Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: شاید به جرات بتوان ادعا کرد ایران تنها کشوری است که خبرنگارانش علاقمندند کثیف ترین رخداد ها و رکیک ترین جنایات اجتماعی را به حیطه حیات وحش بکشانند. اخبار رسانه های زرد در بخش حوادث رسانه های پرمخاطب بازنشر می شود و عامه مردم از تجاوز و سرقت و قتل و غارت توسط شغال و روباه و گرگ و عقرب و کرکس می خوانند! متاسفانه این نام های حیوانی برای جنایات بشر بازخورد بیشتری می یابد و باعث معروفیت جانی، خبر، رسانه و خبرنگار می شود فارغ از اینکه کسی به بار منفی این گونه اخبار برای حیوانات و حیات وحش توجهی کند. خبرنگار باید به آثار مخفی آنچه منتشر می کند آگاه باشد و بداند انتشار اخبار یک حیطه نباید منجر به تخریب سایر حیطه ها شود. وقتی مردم هر روز از جنایات حیوانات علیه بشر می خوانند، نباید از کشتار و آزار حیوانات به دست بشر چندان هم متعجب بود. متاسفانه تمام خبرنگاران حوادث در  این مشکل فرهنگی شریکند!

نمونه ای از این اخبار را می بینید:

۴۳ دختربچه خردسال که هر کدام به نوعی مورد آزار و اذیت مرد ۶۰ ساله معروف به «کفتار شهر» قرار گرفته اند وی را شناسایی کردند که در نهایت متهم این پرونده به آزار و اذیت ۴۳ دختربچه مذکور اعتراف کرد.

به گزارش خراسان، چندی قبل والدین دختربچه ۹ ساله ای با تسلیم یک شکوائیه به ماموران کلانتری قاسم آباد اعلام کردند که مرد مسنی به بهانه پرسیدن آدرس دخترشان را در راه مدرسه سوار خودرو پیکان کرده و پس از کشاندن به حاشیه شهر مورد آزار قرار داده است.

در پی اعلام این گزارش و با توجه به اهمیت ماجرا، این پرونده به کارآگاهان پلیس آگاهی غرب مشهد سپرده شد و بدین ترتیب تلاش کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری متهم با توجه به مشخصاتی که دختربچه مذکور از وی داده بود آغاز شد.کارآگاهان پس از انجام یک سری فعالیت های اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند اوایل هفته گذشته کفتار پیکان سوار را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

او در مراحل اولیه تحقیقات به ارتکاب ۱۱ فقره آزار و اذیت دختران خردسال اعتراف کرد و گفت: در صورتی که دخترها می ترسیدند و گریه می کردند آنان را تهدید می کردم و برای ساکت شدن آن ها می گفتم اگر فریاد بزنی تو را جلوی سگ ها می اندازم! این گزارش حاکی است: پس از انجام تحقیقات مقدماتی و با توجه به حساسیت موضوع، پرونده «کفتار شهر» به دستور قاضی درویش زاده (رئیس مجتمع قضایی شهید قدوسی) به شعبه ۸۰۹ بازپرسی ارجاع شد تا قاضی اسماعیل شاکر که ابلاغ ویژه رسیدگی به جرایم کودک آزاری را دارد به این پرونده مهم رسیدگی کند.

بنابراین گزارش، قاضی این پرونده در اولین مرحله از رسیدگی قضایی، دستورات ویژه ای را برای شناسایی دیگر قربانیان این پرونده صادر کرد و متهم ۶۰ ساله را در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی غرب مشهد قرار داد تا بازجویی ها از وی با شیوه فنی و پلیسی ادامه یابد و بدین ترتیب اتهام ۴ فقره آدم ربایی با وسیله نقلیه، ایراد صدمه عمدی، کودک آزاری جسمی و جنسی و همچنین ارتکاب عمل منافی عفت به «کفتار شهر» تفهیم شد و بازجویی از وی ادامه یافت.

این گزارش حاکی است: متهم این پرونده که انگشت وسطی و انگشتری دست راست وی از بند اول قطع است و هنگام اتکاب جرم عینکی را بر چشم هایش می گذاشته و تقریبا قدبلند است و سیگار می کشد تاکنون به ۵۰ مورد آزار و اذیت دختران خردسال اعتراف کرده است و قربانیان او با توجه به مشخصات مذکور موفق شدند وی را در دادگاه و پلیس آگاهی مورد شناسایی قرار دهند.

این در حالی است که کلیه پرونده های اتهامی کفتار شهر از دیگر مراکز انتظامی و قضایی جمع آوری و به شعبه ۸۰۹ بازپرسی مجتمع قضایی شهید قدوسی ارسال شد.بنا بر گزارش خراسان، بررسی های بیشتر درباره سوابق این متهم مشخص کرد که وی از سال ۸۸ اقدام به ارتکاب عمل منافی عفت می کرده و تقریبا هر ۲۰ روز یک بار دختری را طعمه قرار می داده است.

یک مقام آگاه در این باره گفت: با توجه به گستردگی جرایم کفتارشهر، این احتمال وجود دارد که هنوز خانواده هایی به دلیل حفظ آبرو و یا موارد دیگر نتوانسته باشند متهم را شناسایی و از وی شکایت کنند بنابراین شهروندان می توانند با مراجعه به پلیس آگاهی غرب واقع در کلانتری قاسم آباد و یا شعبه ۸۰۹ بازپرسی متهم این پرونده را شناسایی کنند و مطمئن باشند که هویت و اظهارات آنان به صورت کاملا محرمانه در پرونده باقی می ماند.

_______________________

از دام عنکبوت برای پسران تا آزار و اذیت دختران توسط گرگ ها!

فارس: روباه پیر اعدام شد!

روباه، شیطان و دشمن آشکار شماست

انس با حیوانات معادل اعتیاد، خودکشی و لامذهبی!

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN