Subscribe: RSS Twitter

ببر سیبری ارم

دیده بان حقوق حیوانات: رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: «رایزنی های لازم با کشور روسیه درباره ورود ببرهای سیبری به ایران انجام شده و امیدواریم این ببرها تا آخر زمستان وارد کشور شوند.»

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جواد محمدی زاده دوشنبه ۱۷ بهمن ۹۰ در حاشیه مراسم گشایش مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت:« ما از روسیه درخواست کرده‌ایم که از منطقه میانکاله که برای زندگی ببرها در نظر گرفته شده بازدید کنند و بعد از بررسی و تایید آنها برای ورود ببرها اقدام می‌کنیم.»

وی از سفر خود طی چند روز آینده به استان مازندران یاد کرد و اظهارداشت: «در این سفر از منطقه میانکاله بازدید خواهم کرد و از نزدیک با شرایط منطقه آشنا می‌شوم اما ترجیح می‌دهم که کارشناسان روسی هم از منطقه بازدید و نظرشان را اعلام کنند.»

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مکان اصلی ببرها به طور قطعی مشخص شده است، گفت: « مکانی برای استقرار ببرها مشخص شده ولی حضور ببرها در آن مستلزم این است که کارشناسان روسی آن را تایید کنند.»

محمدی زاده ابراز امیدواری کرد که تاپایان زمستان امسال انتقال این ببرها انجام شود.

و در عین حال گفت:« اگر هم در زمستان انتقال صورت نگیرد در فصل بهار مشکلی پیش نمی‌آید اما چون این حیوانات از یک آب و هوای دیگری می‌آیند بهتر است انتقال در فصل سرد انجام شود تا آنها فرصت داشته باشند خود را با شرایط آب و هوایی جدید تطبیق دهند و به مرور به گرمای هوا عادت کنند.»

وی اظهارداشت: «ترجیح می‌دهیم که انتقال در فصل تابستان صورت نگیرد تا ببرها مجبور به تحمل فشار از لحاظ اقلیمی نشوند.»

برچسب‌ها

۳ Comments

  1. نوید رکوعی می‌گه:

    این روز ها زندگی ما ، روسیه و مقامات روسی شده است ، روسیه ببیند ، روسیه اجازه دهد و …

  2. Platypus می‌گه:

    آقایان آنچنان سخن می گویندو فصل زمستان و تابستان می کنند ؛ که هر که غریبه باشد و تابحال از الطاف خاص آقایان بهره مند نشده باشد . فکر می کند : نه بابا . آن طورها هم که ما شنیده ایم ، ایرانیها کارشان دیمی و الکی نیست ! اینها هم از دیسیپلین و نظم و ترتیب در کار بهره برده اند ! خدا آخر و عاقبت این ببر های بیگناه را بخیر کند .

  3. میانکاله می‌گه:

    از شما عزیزان ۲ تا درخواست دارم یکی باز پلنگ ایرانی به روس ها ندهید و دوم اینکه اگه ببر ها رو به ایران اوردید به تالاب میانکاله انتقال دادین چون جایی که برای زندگی ببرها در تالاب میانکاله در نظر گرفته شده بسیار دور هست خواهش میکنم بافت طبیعی منطقه را تخریب نکنید تا بازدید کننده ها راحت بیان ببینند اونجا باغ وحش نیست از شما متشکرم

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN