Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: چندی پیش نامه ای طنز گونه مبنی بر شکایت پنج تورگردان از سازمان محیط زیست منتشر شد. این افراد که با راه اندازی شرکت هایی از کشتار حیات وحش ایران به دست اتباع خارجی، منافع اقتصادی هنگفتی می برند، به بهانه ایجاد محدودیت های قانونی برای فعالیتشان نامه ای به مقامات کشوری نوشتند تا شاید با تحت فشار گذاشتن مسوولین سازمان از طریق ایجاد موج رسانه ای به خواسته های خویش برسند. در همین راستا، مقرر شد حقیقت نامه ای به مقامات ارسال و دلایل کذب بودن ادعای این افراد شرح داده شود.

جناب آقای دکتر فاضل، معاون محترم محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست

با سلام

پیرو انتشار نامه چند گرداننده تورهای شکار که در زمینه ورود اتباع خارجی به منظور شکار حیات وحش ایران زمین فعالیت می کنند در رسانه های خبری (خبر مورخ ۹۰/۱۱/۲۴ به شماره ۱۳۹۰۱۱۰۵۰۰۰۱۲۹ در خبرگزاری فارس) نکات زیر به اطلاع می رسد:

۱-همانطور که مستحضرید، بر خلاف اظهارات کذب افرادی که علاقمند به کشتن گونه های ارزشمند و مسن طبیعت هستند، شکار تروفه نه تنها زمینه زادآوری و زایش مجدد را پدید نمی آورد، بلکه حذف حیوانات سالدار که ارزشمند ترین نمونه های ژنی یک جمعیت را دارا هستند، زمینه ساز تخریب ژنی گونه ها خواهد بود. شکارچی بین المللی تروفه بدون هیچ عرق ملی، صرفا برای به دست آوردن تروفه ای بزرگ  شلیک می کند و در این راه بخشی از هزینه به جیب ذینفعان واریز می شود.

۲-شرایط مبرهن زیستگاه ها و پناهگاه‌های حیات وحش ایران، گویای نیاز مبرم آیش و ممنوعیت شکار لااقل برای یک دوره ۵ ساله است تا امکان ترمیم جمعیت وحوشی که نفس های آخر را می کشند فراهم شود. جناب عالی باید بهتر از هر فردی مطلع باشید که بازمانده حیات وحش این مملکت، نیازمند کنترل با تیر و تفنگ و شکار، آن هم به دست اجنبی نیست.

۳- تخیلات توهم گونه مبنی بر افزایش بیش از حد جمعیت نرها، هرگز نباید باعث صدور پروانه کشتار حیوانات باشد. گو این که در این صورت هم به صورت طبیعی شرایط خروج نرهای جوان از گله و تشکیل گله های جدید بدون کشتار سالدار های گله میسر می شود. به عنوان مرجع تصمیم گیری برای صدور پروانه شکار، انتظار می رود بر اساس آمار متقن، ضمن ایجاد محدودیت جدی برای حذف ارزشمندترین نمونه های هر گونه، صدور پروانه شکار برای اتباع خارجی را به کل ممنوع فرمایید.

۴-کشتار حیوانات با آهنگ کنونی، هرگز به پایداری حیات وحش و تضمین حیات مستمر آنان نخواهد انجامید؛ چرا که در غیر این صورت خلقت الهی و اصول پیچیده طبیعت بدون خلق اولیه تفنگ بدستان مشتاق تروفه مورد تردید خواهد بود.

۵- علف هرز انگاشتن حیوانات، صرفا از اذهانی غیر مطلع از اصول طبیعت، حیات وحش و محیط زیست بر می آید که برای علف های هرز کیسه های زربفت دوخته اند. گونه‌های جانوری بیمار و پیر و فرتوت، سهم شکارچیان طبیعت است و حذف آنها با گلوله، به معنای حذف طعمه شکارگران طبیعی، غذای مردارخواران طبیعی و گونه های خاص و در خطری است که از بقایای استخوان جانوران تغذیه می کنند. کاهش جمعیت گربه سانان ایران گواهی است بر این مدعا. آیا برای مانایی جنگل، بشر اقدام به کنترل علف های هرز کرده یا خالق متعال، قوانین لایتغیر طبیعت را مامور کنترل طبیعی شرایط قرار داده است؟

۶- محیط بانان تلاشگر سازمان، فرشته های نگهبان حیات وحش و محیط زیست به شمار می آیند. تخلف شکارکش را به گردن محیط بانان مظلوم و زحمتکش انداختن، اقدامی پست و شنیع و نادیده انگاشتن خون بیش از یکصد محیط بان برومند این خاک است. تخلف و انجام کشتار غیر مجاز، یا ریشه در نداری و فلاکت مالی فرد دارد یا از سر خباثت و بی قانونی و گردن کشی در برابر قانون است.

۷- ایجاد محدودیت مقطعی یا دایم شکار صرفا یکی از وظایف سازمان حفاظت محیط زیست است. یکی از تفاوت های اساسی سازمان با شکاربانی در حفظ جان جانداران و آموزش عام افراد بی اطلاعی است که طبیعت را همواره خونین می طلبند.

۸- سفیر حسن نیتی که قرار است محاسن ایران و ایرانی را تبلیغ کند، نباید از مزدوری ها بگوید؛ نباید اسلحه به دوش وارد این خاک شود و ارزشمند ترین حیواناتمان را به رگبار ببندد؛ باید با دوربین وارد شود و با کوله باری سرشار از تصاویر زیبا خارج شود؛ باید راهنما و طبیعت شناس مطلع و تحصیلکرده داشته باشد تا ایرانی را صلح جو، مطلع و امروزی معرفی کند.

۹- جهت فعالیت مشروع مرتبط با حیات وحش، تورهای خاص که از نظر تعداد قابل چشم پوشی هستند را موظف به واردات تور پرنده نگری و مشاهده و عکاسی از حیات وحش فرمایید که ثمره آن جمع آوری منبع اطلاعات علمی و تبلیغ صحیح برای طبیعت کشور باشد.

۱۰- مخالفت قاطبه علمای عظام با شکار لهوی تا بدانجاست که سفر شکارچی تفریحی باطل و نمازش تمام است. چگونه است که عده ای علم طرفداری از افراد بی نماز را به دوش گرفته اند تا در این خاک به شکار خوک رهنمونش شوند؟

جالب است که Big game hunting در تمام جهان به عنوان شکار تفریحی شناخته می شود و عده ای آن را در ایران به عنوان راهکار پایدار شدن طبیعت تبلیغ می کنند!

۱۱- چطور ورود افراد تا بن دندان مسلح با انواع و اقسام تجهیزات مکان یابی، اسلحه، دوربین عکاسی و فیلمبرداری و گشت و گذارشان در مخفی ترین نقاط این مرز و بوم، در معیت چند ایرانی منجر به تخریب جلوه بین المللی کشور نمی شود و چرا نباید محدودیت شکار مثل هر کشور متمدنی باعث نمایش اقتدار تنها سازمان حامی حیات وحش ایران شود؟

۱۲- حیات وحش و طبیعت این کشور متعلق به تمام ایرانیانی است که ذره ذره خاکش را مقدس می دانند و حیات وحش را زنده و زایا می خواهند. محدود کردن استفاده از حیات وحش به افرادی انگشت شمار که نمیدانند جایگاه حیوانات ارزشمند طبیعت ایران، کوه و دشت و جنگل همین خاک است نه گوشه دنج خانه های اربابی اروپایی روا نیست.

به این وسیله، ما ایرانیانِ ایرانی زاده، با غیرت و شرف یک ایرانی، حمایت خود را از محدودیت قاطع شکار برای اتباع خارجی اعلام داشته و خواستار ممنوعیت کامل شکار لهوی به هر صورت هستیم. در شرایطی که شکار داخلی، ریشه حیات وحش را هدف گرفته، صدور مجوز برای شکارکش های خارجی را به بهانه هرس شاخه های نحیف این درخت، یادآور قراردادهای ننگین استثماری این مرز و بوم می دانیم. شما و تمام مسوولین را به خون شهیدان محیط بانمان قسم می دهیم، در دوران مسوولیت خطیرتان، چنان کنید که شرمنده آیندگان نشوید و نشویم.

رونوشت:

دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری

رئیس سازمان‌ بازرسی کل کشور

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

دبیر کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی

دیوان عدالت اداری

مدیران کل سازمان حفاظت محیط زیست

برای امضای نامه، از بخش نظرات ذیل همین مطلب استفاده فرمایید. همچنین می توانید امضای فردی یا گروهی خود را از طریق ایمیل ارسال فرمایید.

http://arw.ir/wp-content/uploads/2011/07/arwEmail.jpg

http://arw.ir/wp-content/uploads/2011/07/yahooEmail.jpg

______________________________________________________

امضا کنندگان:

حقوقی:

دیده بان حقوق حیوانات

انجمن حمایت از حیوانات اصفهان

انجمن راز بقا

انجمن دوستداران محیط زیست اردکان

انجمن جنجالی

تالار گفتمان گیاهخواران- وگن کایند

کانون پژوهش و حفاظت از طبیعت پایدار محیط بان

انجمن حمایت از حقوق حیوانات دانشگاه شیراز

موسسه زیست محیطی سبزاندیشان اراک

حقیقی: خانم ها و آقایان

رضا شیرازی، علی محمدی، پیام شهابی، شهرام امیری شریفی، یاسمن حسن بیگی، سپهر سلیمی، نگار ع.، میلاد مهدویان، فاطمه مالک، محسن ضیایی، الهام، اشکان دلدار، ندا آریانیا، رایا فرامرزی، نینا، گلی رحمانیان، پوریا سهامی، سینا فرید مجتهدی، ایمان ابراهیمی، مریم امین اسماعیلی، آرمین، ساسان، عباس محمدی، لاله، پلاتیپوس، مانی دلاوری، علیرضا سعدیانی، محیط با عزت پور، منصوری، صدیقی، محسن بهادری، نیاز، نرگس، رضا باقی، ماهان، گلنوش، نوید مهدوی، همایون، بنجامین، آیدا، ساره، ندا، رسول خوارزمی، محمد علی الله قلی، شیرین ملکی، النا ایرانی، ع. ابراهیمی، نغمه امینی، آرش یکدانه، نیما، حسین فرنودی، لونا حامی حیوانات، سید علی موسوی، احسان، فریبا، ندا ح.، عاطفه معاف، ونوس عطا اللهی، ترکان آسیایی، بابک، ژاله فطوره چی، مهدیه نصرتی، شیما، نسیم، shafr، پیام سلطانی، هومن روانبخش، آرش حبیبی ازاد، مریم، الناز جلالی، پدرام، ارش، شهلا، علیرضا شهابی، فربد خاکپور، محمد باقرعسکری پور، مهدی کلاهی، مه لقا کاشفی، پریسا جراحی، شهیدزاده، بهنوش مرادی، شهره شهرزاد، فرشته جعفری، حمید خالقی، ارس، سعید، سیما، آرمین، فرزانه عابدنیا، فریده، امیر محمدی فرد، لیلا میر، محمد درویش، شهرام صمدی، صیاد، نیما حسینی، فریده اقبالی ، نیوشا نادری ، آرام نادری ، دنا نادری، مژگان جمشیدی، حمیدرضا میرزاده، سعید کاشفی، حمید کاشفی، مرتضی کاشفی، نازنین شکوه هندی، محسن شکوه هندی، میثم شکوه هندی، هادی شکوه هندی، شکوه هندی، نگین سر پوش، ستایش سر پوش، علی نجات، مهدی نجات، مینو سعادتی، نفیسه سعادتی، جواد سعادتی، منصوره آقا نبی قلهکی، امیر حسین آقا نبی قلهکی، علی آقا نبی قلهکی، امید آقا نبی قلهکی، بیتا بهروش، آوید الف، محمدرضا احسانی، بردیا معطر، ارمیا محمودیان، محمد تالاری، مریم عطاریه، میثم هاشم خانی، آتنا فرجاد، آرمین، هاله فرد، محمد حسین علیزاده امیری، آزاده رضائی، اکبر، یاسمن انصار، آناهیتا کریمی، محمدرضا تهرانی فرد، نرگس روحانی، فرزاد امامی، نگین، شادی جناب، رضا، مجید چاکری، لاله جوادی، امیر فرخی، پروانه اجلی، علی محمدی(۲)، محمد یحیی، پریسا حاتمی، ماهان، سارا بنی هاشمی، معین، یونس حق شناس، مصطفی توفیقی، حق، آزادی خواه، shlooney، دکتر محسن جعفرنیا، اعظم فیروزی، شیوا، مها فیروزی، امیر گیلان نژاد، کیانوش، سونیا فرزانه، سهند، بهرام، حامد جمشیدی، رها، عطیه زاهدی، خسرو کوچکی، محمد، فیروزه حبیب بیگی، امیر سالارآبادی، گلفام هدا، عرفان، نیوشا، مهدی، سینا ربانی، بیتا، آتنا، فرناز نصیری، آتنا، شبنم، سمانه حسینی، آیلار شمس، یاسر محسنی، میثم، جابر غلامی، صالح، امیر کلانتری، نگین، مینا کوهی، عقیل احترامی، راحیل سعیدی، ساقی، الهام.ن.، س.رشیدی، بهناز مرزبان، آبان خطیبی، سعید دوستدار، آذر فرامرزیان، الهام، رضا، نیما، آریا، سید آرمان فرج اللهی، همایون صادقی، هیوا، طاها، پژمان، میترا، خشایار، سارا خ.، مهران، Newsaad، ساناز صنعتی ایرانی، BlaclRabbit، مهرداد غفاریان، گشاوه، فرزانه، سامان، فایقه، آرمین، آذر، محمدرضا زند، سیما وصلی راد، پ. ع. ،

______________________________________________________

به دلیل ارسال شدن نامه ها، امضاهای جدید صرفا به عنوان سند مخالفت با شکار ثبت خواهند شد.

______________________________________________________

خبر مرتبط:

شکایت برگزارکنندگان تورهای شکار خارجی از محیط زیست/ وقتی آب هم سربالا می رود!

برگزاری تور رسمی شکار در ایران

۲۱۲ Comments

 1. موافقم.
  یادمون باشه حیواناتی که به عنوان تروفه از طبیعت خارج میشوند بخشی از چرخه غذایی هستند و از این طریق گوشتخواران به سمت مناطق مسکونی حرکت کرده و باعث خسارت به دامداران و کشاورزان می شوند و همچنین جان خودشان را در معرض خطر قرار میدهند. چون گوشتخواران بیشتر از نرهای مسن و جوانها تغذیه می کنند

 2. نگار ع. می‌گه:

  من کاملا حمایت می کنم .
  یادمون باشه که یکی از تفاوت های حیوانات با ما برتری اونها در احساسات هست .

 3. محسن ضيائي می‌گه:

  به امید روزی که انسانها به حدی از درک و شعور برسند تا بفهمند که لذت شکار و خوردن حیوانات توجیه درستی برای گرفتن حق زندگی و زجر دادن آنها نیست.

 4. elham می‌گه:

  شاید هم علف هرز کسی هست که این واژه رو به زبون میاره

 5. رایا فرامرزی می‌گه:

  بسیار موافقم که این طرح اجرا شود.

 6. با اجرای طرح محدودیت شکار موافقم

 7. Nina می‌گه:

  موافقم با اجرای طرح

 8. رازبقا می‌گه:

  از محدودیت شکار حمایت می کنیم

  انجمن رازبقا
  raazebaghaa.ir

 9. ساسان می‌گه:

  با توجه به شرایط نه چندان مطلوب جمعیت جانوری و امید به ترمیم جمعیت از دست رفته شکار و شکارچیان طبیعی چهارپا و کاهش حضور مخرب بشر دوپا (که هزاران ساله که از دوره شکار و غارنشینی به عصر ابرشهر ها و دنیای جهانی وب رسیده است) در معدود عرصه های طبیعی باقیمانده و قابل سکونت وحش وحوش از محدودیت شکار حمایت می کنیم.

  دیده بان گرامی لطفا یک لینک مستقیم برای این صفحه در صفحه اصلی و نخست پایگاهتون قرار بدید تا کاربران ببینند و در صورت تمایل به ما بپیوندند.سپاس.

  • ارمین می‌گه:

   سلام من هم با ساسان جان موافق هستم یعنی نه محدودیت بلکه ممنوعیت شکار چهار پا و پلنگ و خرس و گراز و انواع پرندگان چه شکاری و چه غیر پرنده شکاری مثل اردک قرقاول و غیره من مخالف تور شکار هستم چرا که ایران ما احتیاج به این نوع نگاه دارد تا بتونه جانی تازه بگیره البته اگه توریست های شکارچی که برای شکار به کشور عزیزمان حمله میکنند بذارند که طبیعت و وحش ان نفسی تازه کنند و مدیران غیر ایرانی اینگونه تور ها باید اینو بدانند که این مملکت مال پدر و مادرشون نیست که اونو به چوب حراج میزنند امید وارم مدیران محترم با این اشخاص جدی تر برخورد کنند و جریمه بسیار بالایی برای اینگونه شکار و شکارچی و میزبانش بگذارند با تشکر از همه دوستان طبیعت دوست ایرانیم

 10. عباس محمدی می‌گه:

  با ممنوعیت کلی شکار در ایران برای یک دوره ی حداقل پنج ساله موافق ام.

 11. Laleh می‌گه:

  Ba ejraye tarh kamelan movafegham

 12. Platypus می‌گه:

  من هم با این طرح موافقم

 13. alireza saadiani می‌گه:

  موافقم با اجرای طرح

 14. حق حیات حیوانات را ازشون نگریم حیوانات هم برای خود حقوقی قایل اند
  به راستی صدور این همه جواز برای اسلحه های غیر مجاز الالخصوص تفنگ های گلوله زن که جز برای زدن شکار بزرگ است!!!!!!؟؟

 15. منصوری می‌گه:

  موافقم
  خداوند جان را به موجودات هدیه داده
  و خودش هم میگیرد

 16. صدیقی می‌گه:

  خداوند راه های خود را برای کسانی که از مخلوقاتش محافظت می کنند، می گشاید … از شما سپاسگزارم و با اقدام شما موافقم.
  پیشنهاد می کنم که سیستم جمع آوری امضاء را به صورت سایر سیستم ها که فقط اسم را پرسیده و شمارشگر دارد، طراحی بفرمائید …
  به هر حال امیدوارم موفق و موید باشید.

 17. محسن بهادری می‌گه:

  از طرح محدودیت شکار حمایت میکنم . امیدورام بزودی طرح ممنوعیت شکار هم پیش بینی وعملیاتی شود.
  یا حق

 18. niaz می‌گه:

  من هم امضا می کنم
  لطفا اسامی گروه ها را هم زیر نامه بذارید مثل کاری که سبزپرس کرد

 19. با نامه کاملا موافقیم و از مسولان تقاضای همکاری تمام و کمال را داریم.

 20. نرگس می‌گه:

  شریف ترین دلها دلی است که اندیشه ی آزار درآن نباشد. زرتشت

 21. رضا باقی می‌گه:

  امضا می کنم.
  گروه های مدافع حیوانات کجایند؟ انجمن ی[…]؟ انجمن ح[…]؟ انجمن ط[…]؟

 22. ماهان می‌گه:

  چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی ؟
  جز شرمندگی چی دارین به این همه دلسوز محیط زیست تحویل بدین
  بنده هم به سهم خود موافقم و حمایت میکنم

 23. همایون می‌گه:

  موافقم با مفاد این نامه
  به امید جان گرفتن دوباره طبیعت ایران زمین

 24. benjamin می‌گه:

  مخالف هستم شکار یعنی جنون یعنی کشتن دیگری برای تفریح

 25. ایدا می‌گه:

  از محدودیت شکار حمایت میکنم

 26. ساره می‌گه:

  موافقم و امضا می کنم.

 27. neda می‌گه:

  شکاروحشیانه است هریک ازاین حیوانات بی گناه درطبیعت جایی دارند ولی این انسان است که خود خواهانه باآلوده کردن زمین وشکار عاقبت جهان رانابود خواهدکرد!

 28. درود
  این طرح ها فقط نمک بر زخم پیکره طبیعت گذاشتن است!! جناب دکتر فاضل قولی رو که دادین رو فراموش نکنید لطفا!! به اندازه کافی شکارچیان داخلی می کشند خارجیان را بی خیال تو رو خدا!!!

 29. با اطمینان کامل امضا میکنم .
  درشرایط فعلی حیات وحش ایران به هیچ دلیلی شکار رانمی پذیرم
  به دوستان توصیه میکنم نام واقعی خودشون را بنویسند در غیر این صورت که امضا نکرده اند!!

 30. النا ایرانی می‌گه:

  شکار در شرایطی که طبیعت ما به شدت آسیب دیده نابخردانه، غیر اخلاقی و شرم آور است. از حیوانات مظلومی که پناهشان سرزمین ماست حمایت کنیم!!

 31. ع.ابراهیمی می‌گه:

  شکارگری انسان رفتاری غیر طبیعی، ریشه در آزمندی یا مشکلات روحی و روانی جدی دارد و باید برای همیشه محدود شود.

 32. نغمه امینی می‌گه:

  به دگر ساکنان زمین احترام بزاریم.من نمیدونم کشتن یه جاندار چه لذتی میتونه داشته باشه. شرم بر تو انسان ظالم.

 33. نیما می‌گه:

  شکارچی ها نوعی سادیسم دارند و با گرفتن جان حیوانات بی گناه عقده های درونی خویش را تخلیه می کنند. امیدوارم مسئولین با طرح هایی در زمینه ممنوعیت شکارچیان اعم از داخلی و خارجی حمایت کنند.

 34. loona hami heivanat می‌گه:

  با نامه موافقیم و از مسوولان خواهش می کنیم رسیدگی کنند

 35. به حیات وحش ایران رحم کنید، تا کی می خواهید جان این حیوانات بی گناه را بگیرید؟ با ممنوعیت کلی شکار موافقم.

 36. احسان می‌گه:

  امضا می کنم و هرکاری که بشه انجام خواهم داد. به امید دوستی دوباره حیوانات با ما

 37. عاطفه معاف می‌گه:

  با تمام وجود موافقم و امضا میکنم
  به امید روزی که یاد بگیریم به حقوق همه ی موجودات زنده احترام بگذاریم

 38. امضا می کنم و ممنون کسانی هستم که پیشقدم در این حرکت انسانی هستند
  هرگز نمیتوان از اسم انسان برای این موجودات چندش آور که با کشتن و زجر دادن حیوانات بی گناه ، آنهم در خانه ی خودشان ، در دامان طبیعت، به بهانه ی تفریح و لذت ، استفاده کرد …

 39. بابک می‌گه:

  دیگر حیوانات را حتی در خانه خودشان ، حیات وحش ، هم آسوده نمی گذارند !
  قویاً مخالفت خود را با این عمل ننگین اعلام می کنم.

 40. من امضاء میکنم و خواهان ممنوعیت شکار از هر نوعی هستم.

 41. شیما می‌گه:

  با محدودیت و حتی در مواردی با ممنوعیت کامل شکار موافقم!

 42. نسیم می‌گه:

  حیوانات ایران هم مورد ظلم و چپاول واقع می شوند.. با ایمیل هم مخالفت خود را اعلام کردم..

 43. shafr می‌گه:

  امضاء می‌کنم، چون باید… حمایت می‌کنم، چون باید… و هر کاری که بر بیاد از دستم، چون باید… نباید یه ذره از جوری که به طبیعت کردم رو جبران کنم؟!

 44. با محدود کردن شکار تفریحی اتباع خارجی برای کسب درآمد موافقم علاوه بر ملاحظات زیست محیطی ورود گردشگران در قالب شکارچی را توهینی به فرهنگ و تاریخ کشورم می دانم

 45. مریم می‌گه:

  حمایت از حیوونای بیچاره ای که ما حق زندگی و ازشون میگیریم یا زندگی شونو با زجر همراه میکنیم.لعنت به آدم های خودخواه.

 46. خواهان ممنوعیت شکار از هر نوعی هستم. این مخلوقات زیبای خداوند هم مثل انسان حق آب و گًل در این کره خاکی را دارا هستند، حق نفس کشیدن و زندگی‌…هیچکس جز پروردگار حق گرفتن هدیه زندگی‌ را از اونها نداره…هیچکس و هیچکس..

 47. پدرام می‌گه:

  منم موافقم بلکه شکار باید ممنوع بشه باید کشتن گاو و گوسفند به این روش درد ناک ممنوع بشه
  و تا چند روز اینده یک باغ وحش مجازی راه می اندازم تا هیچ حیوانی را پوشت میله نبینیم و برای دیدن حیوانات به سایت رفته و اطلاعات خود را به دست بیارد بدون دیدن حیوانانی در قفس

 48. آرش می‌گه:

  کشتن حیوانات غیر اخلاقیه.کار آدمهایی هست نادان یا بیمار, یا هر دو.لازم نیست حتما بیولوژی بدونن یا از تکامل.یه کم انصاف کافیه.اگه به خاطره پول باشه,فاجعه بیشتر هستش,چون نادان رو شاید بشه آگاه کرد یا بیمار رو درمان اما سود جویان پست چی؟

 49. شهلا می‌گه:

  با درود و سپاس از شما دوستان گرامی بنده از اهواز موافقت کامل خود را با این نامه و همچنین کلیه اقدامات در راستای حمایت از حقوق حیوانات اعلام می دارم به امید روزیکه دیگر شاهد این قبیل کارهای غیر انسانی نباشیم. سرسبز و پیروز باشید

 50. آدم هایی که زمین را فقط محیط تن پروی و انتفاع نوع خود تلقی می کنند وخود را متولی متعادل کردن چرخه زیست می دانند فلسفه تکامل ونگرش علمی به طبیعت را زیر سوال برده و انسانیت را با چالشی فاجعه آمیز روبرو می کنند. به نظر من شکار و قتل عام موجودات زنده جنایت است.

 51. چرا این طرح های تفریحی و تروفه در کشور های خود این بیگانگان اجرا نمیشه؟ براستی جمعیت جانداران اونها کاملا کنترل شده اس؟! جامعه محیط زیست ایران هرگز اجازه چنین کشتار و اعمال دور از انسانیتی به این خودفروشان که مایه ننگ این مملکت هستند نمیده…

 52. فربد خاکپور می‌گه:

  درود و صد درود بر شما و […] بر شکارکش ، من هم امضا می کنم.

 53. طبیعت وحیوانات را دوست بداریم واز زیبایی آنها به بزرگی خدا برسیم

 54. پریسا جراحی می‌گه:

  من میخوام امضا کنم اما نه لینکی پیدا کردم نه سایتی نه فرمی؟….

 55. شهیدزاده می‌گه:

  با توریسم برای شکار مخالم.

 56. Shohreh Shahrzad می‌گه:

  من هم امضا می کنم.

 57. فرشته جعفری می‌گه:

  از توقف کامل شکار حمایت می کنم. تا وقتی روش های معقول برای سیر شدن و تفریح وجود داره چرا باید برای تفریحات بیرحمانه مجوز صادر بشه؟! یعنی درک و قبول این نکته اینقدر برای شکارچیان سخته؟

 58. حميد خالقي می‌گه:

  اسم من رو هم اضافه کنید
  زنده باد هر که وجدان خدمت دارد
  من نمیدونم این دکتر فاضل کیه ولی دست مریزاد داره

 59. saeid می‌گه:

  انشاالله تعداد امضاها بیشتر بشه

 60. ارمین می‌گه:

  سلام ما این مملکت رو مجانی بدستش نیاوردیم که مجانی با زائ پول بخوایم اینگونه تخریبش کنیم تا خارجی ها بخوان لذت ببرن چرا واقعا این همه سال نگهداری از مناطق حفاظت شده و این همه شهید برای دفاع از این مناطق و حفظ اراضی ان تازه رسیده به جایی که میشه تعدادی کل یا بز یا قوچ یا روباه یا گراز یا پرنده های شکای رو ببینیم و خود ما ایرانی ها لذت ببریم از این همه هدیه خدا دادی که همه ببینیم و لذت ببریم از این همه زیبایی و حالا بیایم این مناطق بسیار حساس رو دو دستی تقدیم اقایان بکنیم من مخالف تور شکار در ایران هستم حتی به اعداد بسیار کم باز هم مخالف این تور نابودگر حیات وحش هستم و چرا این اقایان برای لذت بردن از این حیوانات زیبا تور عکاسی راه اندازی نمیکنند باید حتما این حیوانات زیبا رو بکشند تا اقایان لذت ببرند نه نه نه نه تور شکار در ایران نه ه نه من مخالف تور شکار هستم

 61. فریده می‌گه:

  با شکار مخالفم و امضا می کنم. سایت جنجالی
  http://www.janjali.com

 62. از ممنوعیت شکار حمایت می کنیم.
  http://www.janjali.com
  مخالفـین شـکار، کشـتار و آزار حیوانات
  http://www.janjali.com/index.php?board=292.0

 63. شکار کردن مثال عینی سادیسم و آزار دیگران است.

 64. leila mir می‌گه:

  این کار و کشتن حیووانات بی گناه شرم آور است از شکارچیان بیزارم

 65. محمد درویش می‌گه:

  با هر نوع آزار یا قتل حیوانات که به هدف تفریح، تجارت یا مسابقه و سیرک انجام گیرد، به شدت مخالفم.
  همچنین، در شرایط کنونی، تقریبا هیچ زیستگاهی در کشور از فزونی حیات وحش برخوردار نیست که بخواهیم با شکار آن گونه، جمعیتش را متعادل کنیم.

 66. شهرام صمدی می‌گه:

  به عنوان یک ایرانی و دلسوز طبیعت ایران عزیزم از توقف کامل شکار حمایت می کنم.

 67. نیما حسینی می‌گه:

  کاملا با شکار مخالفم.
  کثیف ترین عمل دنیا

 68. farideh می‌گه:

  من هم میخواستم امضا کنم سایت رو پیدا نکردم لطفآ اسم من و خانواده من رو وارد لیست کنید
  فریده اقبالی ، نیوشا نادری ، آرام نادری ، دنا نادری
  به امید پیروزی و آگاهی بیشتر و رهایی و آرامش حیوانات از دست انسانها

 69. آوید الف می‌گه:

  به نظرم شکار برای بقای آدمی لازم است؛ امّا با شکار غیرقانونی و غیرمجاز مخالف هستم. آوید الف

 70. محمدرضا احسانی می‌گه:

  نه تنها با محدودیت شکار بلکه با ممنوعیت کامل شکار موافقم.
  این توجیه های تکراری و مسخره برای توجیه شکار دیگه واقعا تهوع آور شده.

 71. برديا معطر می‌گه:

  امضا میکنم

 72. ارمیا محمودیان می‌گه:

  موافقم
  اما ایا این موافقت کفایت میکنه؟

 73. محمد تالاری می‌گه:

  امضا کرده و به اشتراک می گذاریم
  تالار گفتمان گیاهخواران- وگن کایند
  http://vegankind.ir

 74. مریم عطاریه می‌گه:

  انسان حق ندارد حق حیات را ازدیگر موجودات سلب کند…

 75. با عرض سلام و خسته نباشید

  بنده مایل هستم اسمم به عنوان امضاکننده این بیانیه ثبت بشه

  موفق و پایدار باشید

 76. آتنا فرجاد می‌گه:

  انسان موجودی شکارگر نیست ، والسلام
  منم امضا میکنم

 77. ارمین می‌گه:

  سلام و خسته نباشید به عزیزانی که در سایت رسمی دیده بان حقوق حیوانات در تلاش برای حفظ و اشنایی محیط زیست کشورمان ایران به مردم عزیز ایرانی هستند ما ۴۸ تا جوان مازندرانی با تور شکار در ایران مخالفیم و محیط زیست ایران مان از همیشه بیشتر به حمایت احتیاج داره چرا که شکار بی رویه و دام گذاری برای زنده گیری حیوانات و تخریب زیستگاه و کشیدن جاده و ساختن ویلا و ساختن انواع کارخانه جات حیوانات ایران را در معرض خطر قرار داده است ما از تمامی مسئولین محترم کشورمان ایران خواهش میکنیم جلوی این تخریب و نابودی زیست محیطی ایران عزیزمان را بگیرند ما جوانهای مازندرانی با تور شکار مخالفیم متشکریم از همه دوستداران محیط زیست که وجودشان برای کشورشان می طپد و در برابر هر گونه تخریب ایستادگی میکنند با تشکر

 78. مگر می شود امضا نکرد؟!
  من هم امضا میکنم.

 79. آزاده رضائی می‌گه:

  از شکارچی ها بیزام
  از موجودی که برای تفریح حق حیات رو از موجودات دیگه میگیره بیزارم
  خیلی از شکارچی ها رو دیدم که سرانجامشون خیلی بد بوده و این دست انتقام نامرئی طبیعته…
  رحم کنید تا بهتون رحم بشه….
  این قانونه
  من جایی رو پیدا نکردم واسه امضا
  اطفا اسم من رو هم در دسته امضا کنندگان علیه خشونت و شکار بنویسید
  ممنون

 80. باهرگونه شکار حیوانات به منظور تفریح و لذت مخالفم . در عجبم از نامیدن کلمه انسان جهت شکارچیان . من را هم در لیست امضاء کنندگان قرار دهید

 81. نرگس روحانی می‌گه:

  با این وضعی که حیات وحش ایران دارد نه تنها با شکار به این صورت مسخره که یک مشت ادم پولدار بی رحم برای ارضای خودشان شکار میکنند به شدت مخالفم با شکار حیات وحش در ایران با این وضع که نه فرصت از دیاد پیدا میکنند نه پایش به هیچ وجه موافق نیستم .این خواسته انجمن حمایت از حیوانات به صورت درخواست خرید تمام مجوز های شکار سازمان محیط زیست از زمان ابتکار تا جوادی تا محمدی زاده به انها داده شده و به اطلاع همه رسیدهاست.

 82. فرزاد امامی می‌گه:

  به عنوان یک ایرانی و دوستدار میهنم از این نامه حمایت و آن را امضا می کنم.
  با سپاس فراوان از زحمتها و همتتان

 83. نگين می‌گه:

  کشتار برای مشتی اسکناس !!!

 84. شادي جناب می‌گه:

  موافقم
  و متاسفم برای آن دسته از انسانهایی که این عمل قبیح رو انجام می دن و نام انسانیت رو فقط به یدک میکشن و خوشحال از اینکه خدایی هست همین نزدیکی ها که اعمال همه ما رو زیر نظر داره که چه در این دنیا و یا در آخرت باید پاسخگو این اعمال باشیم

 85. رضا می‌گه:

  با شکار حیوانات کمیاب و اصیل ایرانی مخالفم

 86. مجید چاکری می‌گه:

  شکار در این بازه ی زمانی کاری غیر اخلاقی است.
  شکار لهوی (که شرایط کنونی اکثر موارد را شامل میشود) طبق فتوای اکثر مراجع حرام است.
  در زیر متن استفتا از آیت الله خامنه ای پیرامون شکار را مشاهده خواهید کرد :
  http://antispeciesism.ir/index.php/%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87/%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7/5-%D9%81%D8%AA%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1

  همچنین لوگوی این پتیشن را در تالار گفت گوی ایرانیان گیاهخوار قرار خواهیم داد.

 87. لاله جوادی می‌گه:

  صنعت گردشگری صنعتی است که علاوه بر این که می تواند ایران را به کشورهای دیگر معرفی کند ، توان بسزایی در ارزآوری دارد و می تواند باعث رونق اقتصادی و اشتغالزایی شود . اما این صنعت شاخه های فراوانی دارد که زمینه ی بسیاری از آنها در ایران وجود دارد . کوه ، دریا ، صحرا ، آثار باستانی ، موزه ، ورزش ، پزشکی و درمان ، گردشگری مذهبی ، بوم گردشگری ( توریسم طبیعت ) ، گردشگری زمستانی ، گردشگری کشاورزی و … شاخه های مختلف گردشگری هستند که زمینه ی بسیاری از آنها در ایران وجود دارد . ایجاد امکانات لازم برای هر یک از این رشته ها یک سرمایه گذاری مطمئن است که خیلی زود به بازدهی می رسد . این کار باید با بررسی دقیق صورت گیرد و نباید گذاشت رسیدن به منافع کوتاه مدت به منابع دیرسال کشور آسیب برساند . با وجود این همه زمینه های گوناگون که دستمایه ی مورد نیازشان ، منابع تجدیدپذیر است استفاده از مواردی که ترمیم و بازسازی آنها نیازمند زمانی دراز و یا گاهی غیرقابل برگشت است ، دور از هر عقل ومنطقی است . من هم با ممنوعیت کامل شکار و ممنوعیت هر نوع تخریب و آسیب به طبیعت و محیط زیست موافقم .

 88. امير فرخي می‌گه:

  شکار حیوانات / چه واژه تلخی …بخاطر هوسی میمیرند چرا؟ چون حیوانات هستند و حقی ندارند؟ چون عده ای خدانشناس میخواهند تفریح کنند و یا پولی به جیب بزنند؟ آخر ای بی وجدانها که نام شکارچی بر خود گذارده اید مگر حیوانات این شاهکارهای خلقت دست خودشان است که بدینگونه به دنیا آمده اند ؟ همه چیز و همه کس را خداوند آفریده و ما موظف به احترام و حفظ این آفریده ها هستیم . بنده کوهنوردم و بارها با صحنه های دلخراش شکار مواجه شده ام …بخدا که زشت ترین عمل انسان همین است که دانسته و یا…دست به نابودی طبیعت و ساکنان آن بزند چرا که آخرین حیوان / آخرین درخت / آخرین انسان خواهد بود. من کلا تحت هر عنوان با شکار مخالفم و شدیدا حامی حقوق حیواناتم . به امید روزی که تراژدی شکار و شکارچی برای همیشه از بین برود. جنگلها قبل از انسان و بیابانها بعد از انسان پدید آمدند.

 89. علی محمدی می‌گه:

  با هرگونه شکار تفریحی به شدت مخالفم

 90. محمد یحیی می‌گه:

  موافقم
  امیدوارم مسئولین محترم مربوطه جلوی قاتلان منفعت پرست را بگیرند

 91. ماهان می‌گه:

  شکار در شرایطی منطقی و قابل قبول است که در اغلب زیستگاه ها حیوانات و پرندگان حضور داشته و از لحاظ جمعیتی در سطح مطلوبی باشند نه اینکه از خط قرمز زیست محیطی عبور کنیم و به کشتار روی آوریم
  در شرایطی که زیستگاه ها روز به روز مورد تجاوز قرار گرفته و کوچکتر می شوند این کار مثل از بین بردن عمدی همین ناچیز حیات وحش کشور است
  ۱۰۰% مخالفم و از این نامه حمایت می کنم

 92. معین می‌گه:

  صد درصد موافقم.
  بدون شک شکار یک تفریح ناسالم و پوچ، و به دور از فرهنگ متعالی انسانیه.

  به امید بالاتر رفتن سطح فرهنگ همه ی مردم…

 93. یونس حق شناس می‌گه:

  از محدودیت شکار حمایت میکنم.

 94. این انجمن به شدت با کشتار حیوانات مخالف بوده و از طرح محدودیت کشتار حمایت می نماید.
  همچنین این انجمن آمادگی خود را در راستای هرگونه همکاری در اجرای این طرح اعلام می نماید.

 95. حق می‌گه:

  راضیم به رضای خدا و امضا میکنم .

 96. آزادی خواه می‌گه:

  موافقم.

 97. shlooney می‌گه:

  با هر نوع شکار کاملاً مخالف هستم، امضا میکنم

 98. شیوا می‌گه:

  هیچ تصویری به کراهت شکارچی وجود ندارد. امضا می کنم

 99. امیر گیلان نژاد می‌گه:

  شکار به عنوان تفریح امری غیرانسانی و نامعقول بوده و لطمات جبران ناپذیری به همگان خواهد زد.

 100. کیانوش می‌گه:

  یک سوال.؟مگه این حیوانات چه گناهی کردن/ ایا تنها گناهشون اینه که آزادن

 101. من با هر گونه شکار حیوانات مخالف هستم و امضا می کنم

 102. iop می‌گه:

  کیه که همش مخالف میده به همه ؟ هر کی هست باید بدونه که شکار یا کشتن هرگونه موجود زنده چه انسان و چه مورچه گناه کبیره هست .. میگی نه لطماتش رو تو قیامت و اون دنیا ببین

 103. bahram می‌گه:

  sazmane mohite ziste damavand be onvane jayezeh be mohitban khod dar mosabeghate tirandazi aslaheye golole zan hediye midahad mikhaham bedanam chera ba shekar mokhalefat konim

 104. حامد جمشیدی می‌گه:

  کنترل جمعیت حیوانات، تعادل بین جمعیت نر و ماده، جلوگیری از تخریب زیستگاه ها و … همه بهونه هایی هستند که شکارچیا، برای توجیه کار کثیفشون اظهار میکنن.
  هیچ کس حق برای لذت و حرص و طمعش حق زندگی رو از موجودات دیگه بگیره.

 105. Raha می‌گه:

  واقعا چه فکری میکنند؟؟؟؟!!!! این وحشی گری نیست؟!!!!!
  فقط چچند لحظه به اعمالشون فکر کنند….البته اگر فکری مونده باشه براشون

  بس کنید دیگه توروخدا…قرن ۲۱ ما هنوز باید التماس کنیم که مخلوقات خدارو نکشین!!!!!!!!!!!!!

 106. khosro kouchaki می‌گه:

  گوشت خواری و آزار حیوانات مثل جنگ و بسیاری از رفتار بشر به عدم بلوغ فکری او و سابقه وحشیگریش بر میگردد. امید وارم از طریق علم رویان و کشت پرتئین و ماهیچه ها نیاز های پرتئینی خود را بر آورده کند و رژیم مهندسی شده ایی را دنبال کند که در ان آزار حیوانات جایی نداشته باشد.

 107. mohamad می‌گه:

  bidarshid az khab? dare dir mishe

 108. این موسسه غیردولتی به عنوان داوطلبان بهسازی محیط زیست ، از طرح محدودیت شکار حمایت می کند.

 109. من کلا با کشتن وکشته شدن هر موجود زنده ای بیدلیل مخالفم.ماحق نداریم جان موجود زنده ای را چون جلوه ای از خداست بگیریم.امضا می کنم.

 110. امیز سالارآبادی می‌گه:

  با شکار مخالفم

 111. golfam hoda می‌گه:

  کسی که از شکار لذت میبره فاقد انسانیته. امضا میکنم

 112. عرفان می‌گه:

  امضا می کنم

 113. نیوشا می‌گه:

  انسانی که ذهنی آزاد دارد، رنج حیوانات را دردناک تر از رنج انسان می یابد. چرا که در مورد انسان ها دست کم همه اذعان دارند که رنج کشیدن ناگوار است و آنکه مسبب رنج شده جنایتکار است. اما هر روز هزاران حیوان بدون کوچکترین حس پشیمانی و بی دلیل سلاخی می شوند. اگر کسی به این موضوع اشاره کند، او را ابله خواهند پنداشت و این است آن جنایت نابخشودنی…
  رومن رولان
  امضا میکنم

 114. سعيده می‌گه:

  این ۱۵-۱۶ نفری که مخالف همه ی نظرها هستند کیا هستن؟
  میشه شما هم دلایلتون رو بگید؟

 115. مهدی می‌گه:

  shekar be har sheklo har dalili yek amale vahshiane va gheyre ensanie ba eftekhar emza mikonam

 116. Sina Rabbani می‌گه:

  من کاملا حمایت می کنم .

 117. یاسر محسنی می‌گه:

  خواهشمند است به شکارچیان بگویید آقا قرن ۲۱ جای این وحشیگری های پارینه سنگی نیست … هرچی هم عقب افتاده باشن می فهمن … شایدم نفهمن !!!!

 118. ميثم می‌گه:

  سلام
  شکار زمانی برای احتیاج غذایی مردم بود و حلال . اما امروز احتیاجات گوشتی از جای دیگه فراهم میشه .
  پس از قتل حیوانات دست بکشید تا خدا شمارو روز قیامت بازخواست نکنه

 119. جابر غلامی می‌گه:

  ای انسان بیاموز که خداوند ترا اشرف مخلوقات قرار نداده تا همنوع کشی حیوان آزاری و برتری جویی داشته باشی بلکه کسب معلومات و رسیدن به اوج را از تو خواسته نه به زیر کشیدن دیگر موجودات

 120. صالح می‌گه:

  عالی است بهن طرم اگر همه نظرشان این بود دنیا گلستان میشد

 121. امیر کلانتری می‌گه:

  حیوانی ترین کار بشر؛شکار حیوانات و خوردن آنهاست

 122. negin می‌گه:

  این مردک […] یک شکارچی سود جوئه ! بار و ها و بار ها با هم درگیر شدیم ! شماره موبایل : ۰۹۱۵******* و وبلاگش : a***kin.blogfa.com و a***kin.in

 123. مینا کوهی می‌گه:

  شکار برای یک عده محدود یعنی پایمال کردن حقوق یک عده کثیر. وقتی کشور ۲۷ میلیونی فقط ۱۰-۲۰ تا پلنگ دارد، به نظر شما چه کسی حق شکار دارد؟

 124. لااقل توی این چند سال خشکسالی و تشنگی این مظلومان زیبای طبیعت رحم کنید تا خداوند به شما رحم کند و ازانتقام طبیعت در امان بمانید.

 125. راحیل سعیدی می‌گه:

  به هر نحوی و به هر دلیلی شکار دیگه در دنیای امروز جایی نداره و عمل وحشتناکیه

 126. ساقی می‌گه:

  از کشتار متنفرم و جانوران زیبا قربانی زیبایی خویش می شوند. در حالی که می توان از دیدنشان لذت برد نه آنکه طمع به جانشان کرد.

 127. س. رشیدی می‌گه:

  من با طرح ممنوعیت شکار و نه محدودیت شکار موافقم .

 128. آبان خطیبی می‌گه:

  شکار در شرایطی که طبیعت ما به شدت آسیب دیده نابخردانه، غیر اخلاقی و شرم آور است.

 129. سعید دوستدار می‌گه:

  با سلام و تشکر از این اقدام خداپسندانه شما به نظر من کسانی که در کمال سنگدلی و قساوت قلب اقدام به این کار ددمنشانه می کنند هیچ بویی از انسانیت نبرده و نباید به آنها لقب آدم یا انسان داد انسانی که در قرآن کریم اشرف مخلوقات خوانده شده است اینها (( شکارچیان )) به نظر من حیوان هستند چون وجه تمایز انسان و حیوان داشتن عقل و قدرت تصمیم گیری است که اگر می داشتند هیچ گاه این چنین اشتباه بزرگی را در قبال خود کشورشان و آیندگان مرتکب نمی شدند …. من به عنوان یک ایرانی کشورم را دوست دارم و با هر اقدامی که باعث شود ما در قبال آیندگان سرافکنده شویم حال در هر زمینه ای به ویژه محیط زیست و طبیعت به شدت مخالفم با تشکر

 130. من هم به عنوان یک ایرانی این اقدام وحشیانه و جاهلانه را که به خاطر منافع مادی خود ب کشور خیانت می کنند را محکوم کرده و کار آنان را میهن فروشانی که دروازه های مدائن را به روی دشمن گشودند ویا با نیرنگ وفریب بابک را اسیر کرده وبه بغداد فرستادند برابر می دانم

 131. الهام می‌گه:

  ازاین کشتار وحشیانه وناجوانمردانه بیزارم.

  امضا میکنم.

 132. رضا می‌گه:

  شکار تفریحی وحشیانه است که تحت عناوین مقدسی همچون ورزش ، طبیعت گردی و … سرپوش گذاشته می شود . به امید روزی که دست از خود فریبی !!! برداریم .

 133. با شکار مخالفم
  جان حیوانات را برای تفریح نگیریم
  مخصوصآ در کشور عزیزمون که نسل حیوانات وحشی در حال انقراضه

 134. ناصر می‌گه:

  شکارچی را بد توصیف نکنید( قاتل ، روانی ، جانی و کثیف و … ) البته منظورم شکارچی مجاز بود ، چراکه چندی پیش در همین پایگاه خبری اعلام شد یک شکارچی فک خزری را از مرگ و از دست سودجویان نجات داد ، پس میتوان نتیجه گرفت شکارچی هم میتواند خوب باشد .
  مشکل اصلی ما شکار نیست تامین محلی و مکانی برای زندگی است خواهشمندم چنین فعالیت هایی را در ضمینه ی اعتراض به ساخت پالایگاه در تالاب میانکاله و … انجام دهید . زیرا وقتی محلی نباشد تا یک حیوان زندگی کند هیچ شخصی لذت نمی برد .

 135. لطفآ اگه این تلاش ها،نتیجه دادن اطلاع رسانی کنین تا خوشحال بشیم

 136. با پیشنهاد فوق مبنی بر حلوگیری و کشتار جیوانات وحشی ایران که عموما با خطر انقراض مواجه هستنند موافقم .

 137. hiva می‌گه:

  موافقم
  پست ترین حیوان……….انسان شکارچیست.

 138. طاها می‌گه:

  وقتی صحنه ای را می بینم که در آن انسانی بدون دلیل و از سر تفنن و تفریح اقدام به شکار حیوانات نموده است بی درنگ قلبم می گیرد از این همه نا انسانی آدمیان.
  نه من به شکار و هرگونه وحشی گری با حیونات

 139. پژمان می‌گه:

  منم با متن فوق موافقم

 140. میترا می‌گه:

  لعنت به این آدمای کثیف که از یه حیون پست ترند….. من شدیدا مخالفم با این وحشیگری ها ):-/

 141. خشایار می‌گه:

  با اجرای طرح کاملا موافقم.امیدوارم که دیگر حیوانات قربانی شکم انسان ها نشوند

 142. سارا خ می‌گه:

  آخه کشتن حیوانات بیگناه هم شد تفریح؟ چه موجودات شبه آدمی پیدا میشن؟!

 143. مهران می‌گه:

  با درود خدمت همه دوستداران جهان . من اعتقاد دارم حتی آب و سنگ و خاک هم دارای نوعی شعور و احساس هستند که بشر در آینده متوجه آن خواهد شد . حیوانات و گیاهان که جای خود دارند. ما باید به کل هستی احترام بگذاریم.

 144. Newsaad می‌گه:

  از محدودیت نه از ممنوعیت شکار بطور کلی حمایت می کنم

 145. blackrabbit می‌گه:

  من گیاهخوارم و شدیدا با شکار حیوانات مخالفم حتی حیواناتی که در کشتار گاه کشته میشوند …

 146. به عنوان یک خامگیاهخوار از نامه دیده بان حقوق حیوانات پشتیبانی مینمایم
  وباکشتن یاقربانی هرحیوان اهلی یا درطبیعت برای ورزش/شکار/تفریح/تغذیه/یا…
  مخالف میباشم

 147. فرزانه می‌گه:

  واقعا برای خودمون که انسانیم متاسفم

 148. سامان می‌گه:

  با محدودیت شکار موافق هستم.

 149. فایقه می‌گه:

  نه تنها با محدودیت شکار بلکه با ممنوعیت ان به شدت موافقم
  هر چند فکر نکنم این امضاها تاثیری داشته باشه

 150. آرمین می‌گه:

  شکار را به طور کل متوقف کنید

 151. اذر می‌گه:

  باید جلوی این عمل زشت و پست رو گرفت کی به ما ادما حق داده که بقیه موجودات رو برای تفریح یا هر چیز دیگه ای بکشیم

 152. محمدرضا زند می‌گه:

  من به شدت حمایت میکنم

 153. من با اعتقاد راسخ به کراهت این عمل ، از محدودیت شکار حمایت می کنم.

 154. پ.ع می‌گه:

  شکار بو هرگونه آزار رساندن به حیوانات باید ممنوع شود

 155. محمد. ر می‌گه:

  با محدودیت و کلا ممنوعیت شکار حیوانات کاملا موافقم ..
  چیکار دارین بابا بیچاره هارو ..

 156. محمد. ر می‌گه:

  شما اگه میخوای یه کار اصولی کنی بایست از طریق مراجع قانونی اقدام کنی .. والا بنده به شخصه فکر نمیکنم امضا جمع کردن و نظر دادن توی این فضای مجازی کاری از پیش ببره ..
  در هر حال ممنون
  و اینکه اطلاع رسانیتون به شدت ضعیفه ..
  بنده این صفحه رو کاملا اتفاقی دیدم
  فکر میکنم تشکیل یه کمپین تو یه جایی مثل فیس بوک با تبلیغات مکفی کارا تر باشه

  موفق باشید

  • شب می‌گه:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   به نظر بنده اطلاع رسانی دیده بان حقوق حیوانات ضعیف نیست!!!
   آنها در حد “امکانات محدود” شان گامی بزرگ در راه به رسمیت شناختن حقوق حیوانات و آگاه سازی مردم از ظلمی که به حیوانات روا می شود بر می دارند.
   ضعیف، کار آن ده ها هزار وبلاگ نویس و دارنده صفحه فیسبوک به اصطلاح دوستداران حیوانات و محیط زیست است که بجای پخش اینگونه اخبار، مدام در حال “دلسوزی” بدون “عمل” هستند است!
   بطور مثال فیسبوک دوستداران حیوانات ٣۶٠٠٠ دوست دارد!
   اگر همه آنها خبررسانی کرده بودند و امضا می کردند، الان بیش از ۵٠٠٠٠ امضا جمع شده بود!!!

 157. NAZANIN می‌گه:

  وااااااااااااااااااااااااااای!دیگه بسه .خسته شدم از بس راجع به آزار و اذیت حیوونای بیچاره خبر شنیدم.بدتر از خبرایی که میشنوم چیزاییه که میبینم.کبوترای سر کنده تو کوچه ها . همسترا ماهی قرمزایی که چند ماه باهامونن و وقتی میمیرن به جای خاک کردنشون تو این باغچه های بلااستفاده حیاط خونه ها میندازیمشون سطل آشغال . جنازه در حال جون دادن روباه و خرگوش و جوجه تیغی و مارایی که رفتیم وسط خونه زندگیشون دنبال نفت تازه با ماشین از روشون رد میشیم و آدمایی که به شدت سادیسم دارن و حتی به موشای سفید و فانتزی هم رحم نمیکنن !!!!!!!!!!!! من واقعا نمیدونم باید واسشون چیکار کنم ؟

 158. سپیده آسمانی می‌گه:

  همه جوره حمایت تون میکنیم و در مقابل هرگونه شکار(نه محدودیت شکار،بلکه پایان دادن کامل این حرکت وحشیانه)ایستادگی میکنیم….

 159. پلنگ خالدار می‌گه:

  پس چی شد؟

  این همه پلنگ که در از سال ۹۰ تا امروز کشته شدند بدست شکارچیان دارای مجوز بوده است؟

  کجا رفت انجمن […] که به فکر خرید تمام مجوزهای شکار افتاده بود؟

  کجا رفت اون ادعاها؟

  گورخرهای توران رو هم شکارچیان مجوز دار کشتند؟

 160. علیرضا می‌گه:

  پس از انقراض شیر ایرانی، ببر ایرانی و….. بایستی که برای بقای جانداران باقی‌مانده‌ی ایران نهایت کوشش را بعمل آورد و از هرگونه شکار جلوگیری کرد

 161. mohammadirani70@yahoo.com می‌گه:

  +

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN