Subscribe: RSS Twitter

از انتشار چنین خبری متاسفیم.

گربه ای در استان گیلان توسط فردی از خدا بی خبر و بوسیله یک میله فلزی مضروب شده و دچارگسستگی و تغییر فرم ستون فقرات شده. طبق گزارش دامپزشکی، حیوان معصوم با این درد جانفرسا به مدت حد اقل سه هفته و به سختی با مرگ دست و پنجه نرم کرده. متاسفانه گربه فوق از دو پا فلج شده و بی اختیاری ادرار گرفته. از طرفی سوء تغذیه شدید سبب ضعف مفرط این مخلوق معصوم شده.

شانس با این گربه یار بوده و در حال حاضر در منزل یکی از بندگان خوب خدا و فرشته ای مهربان برای حیوانات، سرنوشتی نامعلوم اما دردناک را به انتظار نشسته.

دیده بان حقوق حیوانات ضمن تشکر قلبی از سرکار خانم محجوب، عاشق و حامی گرانقدر حیوانات در گیلان، ازعزیزانی که امکان هر گونه کمکی برای بهبود حال یا کاهش آلام حیوان مورد اشاره دارند تقاضا دارد جهت کمک به این دوست گرانقدر از طریق ایمیل زیر ما را مطلع فرمایند.

animalrightswatch@yahoo.com

متاسفانه، هفته گذشته نیز خبری مشابه از عزیزان دریافت کردیم که عین مطلب ارسالی سرکار خانم محجوب چنین است:

“آقای فرهاد جوادی از دوستداران و فعالین حقوق حیوانات در گیلان (مقیم شهرستان لاهیجان) حوالی ساعت ۹ شب (به تاریخ ۲۸/۹/۸۹) با شنیدن صدای کوبیده شدن جسمی به دروازه ی خانه اش سراسیمه برای باز کردن در به حیاط میرود. در کمال ناباوری کیسه ای حاوی ۴ بچه گربه ی چند روزه را می بیند که محکم به در کوبیده شده اند. یکی از بچه گربه ها سپر بلای بقیه شده و از ناحیه دهان به شدت آسیب میبیند، بطوری که مجبور به راحت کردن حیوان میشوند اما بقیه سالم میمانند. هم اکنون نیز بوسیله ی ایشان نگهداری میشوند.
آقای جوادی ضمن ابراز ناراحتی شدید از این اقدام وحشیانه از بنده خواستند این خبر را به گوش همه ی حیوان دوستان برسانم.”

با توجه به درگیری شدید ایشان تهیه عکس ممکن نبود.

_______________ تکمیلی ________________

خبر مرتبط/ سرنوشت این گربه را در خبر زیر بخوانید:

انسان، حیوان، ترحم

۸ Comments

 1. فرناز می‌گه:

  من پیشنهاد میکنم اگر خانم محبوب گرامی حس میکنند که گربه از وضعییتش علی رغم مراقبت های ایشان شاد و آرام نیست با euthanasia به درد این طفلک خاتمه بدهند
  متاسفم

 2. Sanam می‌گه:

  موجودی که اسم خودشو میزاره آدم و اینطوری به یه حیوونه زبون بسته بی آزار صدمه میرسونه رو خدا خودش جوابشو میده…. ازش نمی گذره! به چه حقی باعث شده که این گربه دیگه نتونه راه بره! خانم محجوب برای شما بهترین چیزها رو آرزو می کنم با یک دنیا سپاس… کاش می تونستم دستتون رو ببوسم که به داد این زبون بسته رسیدین…

 3. فرید توماج می‌گه:

  متاسفانه برخی که نا بجا نام انسان را یدک میکشند با برداشت اشتباه از معنی اشرف مخلوقات بودن دست به هر جنایتی میزنند و با افتخار سر بالا میگیرند
  یاد بگیریم که حق پایمال شده حیوانات را به این مخلوقات خدا برگردانیم
  با تشکر از آزاده گرامی که با تلاش مثال زدنی حمایت همه جانبه خود از تمام حیوانات آسیب دیده منجمله مانا(گربه مضروب) دریغ نداشته است لطف خدا شامل این گربه شد که انسانی به نام خانم محجوب احساسی به ظرافت برگ گل و احساس مسئولیتی به بلندای کوه دماوند در مسیرش قرار گرفت
  موفق باشی

 4. alireza می‌گه:

  چیزی که میگم جدیه،من با کامل میل حاضرم اون […]ای که این کارو کرده بکشم.

 5. محمد بیانی می‌گه:

  چیزی جزء شرم ندارم ازاینکه بعضی ها اسم خودشونو انسان میگن متاسفم ولی خوشهالم که کسایی مثل خانوم محجوب هستن خوشهالم

 6. حسين جوادي می‌گه:

  با سلام.از دیدگاه برخی علوم به حیوان ناطق آدم اطلاق می شود و انسان تنها صفتی است بر مخلوق آدم.چنانکه نتوانیم صفت انسانیت را کسب کنیم از دیدگاه مکاتب فلسفی و روانشناختی همان حیوان ناطق هستیم و به علت داشتن نیروی اراده در صورت عدم کسب انسانیت تنزل کنیم به مراحل پست آفرینش.بعنوان یک روانشناس عقیده ام این است فردی که باعث ایجاد این وضعیت در یک حیوان می شود از دیدگاه روانشناسی دارای اختلالات شدید شخصیتی و تجارب کودکی تاریک و آزار دهنده می باشد و به نظر می رسد قرنطینه کردن فرد ضارب به نفع هم نفس نباتی هم نفس حیوانی هم نفس ناطقه و هم روح الاامین میتواند باشد.برای سرکار خانم محبوب و جناب آقای جوادی بخاطر داشتن روح لطیف و بزرگشون تبریک میگویم.

 7. علی می‌گه:

  روزی خواهد رسید که نور عقل آنقدر زیاد می شود که انسانها با انسانها نمی جنگند و بلکه گرگ و میش باهم از یک غذا می خورند و به هم آزار نمی رسانند. این نور خورشید مغرب خورشید مهدی (عج) است.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN