Subscribe: RSS Twitter

تمساح پوزه کوتاه گاندو

دیده بان حقووق حیوانات: تعداد ۱۲ تمساح مردابی برای نخستین بار با استفاده از میکروچیپ و پلاک های پلاستیکی خارجی علامت گذاری شدند تا تعدادی از آنها رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شوند.

حسین محمدی، مدیرکل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش، در گفتگوی پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مطالعه و بررسی گونه در معرض تهدید تمساح مردابی را به طور منظم در سالهای اخیر در دستور کار خود داشته و حاصل این برنامه جمع آوری داده ها و انجام اقدامات لازم برای مطالعه و حفاظت آنها می باشد.
حین محمدی افزود: در برنامه اخیر انجام یافته تعداد ۱۲ تمساح مردابی برای نخستین بار با استفاده از میکروچیپ و پلاک های پلاستیکی خارجی علامت گذاری شدند تا تعدادی از آنها رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شوند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: برنامه مطالعه و پایش گونه تمساح مردابی به طور مرتب با همکاری دفتر تنوع زیستی و حیات وحش و اداره کل استان سیستان و بلوچستان و واحدهای تابعه مرتبط و نیز همراهی همیاران محلی انجام می شود تا ضمن جمع اوری اطلاعات زیست شناختی و بوم شناختی بتوان نسبت به اجرای برنامه های حفاظتی اقدام  لازم و  مناسب را به عمل آورد.
محمدی در پایان  اعلام کرد: ردیابی رادیویی این گونه و امکان تکثیر و پرورش در اسارت آنها از دیگر برنامه های این دفتر و معاونت محیط طبیعی  سازمان حفاظت محیط زیست پدر خصوص این گونه می باشد.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN