Subscribe: RSS Twitter

دلفین ارتش امریکا

دیده بان حقوق حیوانات: فرمانده سابق یگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین، از ارتش این کشور خواسته است برای مقابله با ایران در تنگه هرمز، از دلفین‌های آموزش دیده بهره گیرند.

به گزارش تابناک، «تیم کیتین» که در زمان جنگ عراق، فرمانده یگان پنجم دریایی آمریکا مستقر در بحرین بود، در مصاحبه با «فاکس نیوز» آمریکا گفته است: در صورتی که ایران، تنگه هرمز را مین‌گذاری کند، بهترین سلاح آمریکا برای مقابله با ایران، استفاده از دلفین‌های آموزش دیده ارتش آمریکاست.

وی همچنین به این شبکه تلویزیونی گفته است: دلفین‌ها مهارت‌های فوق‌العاده‌ای در پیدا کردن اهداف مشخص در زیر آب دارند.

او ادامه داده است: در جنگ علیه عراق، آخرین باری بود که آمریکا از این دلفین‌های آموزش دیده استفاده کرد.

«سان فرانسیسکو کرونیکل» نیز در این باره گزارش داده است، دلفین‌ها می‌توانند با توانایی خاص خود، حتی با چشمان بسته اجسام را در زیر آب با ردیابی امواج آنان پیدا کنند. به همین دلیل، این موجود دریایی یک مین‌یاب فوق‌العاده است.

در سال ۲۰۱۰ «ستلایت تایمز» هم خبر داد که نیروی دریایی آمریکا، نزدیک هشتاد دلفین آموزش دیده دارد که از آنها برای پیدا کردن مین و فرستادن امواج به گیرنده‌های نیروی دریایی آمریکا بهره می‌گیرند.

بر پایه این گزارش، کار این دلفین‌ها، تنها پیدا کردن مین‌هاست و خنثی کردن آنها را عوامل انسانی نیروی دریایی آمریکا بر عهده دارند.

برچسب‌ها, ,

۲ Comments

 1. Platypus می‌گه:

  هر چقدر بعضی دوستان مانند آقای علی که خیلی سنگ حیوان دوستی آمریکاییها را به سینه میزنند . مایلند . می تونند به من امتیاز منفی بدند . ولی من دلم می ترکه اگر با صدای بلند ودر نوشتن کامنتم ،داد نزنم و نگم که آقایان خود خواه و از خود رضای یانکی ، هدف خداوند از خلقت دلفین ها یافتن مین های کار گذاشته شما یا کشور دیگری نبوده !!! دلفین ها و اصولا هر موجود دیگری آفریده شدند تا از زندگی و نعمتهای آن لذت ببرند . آیا هیچیک از ما آدمها مایل هست شبانه روز وقت و تمام حواس خودش را بگذاره ، تا افراد دیگه به او یاد دهند ،که چگونه مین یابی کنه ؟؟؟؟؟ پس بقول آن ضرب المثل زبان شیرین فارسی : چیزی که برای خودت نمی پسندی ، برای دیگران هم نپسند !
  و این را هم مطمئنم که در این میان بطور حتم و یقین چند دلفین کشته هم می شند . البته آقایان این را دیگه اعلام نمیکنند . آخر کدام بقالی میگه ماست من ترش هست !!!!!

 2. نوید رکوعی می‌گه:

  هیچ گاه نباید حیوانات را وارد جنگ های انسانی یا بهتر است بگویم بظاهر انسانی وارد نمود آنها آزاد خلق شدند و باید آزاد بمانند .
  در مورد اختلافات هم باید بگویم ما انسان هستیم هر کجای دنیا که باشیم با هر پست و مقامی ، همه و همه روی یک کره ی خاکی – آبی زندگی میکنیم و آسیب رساندن به آن ( از هر جهت ) آسیب رساندن به خودمان است .
  زمین بستر ساز طبیعت ، طبیعت بستر ساز تمدن ها

Leave a Reply


© ۵۴۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN