Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از آماده شدن پیش‌نویس دستورالعمل امداد و نجات دلفین‌ها و کوسه‌ها خبر داد و گفت: این دستورالعمل پس از نهایی شدن در اختیار جوامع محلی قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس عبدالرضا کرباسی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش‌نویس دستورالعمل امداد و نجات دلفین‌ها و کوسه‌ها در خلیج فارس و دریای عمان آماده شده است که پس از نهایی شدن در حداقل یک صد هزار نسخه انتشار و در اختیار جوامع محلی قرار می گیرد تا در زمان مشاهده دلفین‌های به گل نشسته در سواحل بتوان از اقدامات مردمی برای نجات آنها استفاده بهینه کرد.

وی ادامه داد: دستورالعمل امداد و نجات دلفین‌ها و کوسه‌ها برای خلیج فارس و دریای عمان از ۲ قسمت تشکیل شده که بخش اول آن به زبان عامیانه نوشته شده است.

کرباسی گفت: هر سال به دلیل فعالیت‌‌های شیلاتی و رفتار بسیار بد ماهیگیران صنعتی و در رأس آن شیلات تعداد قابل توجهی از دلفین‌ها به تور ماهیگیران می‌افتند چرا که هر جا دلفین‌ها هستند زیر آنها ماهی تن جمع می‌شود و زمانی که ماهیگیران تور خود را به آب می‌اندازند تا ماهی‌ها را بگیرند دلفین نیز در تور می‌افتد و به دلیل تقلّا برای نجات خود، ماهیگیران با وسیله‌ای به سر حیوان ضربه وارد می‌کنند و این ضربه باعث تلف شدن این حیوان می‌شود.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: پیش‌نویس دستورالعمل امداد و نجات دلفین‌ها و کوسه‌ها در خلیج فارس و دریای عمان در حال حاضر آماده است.

۱ Comment

  1. Platypus می‌گه:

    من امیدوارم که این طرح اجرا بشه . اما راستش دلم گواهی بدی میده . از اینگونه طرح و برنامه ها سالهاست در همه جای جهان تدوین و اجرا شده . اما همیشه بعد از مدتی به کنار گذاشته شدند ، و دوباره این سرنوشت دردناک دلفینهای زیبا با شدت بیشتری بوقوع پیوسته !

Leave a Reply


© ۱۳۹۸ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN