Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران: یک کارشناس محیط زیست از اقدام یک موسسه برای برگزاری تور شکار در ایران خبر داد و گفت: با توجه به شرایط نامطلوب حیات وحش ایران، مشخص نیست این موسسه با مجوز چه سازمانی این تورها را برگزار می‌کند.

مزدک دربیکی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این موسسه که ظاهرا زیرمجموعه یک گروه گردشگری است و دفتری هم در تهران دارد در حالی اقدام به برگزاری تور شکار در ایران می کند که هیچ توضیحی در سایت آن درباره مجوزها داده نشده است.
به گفته وی، این سایت عکسهای زیادی از شکار قهرمانانه شکارچیان که با افتخار با شکار خود عکس یادگاری انداخته اند منتشر کرده است.
دربیکی با بیان اینکه در صورت مطلوب بودن جمعیت حیات وحش، برگزاری تور شکار بد نیست (البته فقط از جنبه توجیه اقتصادی صرف و نه اخلاقی) تصریح کرد: با توجه به وضعیت نامطلوب جمعیت حیات وحش ایران، این فعالیتها هیچ توجیهی ندارد.به گفته وی، جالب آن است که این سایت فقط به زبان انگلیسی است یعنی جمعیت مخاطب آن سوی آبها را در نظر دارد.

۲ Comments

  1. ارمین می‌گه:

    این واقعا مسخره هست واقعا جای تعجب هم نداره من در اینترنت فیلم شکار در ایران رو خریداری کردم که دقیقا مال همین سایت هستش کشتن قوچ اوریال و کشتن انواع قوچ و گراز و خرس و کل و بز همه و همه در ایران توسط یک شخص المانی یک مرد ۶۰ ساله این فیلم واقعا ناراحت کننده هست و این گونه تور شکار واقعا یعنی چه در ایران هیچ مسئولی نیست که بابت این گونه تور جدید منظورم تور شکاره هیچ مسئولی نمیتونه پاسخگو باشه این خیلی نارحت کننده هست

  2. من نمی دانم این کار نه ورزش است نه تفریح…ای کاش فرهنگ تور تماشاگری را راه بندازیم…راه های بهتری هم برای کسب درآمد است.

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN