Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: نجات یک قلاده توله خرس توسط مامورین محیط زیست مازندران یک قلاده توله خرس توسط مامورین محیط زیست مازندران نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان مازندران، عزیزاله رضاییان کارشناس مسئول بازرسی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام این خبر افزود:باتوجه به حساسیت وجود گوشتخواران بزرگ در حفظ زنجیره اکولوژیکی و نیاز به حفاظت و حمایت از این گونه های حیات وحش ، مامورین اجرایی محیط زیست مازندران یک قلاده توله خرس ۲ ماهه در منطقه دودانگه مشاهده نمودند ، که متاسفانه به علت جراحت از ناحیه سروگردن زخمی شده بود.

وی ادامه داد: این توله خرس سریعا” زنده گیری و به دامپزشکی جهت مداوا هدایت که بعد از عمل جراحی و مداوا مجددا” به زیستگاه اصلی اش رها سازی میگردد.

کارشناس مسئول بازرسی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان از تمامی دوستداران محیط زیست و جنگل نشینان عزیز استان ، درخواست نمود تا به محض مشاهده گونه های حیات وحش زخمی ، موارد را به نزدیکترین پاسگاه محیط زیست و یا به ادارات محیط زیست اطلاع دهند.

برچسب‌ها, ,

۳ Comments

 1. ارمین می‌گه:

  سلام و خسته نباشید به عزیزانی که برای نجات این دو بچه خرس تلاش بسیار کردند تا دوباره زندگی رو به این دو بچه خرش دادند و از کارشناس مسئول بازرسی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران متشکرم بابت حمایت از این دو توله کمیاب امیدوارم بعد از عمل این ۲ بچه خرس به طبیعت باز گردانده شوند همان جایی که این دو بچه خرس زنده گیری شدند به همان جا ببرند و دوباره ازادشان کنند انشاالله که همین طور خواهد شد به امید خدا

 2. اونجا توله خرس رو میگیرن و نجاتشمیدن و تو شهر ما هم یه خرس بزرگ و زیبا قهوه ای رو با تیر کشتند .

 3. سعید می‌گه:

  خبر نجات توله ها امید وار کننده است اما به نظر میرسد که احتمالا مادر توله ها کشته شده و توله ها اینچنین زخمی و بی یار و یاور مانده اند.
  از اول ابتدایی تا دیپلم تا دلتان بخواهد انواع […] در خصوص شیخ سعید ابوالخیر و انواع و اقسام اوزان شعر به خورد دانش آموزان میدهند اما فرد دیپلم گرفته فرق پلنگ و یوزپلنگ را نمیداند.
  از لزوم وجود حیوانات وحشی در طبیعت کلا بی اطلاع و از حیوانات درنده بعضا متنفر است و از آزار حیوانات ناراحت نمیشود.
  در بحث اموزش خیلی مشکل داریم.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN