Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران : به نقل از باشگاه خبرنگاران تعداد کسانی که به هردلیل حیوان خانگی نگه می دارند در دنیا کم نیست حیواناتی از جمله سگ و گربه و یا انواع پرندگان، اما ظاهرا افرادی هستند که پا را فراتر از این هم گذاشته و حیواناتی بسیار عجیب و خطرناک را نگه می دارند. اگر باور نمی کنید، این هم چند نمونه عینی.

شاون الیس و گرگها

شاون الیس یک متخصص در زمینه گرگ ها می باشد. اون مدت زمان زیادی به تحقیق و مطالعه درباره زندگی گرگ ها گذرانده است و در برنامه های تلویزیونی زیادی نیز در رابطه با گرگ ها به صحبت پرداخته است. گرگها تبدیل به بخشی از زندگی او شده اند و حتی این امر باعث شده است که خانواده او نیز او را ترک کنند.

راهبه های معبد وات پا لوگانتا

این معبد از زمان افتتاح خود به عنوان یک خانه امن برای حیوانات شناخته شده است. این  مرکز کار خود را با درمان یک گراز وحشی آغاز کرد و پس از آن روستایان اطراف حیوانات خود را که به هر دلیل نمی خواستند به این مرکز تحویل می دادند. در فوریه ۱۹۹۹ اولین توله ببر ماده به این مکان تحویل داده شد و با وجود مشکلات فراوان این مرکز توانست تا این توله ببر با وجود ضعف و بیماری فراوان زنده نگاه دارد. این ببر در جولای ۱۹۹۹ به علت بیماری قلبی تلف شد.

تی پی، کودکی از جنگل

تی پی که یک دختر فرانسوی است به علت شغل پدر و مادرش سالهای اولیه زندگی اش را کشور افریقایی نامیبیا گذرانده است و در طول این مدت با جانوران بسیاری دوست شده است. او حالا بعد از مدتی به افریقا بازگشته است تا دوستانش را دوباره ملاقات کند.

کوین ریچاردسون، شنا به همراه شیر

کوین ریچاردسون ابداع کننده تکنیک های بسیار عجیبی در زمینه زندگی و شبیه سازی رفتار حیوانات می باشد. او و شاگردانش تمرینات مختلفی را به این منظور انجام می دهند. در این توصیر او در حال شنا با یک شیر ماده ۱۸۵ کیلوگرمی می باشد.

چیتو، مردی با کروکودیل

چیتو مردی از اهالی کشور کاستاریکا است و  دوستی عجیبی با یک کروکودیل سنگین و غول پیکر دارد. او این کروکودیل را ۲۰ سال پیش در حاشیه یک رودخانه و در حالی که جانور بسیار زخمی بود پیدا کرد و توانست او را مداوا کند. حالا تنها اوست که می تواند با این کروکودیل شنا کند.

چارلی وندرگو ، محافظ خرس ها

چارلی وندرگو مردی از اهالی آلاسکا می باشد که در حدود ۲۰ سال است که با خرس های قهوه ای و گریزلی روابط خوب و دوستانه ای دارد. او همچنین مرکزی را به عنوان”بهشت امن خرس ها” راه اندازی کرده است. در سال های اخیر فرمانداری آلاسکا برای او دادگاهی به جرم غذا دادن غیر قانونی به جانوران وحشی تشکیل داده است.

آنجلا گود وین و مورچه خوار

خانم آنجلا گودوین در سفر سه سال پیش خود به آمریکای جنوبی یک مورچه خوار کوچک و در خال مرگ را پیدا کرد و اکنون بعد از ۳ سال این دو به دو دوست نزدیک تبدیل شده اند که حتی با هم در یک تخت می خوابند. خانم گود وین نیز همیشه از شستن و غذا دادن به حیوان خود لذت می برد.

زن چینی و گراز ۲۰۰ پوندی

این زن چینی این گراز را از کودکی و به وسییله شیر خشک تغذیه کرده است. و اکنون نیز این جانور با وزنی در حدود ۲۰۰ پوند همچنان با این خانم چینی زندگی می کند.

ملکه عقرب تایلند

کانچان کاتکاو ، زنی ۳۹ ساله است که در جدیدترین رکورد گیری توانسته است یک عقرب زنده را به مدت ۷ دقیقه بر روی زبان خود نگاه دارد.در سال ۲۰۰۲ او به مدت ۳۲ روز در یک اتاقک شیشه ای با ۳۴۰۰ عقرب زندگی کرد.

جکی بایبی و مارهای سمی

جکی بایبی مردی از اهالی تگزاس است که به مدت ۴۵ دقیقه با ۸۷ مار سمی در وان شیشه ای گذراند. او این عمل جهت ثبت نامش در کتاب رکوردهای جهانی گینس انجام داد.

_________________

اخبار مرتبط :

گزارش تصویری: انسانها و حیوانات ۴/ کوین ریچاردسون، دوست خوب شیرها

گزارش تصویری: انسانها و حیوانات ۳

گزارش تصویری: انسانها و حیوانات ۲

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN