستگاه ها مورد حمایت و نگهداری حفاظت محیط زیست قرار دارد.

گفتنی است ، معمولا پلنگ ایرانی دارای مشخصاتی مانند جسمی بزرگ و عضلانی، طول سر و تنه ۱۱۰ تا ۱۹۵ سانتی‌متر، دم بین ۶۰ تا ۱۱۰ سانتی‌متر، ارتفاع بین ۴۵ تا ۷۸ سانتی‌متر و وزن ۳۵ تا ۹۰ کیلوگرم است.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN